Skocz do zawartości

Zakup auta oraz fotowoltaiki


Amator 666

Rekomendowane odpowiedzi

16 minut temu, Łza Włóczynutka napisał:

Dosyć wybiórcze podejście. Dla mnie to ten sam kaliber

Wcale nie wybiórcze - uargumentowane i to sensownie

 

34 minuty temu, Łza Włóczynutka napisał:

Można też kupić ceramiczny kibel w castoramie za 150zł zamiast kaseciaka za 2500. Nie widzę powodu dla którego nie miałby działać w kamperze. A jak pęknie od jakiegoś wyboju, to też wszędzie kupisz nowy za kolejne 150zł

nie bardzo będzie działał tak samo - wymaga jednak odpływu a porównywalny do niego Aquamagic kosztuje nie 2500 a niecałe 900zł 
a lodówka będzie działać tak samo - sorry to Twoje podejście i argumentacja są wybiórcze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 95
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

2 godziny temu, smok_wawelski napisał:

wymaga jednak odpływu

Wiaderko podczepione pod podwoziem. Jak druciarstwo to druciarstwo, bądźmy konsekwentni. A zresztą po co wiaderko. Pewnie pamiętacie jak było w PRL-owskich pociągach ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lodówka sprężarkowa 230v w kamperze z solarami aku i przetwornica - to druciarstwo ? A lodówka sprężarkowa 12v nie ?

A z czego te 12v ? Czyżby nie z aku ktory dostaje ze slupka 230v a ładowarka zmienia na 12v ?

 

No właśnie - Bądźmy konsekwentni

Rzucasz sloganami bez argumentacji to nie najlepsza metoda udowadniania racji

 

Wysłane przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem zwolennikiem używania rzeczy zgodnie z przeznaczeniem.


Można wbijać wkręty młotkiem? Można. Można naprawić auto drutem i taśmą klejącą? Można. Można wyrzucić jakiś filtr zamiast go wymienić/naprawić? Można. Można tez używać klopa z castoramy zamiast kaseciaka w kamperze, można przykręcić szafki z ikei i też będą działać przez jakiś czas. Można na taśmie dwustronnej przykleić tableta za kilklaset zł do kokpitu zamiast wydawać kilka tysięcy na dedykowany.

Wszystko można, jeśli druciarstwo jest dla Ciebie OK.

Jednak  dziwne jest kurczowe trzymanie się ideologii która twierdzi że dedykowane rozwiązania należy omijać bo drutowane erzace są lepsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem zwolennikiem używania rzeczy zgodnie z przeznaczeniem.

 

Dlaczego jeździsz dostawczakiem twierdząc że to kamper. Powinieneś ziemniaki wozić

 

Rozwiązania alternatywne czasem są równie dobre, a czasem nawet lepsze niż dedykowane do tego celu i wymyślone przez kogoś innego

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Buraki, to słyszałem, że tylko w rządowych bmw. Buraki i Cebule. w Fordach ino zimioki.

Edytowane przez Łza Włóczynutka (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli mówicie, że zwykła lodówka domowa nie zużywa dużo więcej prądu niż kompresorowa 12V? Wydawało mi się, że 12v są bardziej wydajne.

Pomińmy straty na AKU->przetwornica->lodówka domowa 230V

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, lbuster napisał:

Czyli mówicie, że zwykła lodówka domowa nie zużywa dużo więcej prądu niż kompresorowa 12V? Wydawało mi się, że 12v są bardziej wydajne.

Pomińmy straty na AKU->przetwornica->lodówka domowa 230V

Tracisz na przetwornicy przez 24 godziny na dobe. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, lbuster napisał:

Ale pomijając to.

To by należało porównać konkretne dwie lodówki o przybliżonej pojemności. 

Edytowane przez danielpoz (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poza tym absorpcyjna grzeje cały czas, a kompresor się wyłącza, nie leci na okrągło. 
 

w pierwszej budzie jak lodówka zdechła to wymieniliśmy na zwykłą, jakoś to działało ale na trasie upierdliwe upychanie jakiś mrożonek żeby podtrzymać. No chyba że solary i przetwornica ale nie mam pojęcia czy uciągnie. Dla mnie optymalnie to gaz na trasie i 230 na miejscu 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.