Skocz do zawartości

Compass rallye gte. Odświeżam przyczepkę.


pawbub

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 45
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

usuń stare, wydrap delikatnie, oczyść odtłuść
uszczelnienie zrobiłbym jakimś uszczelniaczem Sikaflex 221 lub podobnym który nie za mocno klei - zasada ta sama co w domu silikonem taśmy i wygładzenie palcem zamoczonym w płynie do naczyń, zerwanie taśm przed utwardzeniem - czas masz w karcie wyrobu   kolory dostępne to biały, szary czarny  karta wyrobu -  http://www.yachtaman.pl/dok/sikaflex221.pdf

Edytowane przez smok_wawelski (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Takie kwiatki mi się ukazały po zdjęciu uszczelek. Widać kiedyś ostro się lało ale ktoś uszczelnił i wszystko jest suche tylko jest spruchniałe. Co z tym robić.?wydrapac ile się da i robić wstawki? Nie chciałby zrywać płyty od srodka i pchać się w koszta. 

IMG_20200116_114640.jpg

IMG_20200116_114616.jpg

IMG_20200116_114541.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Demontaz poszycia zewnetrzego i plyt wewnatrz.
Wycinka zgnilizny do zdrowego drewna
Uzupełnić szkielet i ramy okna
Inaczej to będzie leczenie syfa okladami z rumianku


Wysłane przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Angielka pokazuje swoje najpiękniejsze oblicze dopiero po rozbiórce. Jeżeli myślisz, że  te widoczne trochę spróchniałych listewek  wkoło okna to już wszystko - to się bardzo mylisz. Szykuj  siebie i portfel  na grubszą robotę.... Ale nie martw się - wszystko jest do zrobienia...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

38 minut temu, smok_wawelski napisał:

Portfel to nie aż tak bardzo

Nie ma nic za darmo, wszystko kosztuje. Darmo - to tylko 500+, albo strzał w papę w barze pod krwawym gnatem....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nie ma - robiłem to wiem ale te kilka kartuszy dekaliny i trochę drewna sklejki parę zszywek i oraz klej  to nie były duże pieniadze, natomiast czas a....  lepiej nie gadać 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
W dniu 4.02.2020 o 20:03, pawbub napisał:

Witam.pytanie za 1000 punktów. Jak radzicie sobie z wymianą klina uszczelki? Udało mi się trochę włożyć ale nie jest łatwo. Pozdrawiam 

IMG_20200204_102956.jpg

IMG_20200204_102927.jpg

Można kupić taki przyrząd za ok. 100zł np. na Alle. Ja jednak, montując klin, zrobiłem sobie coś na wzór tego, co znalazłem na stronie poniżej. Bez problemu zamontowałem i co najważniejsze za darmo - nie licząc drutu ze starego wieszaka na ubrania. Dobrze jest użyć smaru silikonowego do uszczelek (w sprayu) dla lepszego poślizgu. Link do strony: http://www.fanklub-niewiadowek.com/niewiadowki/zrob_to_sam/na_zewnatrz_niewiadowki/laminat_i_okna.html

P. S. Mam nadzieję że ta uszczelka nie leży na tym próchnie pokazanym powyżej. 

Edytowane przez czepkateam (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli wykonujesz w niskiej temperaturze to podgrzej gumę np suszarka do włosów,  klin dotnij z nadmiarem ok 5-10cm, wepchnij jedna stronę białego klina w wargę uszczelki posmarowaną płynem do naczyń,  kapnij płynem do naczyń druga stronę wargi uszczelki, tępym wkrętakiem średniej wielkości o zaookraglonych na gładko  krawędziach podważaj wargę jednocześnie dociskając biały klin za miejscem podważenia wkrętakiem

Możesz też jak koledzy piszą  wykonać sobie przyrządzik odchylający wargi uszczelki  gumowej, płyn do naczyń albo smar silikon w sprayu zawsze ułatwia sprawę

Edytowane przez smok_wawelski (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.