Skocz do zawartości

Nowy holownik - Skoda Kodiaq TSI 190 [emoji6]


borek6

Rekomendowane odpowiedzi

Bardzo ładne auto, gratuluję!
I chyba założę konkurencyjny wątek z tarraco , będzie można porównać detale, bo w sumie to prawie to samo.

Wysłane z mojego H8416 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 58
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

1 godzinę temu, seba222 napisał:

Jak miałem jeszcze Forda Galaxy to z przyczepą w trasie wychodziła mi średnia 12 l/100 km ropuchy. Więc jak w mocniejszym silniku i w benzynie zmieszczę się w 13 - 14 l/100 km to płakać nie będę. Jazda powinna być o niebo lepsza.

U mnie podobny smax przeważnie 10,5 palił. Nie wiem czy taki silnik jest mocniejszy, niutków bardzo podobnie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, do0h napisał:

Mój 2.3T 260km 4x4 pali 18 po mieście z ciężką nogą i czerwonymi hamulcami :) i około 10l przy 120kmh na tempomacie w trasie :P

Dużo lub nie, zależy od stylu jazdy :) masa jest konkretna. Mój mniej pali z budką przy 110 kmh w trasie ( jakieś 22l) niż w mieście :). W trasie łatwo przeliczyć spalanie. 120kmh -12l, 150kmh- 15l...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, miloszb napisał:

Bardzo ładne auto, gratuluję!
I chyba założę konkurencyjny wątek z tarraco emoji16.png, będzie można porównać detale, bo w sumie to prawie to samo.

Wysłane z mojego H8416 przy użyciu Tapatalka
 

Koniecznie. Tarraaco stylistycznie z zewnątrz podoba mi się milion razy bardziej ale środek już niekoniecznie. Do tego znacznie mniejsze możliwości zestawień silnik/skrzynia/wyposażenia i przez to wyższe ceny. Zakładaj i poproszę o dużo zdjęć :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Zulos napisał:

Jezzuuu chopie nie pisz takich rzeczy!! Przecież to mogą czytać dzieci!!?

spokojnie, to czysta teoria. Przy brzegowych warunkach bliskich ideału pojadę "bezpiecznie", 130kmh zestawem, co nie znaczy, że tyle jadę. Cały czas trzymam się 95-99 z gpsa czyli i licznika bo u mnie nie kłamie nawet o 1kmh :(

3 godziny temu, jacek00 napisał:

Pewnie na francuskiej autostradzie :P 

tam to chyba dotyczy poniżej 3,5t ?

Godzinę temu, dudek_t napisał:

Koniecznie. Tarraaco stylistycznie z zewnątrz podoba mi się milion razy bardziej ale środek już niekoniecznie. Do tego znacznie mniejsze możliwości zestawień silnik/skrzynia/wyposażenia i przez to wyższe ceny. Zakładaj i poproszę o dużo zdjęć :)

potwierdzam. Najlepiej by było jakby wypuścili Cupra Tarraco.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koniecznie. Tarraaco stylistycznie z zewnątrz podoba mi się milion razy bardziej ale środek już niekoniecznie. Do tego znacznie mniejsze możliwości zestawień silnik/skrzynia/wyposażenia i przez to wyższe ceny. Zakładaj i poproszę o dużo zdjęć
Nie wiem co konkretnie ci nie pasowało w dopasowaniu ale ja nie spotkałem się z problemem że czegoś się da się dodać lub ująć, poza jedną rzeczą jeśli bierzesz dsg to musi być 4x4. Wziąłem wersję exelence i w zasadzie jest wszystko czego potrzebowałem, a i cenowo mogę tylko powiedzieć że Skoda wychodzila gorzej w porównywalnym wariancie. To już szczegóły napisze w weekend jak wrócę z delegacji. Umyć trzeba jak sobie państwo dużo zdjęć życzą

Wysłane z mojego H8416 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miłosz, nie pasował mi właśnie brak taniej wersji 2.0 TSI z DSG bez 4x4 lub chociażby 1.5 TSI z DSG i bez asystentów jazdy. Do tego jasny środek. Mission impossible :( Krótko mówiąc moja idealna konfiguracja auta dla Żony to silnik benzynowy, automat, 1800DMC przyczepy najlepiej przy zachowaniu 1.33, jasny środek i możliwość uniknięcia asystentów jazdy. Do tego auto hold który raz włączony działa stale, bez konieczności aktywowania za każdym razem. W "premium" to nie problem ale jakoś nie widzi mi się wydawania kwoty z dwójką z przodu na auto które rocznie zrobi może 10000km a przyczepę zobaczy tylko wyjątkowo. 

Przepraszam za offtop ale na tym forum to chyba nie zbrodnia, zwłaszcza wśród petrolheadów którzy niewątpliwie stanowią większość w tym wątku :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oglądaliśmy z żoną Seata ale jakoś nie przypadł nam do gustu, chyba za dużo wspólnego z VW, taki tańszy Tiguan. Skoda wydaje ze być lepiej wykończona i materiały w niej użyte wydają się być lepszej jakości ale to tylko nasze odczucie a dodatkowo mimo wspólnej płyty podłogowej dość mocno się odróżnia od VW/Seata.

Żona na wyprawy jeździ z tyłu z młodym wiec zamówiliśmy pakiet komfortowego snu, na co składa się oryginalny podnóżek, kocyk, te fajne zagłówki żeby głowa nie spadała + stoliczek i kawka, są roletki...do tego książka i możliwość prawie że wyprostowania nóg - dla niej bajka


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 16.01.2020 o 19:22, dudek_t napisał:

nie pasował mi właśnie brak taniej wersji 2.0 TSI z DSG bez 4x4 lub chociażby 1.5 TSI z DSG i bez asystentów jazdy. Do tego jasny środek.

w żadnym z trojaczków (Tiguan All, Kodiaq, Tarraco) nie ma 2.0 TSI bez DSG czy bez 4x4, czyli zawsze jest 2.0 TSI DSG i 4x4. Natomiast z 1.5 zgadza się, Seat ma tylko manuala z 1.5, z DSG mają tylko Tiguan i Kodiaq.

W dniu 16.01.2020 o 19:22, dudek_t napisał:

bez asystentów jazdy

Jakie "atystenty" Ci przeszkadzają? Seat w wersji podstawowej "style" ma tylko asystenta pasa ruchu z tych głównych, nie ma ACC ani martwego pola. Wszystko można wyłączyć.

W dniu 16.01.2020 o 19:22, dudek_t napisał:

Do tego auto hold który raz włączony działa stale, bez konieczności aktywowania za każdym razem.

hmm to chyba kwestia co kto lubi, ja nie lubię autoholda używać, wiec nigdy tego problemu nie widziałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O właśnie bardzo dziwnie i różnie kombinują z wyposażeniem trojaczków. Ja np w moim nie mam asystenta pasa ruchu, co oznacza ze nie prowadzi mnie w linii, to było za dopłata. Dokoduje jak kupię OBDEleven. Natomiast w seacie to z tego co pamietam takie pakiety były do dołożenia, nie szło pojedynczych rzeczy sobie doposażyć.

Przed chwilą wysiadłem z auta, jejku jak ono lekko jedzie


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.