Skocz do zawartości

Uchwyty pod rozkładane piętrowe łóżko w Hobby


Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich,

niedawno nabyliśmy nowa przyczepę hobby 400TK (dwie sypialnie i WC w środkowej części przyczepy). Mała sypialnia jest "zamykana" i ma możliwość montażu łóżka piętrowego, którego niestety nie ma.

Chcę je dorobić, bo z zakupem może być problem.

Czy ma ktoś w swoim Hobby takie łóżko? Modeli z takim rozwiązaniem było kilka, m.in. 400 TK i 430 TK. Potrzebuje kilku zdjęć szczegółów. Mój ojciec jest stolarzem, więc może damy radę dorobić coś zgodnie z oryginałem.

Konsole mocujące stelaż do ścian mam, tzn. dwie sztuki na ścianach zewnętrznych, a dwie pozostałe dorobię na wzór tamtych. Jakby był ktoś zainteresowany, mogę udostępnić pliki dwg/dxf na laser. Na tę chwilę nie mam ich jeszcze, ale to akurat moja branża i żaden problem, żeby je zrobić.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Który rocznik ?

U mnie 90r. są dwie metalowe podpórki przykręcone do scian i w to wchodzi poprzeczka, do poprzeczki mocowane są już deski na których leży stelaż i materac.

Tu opisywałem

Oryginalne łóżko miało nośność 75kg i było wąskie - 60/70x160cm, dlatego przerobiłem wszystko, z oryginału zostały tylko stalowe uchwyty na ścianach, reszta pochodzi z łóżka piętrowego kupionego na olx 

Teraz jest solidnie - moje 85kg wytrzymuje, a i wymiar poprawny 80x180

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Wojtek N napisał:

Dokładnie o to chodzi :) mam to samo i to samo chciałbym zrobić.

Możesz podzielić się fotkami jak Ci to wyszło?

Moja hobby to rocznik 1998.

 

masz nowszą przyczepę wiec tam może być nieco inaczej rozwiązane, pewnie też zależy od modelu, u mnie jest tylna część zamykana, więc na całą szerokość przyczepy mam ściankę działową, stelarz mocowany jest do ściany tylnej przyczepy i do tej ścianki działowej, potem to już normlana konstrukcja lóżka 

w zwiąku z tym że oryginalne było nieco mało, kupiłem używaną górną część łóżka piętrowego coś jak niżej

apic01a03d484bc431588575efd61fc9e7e.jpg

kosztowało mnie to mniej jak sam stelarz ;)

a z łóżka wykorzystałem belki nośne, stależ, oraz kpl śrub meblowych, deska wchodząca w stalowe uchwyty została oryginalna

materac, tu zwróć uwagę na wymiar bo te łóżka mają czasem nietypowe moje ma 180x80 i można taki dostać w sieci bez problemu

 

mocowanie do tylnej ściany

_qGwuw4Caw81t82FM_ltrenBN22h_D2cNLZ4CvDn

mocowanie do ściany działowej

iFk2ODxBIGzoHTfH6yWuKqqQ8LKN4jFcGIsTiB5C

stelarz i drabinka "sam" - stopnie były za wąskie i dzieciaki się skarżyły, więc prowizorycznie pogrubiłem - otulina izolacyjna do rur i taśma ;)

 RkmeMtLW5aaYON3tj4DqhxsjMKl-sHFUA4IoOymt

tu widać o ile  się zwiększyła powierzchnia, łóżko częściowo wchodzi pod szafki, ale raczej nie będzie to przeszkadzać (beżowe materace są z oryginalnego lóżka przyczepy)

6u8A5wkNsC2AOgmWW1LTK36cyBvAB1E5pq6UgFZt

 

Pozdr

KB

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki za zdjęcia.

Mocowania do ściany mam dokładnie takie same.

W miedzyczasie moje córki wymyśliły, że na razie będą spały razem na dole (3 i 5 latki). Są małe i dadzą radę, ale z czasem będę musiał właśnie coś takiego wykombinować.

Raz jeszcze dziękuję za pomoc :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...

Wracam do tematu tworzenia łóżka piętrowego - córki podrosły i wspólne spanie na dole oznacza codzienne kłótnie. ;) 
Może miałby ktoś do sprzedania blachy/ konsole mocujące stelaż do ścian wewnętrznych?

Czasem ktoś ich nie potrzebuje, nie używa łóżka piętrowego, lub go nie ma, a ma same uchwyty.... A dla mnie zakup uprościłby sprawę.... :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.