Skocz do zawartości

Zmiana przyczepy prośbą o ocenę


sebka34

Rekomendowane odpowiedzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 98
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

No dobra, ale o co na prawdę chodzi z zamieszczaniem tych linków?  Rozumiem że nie chcesz jeździć ileś km na darmo, ale czy Ty wiesz co tak na prawdę jest Wam potrzebne?
Najpierw wstawiałeś przyczepy bez łóżek piętrowych, teraz widzę że bardziej idziesz w piętrusy. Nie piszesz nic o tym w jakim składzie będziecie podróżować w tej przyczepie.

Sun Roller to firma Hiszpańska przejęta w 2007 roku przez Adrię (nie wiem, może się nie znam ale chyba właściciel pisząc o przyczepie z 2005 roku że producentem jest Adria może być w błędzie). Osobiście nigdy nie oglądałem takiej budki (tej marki) więc o jakości się nie wypowiem. Jednak bardziej niż o producenta musisz sprawdzić ten układ. Układ jeśli chodzi o funkcję spania dość dobrze przemyślany, jednak przy życiu tylko w samej przyczepie sprawia wrażenie "ciasnego". Stolik dla 4 osób ciasny, układ imo nie jest 6 osobowy (szerokość łóżka środkowego to pewnie 110 cm) a 5 osobowy, brak dużego okna dachowego i mała kaseta toalety chemicznej. Na plus można zaliczyć dużą lodówkę bez schylania się do niej. Poza tym zdjęcia zrobione byle jak, najlepiej na nich widać przedsionek letni, który jakoś dziwnie jest rozstawiony - więc możliwe że ktoś nie do końca najlepiej dobrał rozmiar.

Wilk ma w stosunku do Sun Rollera sporo plusów. Po pierwsze ma układ TK gdzie (nie wszystkie układy TK mają tak to przemyślane) łóżko na przeciw piętrowego zamienia się na łóżko 2 osobowe (u mnie w Fendzie to łóżko zamienia się na jednoosobowe i będę dokonywał przeróbek - najmłodsza córka niestety potrafi spadać z niego w nocy :oslabiony: ).  Do tego Mover i Ultraheat też swoją cenę mają. Kaseta C2/C3 (co dziwne od 2004 inne marki montowały już C400) wizualnie może ta toaleta odstaje od C400, ale imo jest to prostsze i solidniejsze rozwiązanie, dla mnie na plus. Na minus brak Heki (cała część mieszkalna ma tylko jedno okno dachowe w okolicy kuchni), mniejsza lodówka i brak w tym układzie schowka który pomieści 4 solidne fotele przedsionkowe. Do tego jedna z poduszek jeśli w układzie TK masz ustawiony stolik musi być gdzieś schowana, a nie jest mała. Z tego co wieść gminna niesie, w tych Wilkach trzeba solidnie oglądać przedni schowek, podobno lubi być popękany. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach



No dobra, ale o co na prawdę chodzi z zamieszczaniem tych linków?  Rozumiem że nie chcesz jeździć ileś km na darmo, ale czy Ty wiesz co tak na prawdę jest Wam potrzebne?
Najpierw wstawiałeś przyczepy bez łóżek piętrowych, teraz widzę że bardziej idziesz w piętrusy. Nie piszesz nic o tym w jakim składzie będziecie podróżować w tej przyczepie.
Sun Roller to firma Hiszpańska przejęta w 2007 roku przez Adrię (nie wiem, może się nie znam ale chyba właściciel pisząc o przyczepie z 2005 roku że producentem jest Adria może być w błędzie). Osobiście nigdy nie oglądałem takiej budki (tej marki) więc o jakości się nie wypowiem. Jednak bardziej niż o producenta musisz sprawdzić ten układ. Układ jeśli chodzi o funkcję spania dość dobrze przemyślany, jednak przy życiu tylko w samej przyczepie sprawia wrażenie "ciasnego". Stolik dla 4 osób ciasny, układ imo nie jest 6 osobowy (szerokość łóżka środkowego to pewnie 110 cm) a 5 osobowy, brak dużego okna dachowego i mała kaseta toalety chemicznej. Na plus można zaliczyć dużą lodówkę bez schylania się do niej. Poza tym zdjęcia zrobione byle jak, najlepiej na nich widać przedsionek letni, który jakoś dziwnie jest rozstawiony - więc możliwe że ktoś nie do końca najlepiej dobrał rozmiar.



SunRoller robił najpierw przyczepy (o ile się nie mylę) na licencji Adrii. Ten omawiany to tak naprawdę bliźniak Adrii Aviva 512 PK.

Układ jak u mnie. Dla 2+2 się nadaje jak najbardziej
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałam takiego sun rollera tylko w wersji 490cp. Układ jest 6 osobowy gdzie na Podkowie środkowej może spokojnie spać dorosły z dzieckiem byle nie za długi (u mnie przypominam było 490). Jest faktycznie bardzo mało miejsca w środku, i przy Podkowie środkowej do stołu mieszczą się 4 osoby, piąta musi na zydelku w "korytarzu". Co do jakości nie mogę powiedzieć złego słowa. Nie jest to na pewno hitec ale ja osobiście wolę to od hobby z tego samego okresu. Kaseta faktycznie mała no ale cóż, układ jak dla mnie (2+3) bardzo dobry i to co już padło powyżej, jeśli 2 dzieci to nie trzeba ścielic rano i wieczorem. Bezcenne!

Wysłane z mojego H8416 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam określonej marki ani układu. Lecz najlepiej jak by to była budka z piętrusami.

Fendt z Bydgoszczy podoba mi się ładny środek i ładna z zewnątrz jedno ale -kraj pochodzenia.

jutro jadę ją oblukać do Bydgoszczy. jeśli będzie ok rozważę zakup- najwyżej zbuduje sobie piętrusa i przerobię trochę te dwa łóżka. 

Jak już będę w Bydgoszczy to jeszcze znalazłem takiego https://www.otomoto.pl/oferta/burstner-ventana-530tk-avantgarde-przedsionek-5-6os-lozko-pietrowe-super-stan-ID6BbX4U.html 

to sobie też go obejrzę.

Co do Sun roler -a bardzo lekka to przyczepa jak na swoje gabaryty, może za tym iść jakość wykonania oraz rodzaj materiałów. bardzo mi sie nie spodobała łazienka oraz brak pełnego przedsionka, wiem można kupić lecz nowy przedsionek, mover oraz bagażniki na rowery i się zrobi blisko 40tyś

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem w Bydgoszczy oglądałem Fendt-a ładna zadbana prawie nie ma się do czego przyczepić ,tzn.mover automat słabo dociska rolki do koła, nie ma siły jechac ponieważ rolka się śliska po oponie. wskaźnik poziomu wody pokazuje cały czas pełen zbiornik , brak rurki kontrolnej wody do spłukiwania wc , popaprana komora wyjmowania kasety 

Burstner Ventana totalny szok prawy przód po kolizji od środka widać ślady klejenia bakisty z zewnątrz bajka wyszpachlowane pomalowane. przednia ściana wokół okna leci pod oknem tapeta zaczyna nabierać czarnego koloru,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32 minuty temu, jacekzoo napisał:

Takie usterki w fendtcie to nie usterki. Dlaczego nie kupiłeś?

 Układ w rzeczywistości bardzo nieodpowiedni łazienka bez prysznica 27500 bez przedsionka to za wiele.I sprzedawca mądrala 

lecz znalazłem jeszcze takie LMC

Rocznik: 2005
Spanie dla 5-6 osób

20190930_164632_resized (1).jpg

20190930_180213_resized (1).jpg

20190930_180209_resized (1).jpg

20190930_180140_resized.jpg

20190930_180135_resized (1).jpg

20190930_180109_resized (1).jpg

20190930_180040_resized (1).jpg

20190930_180012_resized (1).jpg

20190930_180341_resized (1).jpg

20190930_180331_resized (1).jpg

20190930_164704_resized (1).jpg

20190930_164424_resized (1).jpg

20190930_164431_resized (1).jpg

20190930_164627_resized (1).jpg

20190930_164443_resized (1).jpg

20190930_164644_resized (2).jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, sebka34 napisał:

Byłem w Bydgoszczy oglądałem Fendt-a ładna zadbana prawie nie ma się do czego przyczepić ,tzn.mover automat słabo dociska rolki do koła, nie ma siły jechac ponieważ rolka się śliska po oponie. wskaźnik poziomu wody pokazuje cały czas pełen zbiornik , brak rurki kontrolnej wody do spłukiwania wc , popaprana komora wyjmowania kasety 

Jak brak rurki? Tam jest C402 - X i tam masz wskaźniki diodowe zamiast "U - rurki" do zbiornika spłuczki. Więc to nie brak, tylko jak by wyższy model. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Tomii napisał:

Jak brak rurki? Tam jest C402 - X i tam masz wskaźniki diodowe zamiast "U - rurki" do zbiornika spłuczki. Więc to nie brak, tylko jak by wyższy model. 

I przy okazji strasznie ,,gówniany,, nie ma jak do końca spuścić wody ze spłuczki ?

A dwa nie widać ile wlewa się wody, albo na wyczucie albo do przelania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, jacekzoo napisał:

I przy okazji strasznie ,,gówniany,, nie ma jak do końca spuścić wody ze spłuczki ?

To małe piwo. Ta płytka pod przyciskiem lubi się psuć. Ponad 400 zł nowa... Czas solidnych rozwiązań mamy już dawno za sobą. Ilość uszczelek w kasecie C2/C3/C4 też była mniejsza i jakoś mniej to trzeba było serwisować. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.