Skocz do zawartości

Przyczepa towarowa z wypozyczalni DMC750kg a moje auto O2 ma 550kg I co teraz?


ragless

Rekomendowane odpowiedzi

 

Witam,

Ktoś miał podobny problem? Wynajmując przyczepkę towarową lekką bez hamulca z wypożyczalni wszystkie mają DMC 750kg a większość aut ma w dowodzie rejestracyjnym wartość w polu O2 ( masa przyczepy bez hamulca ) mniejszą. Ja mam u siebie w dowodzie rejestracyjnym O2: 550kg. I co w sytuacji kiedy zatrzyma nas ?. ? Ktoś już miał taką sytuację ? W wypożyczalni nikt nawet o to nie zapytał. Na razie wypożyczam z wypożyczalni ale zastanawiam się nad zakupem z drugiej ręki i tam też wszyscy mają DMC przyczepy 750kg. Co pozostaje zakup tylko nowej i miana homologacji?  A jakie wy macie wartości w waszym aucie w polu O2 ( tak z ciekawości ).

 

Edytowane przez ragless (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 49
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Ja moge holować przyczepę bez hamulca do 750 kg i takie wartości ma właściwie większość aut.

 

Jeśli Twoje auto ma w O2 550 kg to przyczepę o takim DMC możesz ciągnąć.

Edytowane przez jacek00 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, ragless napisał:

I co w sytuacji kiedy zatrzyma nas ?. ?

Bulisz i nie jedziesz dalej z przyczepą - ponieważ Twój samochód nie może jej holować

 

10 minut temu, ragless napisał:

W wypożyczalni nikt nawet o to nie zapytał.

Nie pytał bo to Ty za to odpowiadasz co wrzucasz na haka

 

10 minut temu, ragless napisał:

A jakie wy macie wartości w waszym aucie w polu O2 ( tak z ciekawości ).

VW Sharan -  O2 =  700kg
Citroen Jumper O2 = 750kg

 

10 minut temu, ragless napisał:

Co pozostaje zakup tylko nowej i miana homologacji?

To nie zmiana homologacji a obniżenie DMC - powinno być to możliwe -  tyle że ładowność zmaleje radykalnie bo przyczepa przecież ma tez MW 
Przegadaj najpierw na OSKP i w WK

Edytowane przez smok_wawelski (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To co napisałem - samochód który ma O2 mniej  niż DMC przyczepy nie może jej holować
Pozostaje szukać przyczepy o  DMC mniejszym bądź równym O2 lub przyczepy z hamulcem o DMC mniejszym bądź równym O1 lub co chyba nie wchodzi w grę zmienić samochód.

To że jak Cię złapią to zabulisz i odpinasz to jedno - jeśli będziesz miał wypadek będzie to okoliczność obciążająca która w skrajnym wypadku może zaprowadzić do sądu i dalej

Jaka drogą takową przyczepę znaleźć  to oddzielna  sprawa 

Edytowane przez smok_wawelski (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko zależy na jakiego Policjanta trafisz, jeden ci powie że nie wolno a drugi zobaczy jaką wagę ma przyczepa i ile wieżiesz kilogramów, jak waga rzeczywista przyczepy będzie się zgadzała z tym co masz w dowodzie rejestracyjnym auta to cie puści. Ale to trzeba trafić na rozgarniętego albo mu wytłumaczyć, że przyczepa konstrukcyjnie jest zbudowana do przewozu towarów o większej wadze, ale w danym momencie masz tak jak powinno być.  Miałem parę takich przypadków i mnie puścili,  to nie było 50kg tylko 500kg, pojazd na haku miał 2t przyczepa ważyła 500kg wiozłem 1.5T, czyli waga rzeczywista wychodziła 2t a DMC przyczepy 2.5t i po dłuższej dyskusji zawsze mnie puszczali. Tylko musisz mieć jakiś dokumenty ile w danym chwili przewozisz kilogramów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, jacekzoo napisał:

Ale bzdury piszesz.... to nie niemcy że biorą masę rzeczywistą

Jeżdisz dzień w dzień z przyczepą, miałeś taką sytuacje że się wypowiadasz, tak wiem ty zawsze wiesz lepiej jak wszyscy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, peja76 napisał:

Jeżdisz dzień w dzień z przyczepą, miałeś taką sytuacje że się wypowiadasz, tak wiem ty zawsze wiesz lepiej jak wszyscy.

Nie ja wiem, tylko poczytaj jakie są przepisy... ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo wątpię żeby policjanci byli tak liberalni - choćby z powodu ochrony własnego tyłka

Edytowane przez smok_wawelski (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, jacekzoo napisał:

Nie ja wiem, tylko poczytaj jakie są przepisy... ?

Wy tu tylko przepisy umiecie cytować i nic więcej,a z życie wzietych przykładów to nie, będzie chciał to sobie przepisy poczyta. Kończę ten temat bo brak słów tylko zaraz fala krytyki spadnie na mnie i nic więcej. Zauważyłem dać wam pożywkę to zaraz jedziecie. PA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, ragless napisał:

Większość moich znajomych i rodziny nie ma O2 750kg. A jeżdżą przyczepami 750kg.

A to akurat nie ma żadnego znaczenia dla przepisów - może mają fart i ich nie łapią

3 minuty temu, peja76 napisał:

Wy tu tylko przepisy umiecie cytować i nic więcej

Myśle ze jednak więcej, to że miałeś fart i Cię puścili nie stanowi reguły - ile razy Cie puścili raz dwa - czy 100 ?  a jakie jest zagrożenie napisałem wcześniej

Edytowane przez smok_wawelski (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, peja76 napisał:

  Miałem parę takich przypadków i mnie puścili,  to nie było 50kg tylko 500kg, pojazd na haku miał 2t przyczepa ważyła 500kg wiozłem 1.5T, czyli waga rzeczywista wychodziła 2t a DMC przyczepy 2.5t i po dłuższej dyskusji zawsze mnie puszczali. Tylko musisz mieć jakiś dokumenty ile w danym chwili przewozisz kilogramów.

Wszystko fajnie, a jak to się będzie miało w momencie gdy np będziesz brał udział w kolizji drogowej? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.