Skocz do zawartości

Woda z wodociągów


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć

nie bardzo rozumiem - to przyczepa stacjonarna  czy chcesz to robić na kampie  ?
jeśli podasz ciśnienie z sieci wodociągowej  to dajesz kran taki  jak w domu a nie kranik z wyłącznikiem bo on nie zamyka, tylko ma za zadanie włączyć pompkę zatapialną 
zwróciłbym uwagę na instalacje i połączenia wężyków - w sieci wodociągowej jest ciśnienie nieco wyższe niż dają standardowe pompki zatapialne w budach

to wróżenie - podaj szczegóły będziemy gadać rzeczowo

Edytowane przez smok_wawelski (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie

ciągnąłbym z wodociągu po hydraulicznemu  - technologia zależy co masz z narzędzi i co umiesz możesz plastikiem jak masz zgrzewarkę,   albo chyba najprościej  pexem  tu masz tylko skręcanie

Zrobiłbym to na pewno z wył inst. która jest w przyczepie - lookłem i znalazłem Twój post o malowaniu budy to stara przyczepa jej inst.  na pewno nie jest do ciśnienia z wodociągu a w reduktor ciśnienia szkoda się bawić w tym przypadku

w takim zastosowaniu nie piernicz sie z umywalkami plastikowymi do bud czy kamperów - jak jest jak stelazyk/mocowanie  zrobić spoko mozesz  taniego ceramika z konkretnym syfonem a nie tą pierdółką do kempingowych co woda przez nią ledwie spływa albo jak Ci nie zależy na wyglądzie taki plastikowy zlew gospodarczy kupisz za 9 dych na Alledrogo lub w budmarkecie

Edytowane przez smok_wawelski (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No przecież piszę że chce umywalkę 

5 godzin temu, Cathay napisał:

Montujesz normalnie umywalkę, baterię i podłączasz wodę. Zupełnie jak w domu. 

A co z jej grzaniem? Bojler, POW czy wcale?

No ciekawe jak jak do spłuczki idzie zwykły gumowy wąż jak niby z niego podłączyć wodę pod baterie do umywalki? 

5 godzin temu, smok_wawelski napisał:

Dokładnie

ciągnąłbym z wodociągu po hydraulicznemu  - technologia zależy co masz z narzędzi i co umiesz możesz plastikiem jak masz zgrzewarkę,   albo chyba najprościej  pexem  tu masz tylko skręcanie

Zrobiłbym to na pewno z wył inst. która jest w przyczepie - lookłem i znalazłem Twój post o malowaniu budy to stara przyczepa jej inst.  na pewno nie jest do ciśnienia z wodociągu a w reduktor ciśnienia szkoda się bawić w tym przypadku

w takim zastosowaniu nie piernicz sie z umywalkami plastikowymi do bud czy kamperów - jak jest jak stelazyk/mocowanie  zrobić spoko mozesz  taniego ceramika z konkretnym syfonem a nie tą pierdółką do kempingowych co woda przez nią ledwie spływa albo jak Ci nie zależy na wyglądzie taki plastikowy zlew gospodarczy kupisz za 9 dych na Alledrogo lub w budmarkecie

Właśnie taką bym chciał małą umywalkę ceramiczną z baterią tylko chodzi właśnie o podłączenie i chyba będzie trzeba od zaworu wąż gumowy wymienić na rurki pcv wtedy było by dobrze? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Regulator ciśnienia na wejściu do budy i węże wytrzymają . Zwykły regulator ciśnienia do sieci domowej to koszt ok 50zł.

Edytowane przez adaml61 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, Daniello1979 napisał:

No ciekawe jak jak do spłuczki idzie zwykły gumowy wąż jak niby z niego podłączyć wodę pod baterie do umywalki? 

Oj chłopie po hydraulicznemu to ja Ci nie wytłumaczę cos mi sie wydaje  - ale chcę Ci pomóc więc zrobimy to łopatologicznie
Ano normalnie tniesz obecnego węża przed wc wstawiasz trójnik 3x wąż 2 końce trójnika dajesz wąż zasilanie i wąż co szedł do wc - 3 ci króciec trójnika wąż i podchodzisz również wężem pod umywalkę teraz w to dajesz króciec wąż/gwint hydrauliczny    jak trzeba to redukcja na gwint zewn  3/8 lub inna taka  jak masz wężyk przyłączeniowy baterii umywalki podłączasz baterie jak w domu i po zabiegu - węzę na króćcach zaciskasz na  opaski ślimakowe  - wszystko w bud/ogród markecie znajdziesz 

Równie dobrze możesz to zrobić zgrzewanym plastikiem jak i pexem na quick złączki  i czym innym tylko musisz ztroic i później zrobic tak aby przyłączyć baterie
jak wężem to wąż mocuj gdzieś na ścianach opaskami trytkami czymkolwiek  żeby Ci się nie pozałamywał ostro ani nie zagniatał

sorry koślawo namalowane i kawałek ekranu corela mi wlazł bo screnem robiłem a nie exportem  - ale spoko załapiesz - jak tego nie załapiesz zawołaj hydraulika sorry prościej ja nie umiem wytłumaczyć 

 

44 minuty temu, chris_66 napisał:

Załóż chłopie swój autorski wątek, będzie prościej odpowiadać na pytania działkowicza.

Poproś moderatora poprzez "zgłoś" aby Twoje posty czy wątki scalił  i przeniósł gdzie wymyślcie  oraz nadał tytuł np. Przyczepa stacjonarna na działce  i dalej tam pytaj wyjaśniaj do bólu 
fakt Krzysiek ma racje nikt Cie nie goni z budą działkową z forum ale tak będzie jaśniej i szybciej uzyskasz pomoc

działka-woda.jpg

Edytowane przez smok_wawelski (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.