Skocz do zawartości

Problem z przedsionkiem do przyczepy


Moris

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich ,od zeszłego roku jestem posiadaczem przyczepy czyli świeżak w temacie i mam wielki problem z rozkładaniem przedsionka,strasznie ciężko naciąga się na likszpare przyczepy (potrzeba 3 osób) i trwa to ok godziny to samo przy zdejmowaniu . Czy jest możliwe że przedsionek jest niedopasowany do przyczepy ? co może być przyczyną?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem że tak ciężko wchodzi to zgrubienie w kedre? Jeżeli o to chodzi to tak nie powinno być, przedsionek wsuwa się bez problemów, nawet w moje budzie gdzie długości szmaty było 10m to wsuwanie było najprostsze i najprzyjemniejsze. Nie masz gdzieś kedry zagiętej że szmata się blokuje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Owszem kedra zawsze będzie ciężej szłą przez łuk niz na prostej - o jednej części Koledzy napisali - wyczyszczenie likszpary jak najbardziej może jest ciut zarośnięta szorstka i tarcie trzyma.  Grubość niewłaściwą raczej bym wykluczył jeżeli idzie lekko na prostej
Teraz kolej na tę część doszyta przy przedsionku czy nie jest postrzepiona, wybulona itp.  następnie  wilgotna szmata przeczyścić tę linke
próbuj robic tak że jedna osoba wpycha w szczelinę a druga przeciaga przez łuk i tak po trochu jechać

Edytowane przez smok_wawelski (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kedra namiotu do sprawdzenia . Zerknij na grubość i czy czasem nie jest to doszyta samoróbka z wszytym np. kablem antenowym !! lub innym sznurkiem.

To co Krzysiek zalinkował też jak najbardziej się przyda .I podpowiedział trafnie aby to samemu zrobić :ok: .Dodam ,że w czeluściach forum  jest gdzieś bo ktoś to zrobił.

Można jeszcze kupić mikro szczoteczki do czyszczenia kedry. Są  dwa rodzaje, miękka i bardziej twarda. 

To ustrojstwo przydaje się szczególnie na wiosnę gdzie mogą być gniazda np. pająków.

 Jest jeszcze spray ISABELLI do popsikania kedry.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na upartego po przeczyszczeniu likszpary można użyć silikonu w sprayu dla lepszego poślizgu. U mnie wchodzi lekko,  jedynie ktoś musi podawać na wejściu i tyle. Wyjmuje sam. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki panowie za podpowiedzi. Przynajmniej wiem gdzie szukać problemu. Trzeba się zaopatrzyć w ten przyrząd do regulacji średnicy. Sam przedsionek jak i kedra są jak najbardziej ok. Tak myślałem, że problem może tkwić w samym profilu. Pozdrawiam i jeszcze raz dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Moris napisał:

 Tak myślałem, że problem może tkwić w samym profilu. 

No właśnie a profil jest oryginalny, fabryczny? Na przyczepie profil z likszparą zazwyczaj ma jedno lub dwa łączenia (czyli na jeden obwód ściany idą 2 albo 3 profile aluminiowe). Sprawdź bo często jest tak że przedsionek od jednej strony ciężko wchodzi, a od drugiej nie ma już problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Istnieje dedykowane smarowidło do tego celu lub każde inne silikonowe, teflonowe itp. Wcześniej warto sprawdzić czy średnica jest stała jakimś prostym przyrządem, który można samemu zrobić. Mój przedsionek zakładam sam bez żadnych zaklinowań. Musisz mieć gdzieś zagięty lub mocno zabrudzony, wyczyść, nasmaruj musi chodzić. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.