Skocz do zawartości

Jak stracić prawo jazdy, ale dalej jeździć ?


Rekomendowane odpowiedzi

Od 2005 prawko i sporo jeździłem. W calej krótkiej 14 letniej karierze 1 mandat za brak gaśnicy/trójkąta i 1 za brak zapiętych pasów. Konto czyste można? ROzumiem że można depnąć jak się ma czym i jest gdzie poza terenem zabudowanym ok, ale w terenie zabudowanym? Pomyśl co się stanie jak wyleci dziecko, zatrzymasz się? wątpie... NIe jestem w stanie pojąć jeszcze chwalić się i użalać w jednym poście.Brak totalnej odpowiedzialności. Chcesz się wyszaleć...jedź na tor i szalej do zesrania.

Też posiadam więcej niż tylko B, zdarza się przekroczyć prędkość, lecz nie jestem skory się tym chwalić bo i nie ma czym.A tępic takie zachowania trzeba ,szczegolnie gdy jest to obszar zabudowany.

Macie rację. Nie ma sie czym chwalić . Bo ja pewnie bym się tym nie chwalił. ( Bo chwalić to się można np. ja jeżdżę od 95r bez wypadku czy kolizji z mojej winy i obenie od paru dobrych lat bez punktów i mandatów A jeżdżę zawodowo. ) Ale myślę, że Adamowi nie chodziło, aby chwalić się przekroczeniem. A są też miejsca gdzie przekroczenie prędkości w terenie zabudowanym jest banalnie proste. Dam przykład. Kraków ul. Pasternik od strony Zabierzowa. Znak teren zabudowany D-42, zanim znak podniesie prędkości do 70 B-33. Za 20m przecznica. Która odwoluje ten znak. A za przecznica policja. I policja nie wnioskowała po poprawienie oznakowania tylko mieli świetną miejscówkę na mandaty.

I to jest poprawianie bezpieczeństwa. Mówili o tym miejscu wylengarnia mandatów. Po moich pismach do ówczesnego ZIKIT-u poprawiono znaki. Przenieśli podwyższenie za ta przecznicę. Nie pisze akurat o tym miejscu co Adam jechał. Bo go nie znam. Ale piszę, że nie zawsze jest to takie wielkie przestępstwo.

 

 

Wysłane z mojego SM-A505FN przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, konrad_b napisał:

A widziałeś odcinek o którym pisze Adam ?

To jest szeroka wydzielona arteria z tunelem tylko dla aut ... ale fakt, może tam i cała grupa przedszkolaków się pojawić ?

Adam napisał jak sobie poradził, a większość po prostu jeździ te 3 miesiące bez lejcow, tylko bardziej się pilnując

I żeby nie było, sam przepis uważam za zasadny, bo +50 w zabudowanym to już grube przegięcie.

Szkoda że za zaostrzaniem kar nie idzie też porządek w oznakowaniu 

 

Jak sobie poradził? przecież to jawne złamanie prawa. zabrano mu uprawnienia do prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych czy to motorower czy mikrocar. w przypadku kontroli przedłużyli by okres o kolejne 3 miesiące.

wydaje mi się że temat do zamknięcia i usunięcia bo czyn haniebny a tłumaczenie że droga wielopasmowa itd. to tłumaczenie dzieciaka w przedszkolu to tak jakby kwestinowac jazdę po alkoholu przecież miałem tylko 0,5 promila i czułem się dobrze. widać mentalność polaka z czasów komuny mocno siedzi w naszych głowach "co ja nie dam rady" tylko że czasem kończy się tragicznie. sam kolega pisał że są tam ślady na barierkach czy ścianach tunelu a policjanci byli ciency bo jechali wolniej a co mieli się zabić ścigając debila?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najważniejszy jest zdrowy rozsądek a tego brakuje nawet tym którzy ruch organizują -patrz wpis kolegi Klonika który podał przykład głupoty a może i chamstwa tych co ten ruch organizują stwarzając również sytuacje niebezpieczne. Takich przykładów można by mnożyć. A nie zawsze ten kto na 50 jedzie 30 to jedzie bezpiecznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, mundek28 napisał:

Najważniejszy jest zdrowy rozsądek a tego brakuje nawet tym którzy ruch organizują -patrz wpis kolegi Klonika który podał przykład głupoty a może i chamstwa tych co ten ruch organizują stwarzając również sytuacje niebezpieczne. Takich przykładów można by mnożyć. A nie zawsze ten kto na 50 jedzie 30 to jedzie bezpiecznie.

Ale mówimy o konrketnym miejscu akurat, o Wisłostradzie gdzie w tunelu dochodzi do wielu niebezpiecznych sytuacji i zdarzeń drogowych. Stąd ograniczenie tam do 50 km/h - na pozostałej części Wisłostrady jest w wielu miejscach 70 km/h. Żeby była jasność to w obszarze zabudowanym maksymalnie można podnieść prędkość do tylko 80 km/h.

Tak czy inaczej jazda z prędkością 115 km/h w obszarze zabudowanym to przekroczenie prędkości aż o 65 km/h. Dla mnie to idiotyzm i skrajna nieodpowiedzialność i nie ma się naprawdę czym chwalić. Widać, że w Polsce mandaty są za niskie, bo czym jest 500 zł i 10 pkt karnych za tak rażące łamanie przepisów drogowych. 

19 godzin temu, Thomas napisał:

. Mandaty zdarzają się każdemu

Owszem, zdarzają się. Rozumiem jakieś wykroczenia wynikające z jakiegoś niedopatrzenia, nieuwagi itp. Ale jazdy 115 km/h na ograniczeniu do 50 km/h nie można nazwać tym, że się ot tak przydarzyło. Kierowca z taką prędkością jechać musiał świadomie, i świadomie wiedział jak i o ile przekracza dozwoloną prędkość, był też świadomym kosnekwencji swojego czynu, być może jechał tam z taką prędkością nie pierwszy raz.

Cytat

nie ma co użalać się czy wyśmiewać, zastanawia mnie czy potrójne karanie za to samo wykroczenie jest ok. (mandat karny, punkty karne i odebranie prawa jazdy ).

Jest bardzo ok, wg mnie tylko kara jest zbyt niska. Co to jest dziś 500 zł mandatu karnego...

Cytat

Gdybym był w podobnej sytuacji to pewnie skończyło by się w sądzie. 

Sąd nie uchroniłby Cię od utraty uprawnień, bo te są zabierane na mocy decyzji administracyjnej. Ba, sąd prawdopodobnie dowaliłby Ci większą karę, a może i zabrał prawo jazdy na dłużej, za rażące naruszenie przepisów drogowych.

 

Edytowane przez jacek00 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, jacek00 napisał:

Ale mówimy o konrketnym miejscu akurat, o Wisłostradzie gdzie w tunelu dochodzi do wielu niebezpiecznych sytuacji i zdarzeń drogowych. Stąd ograniczenie tam do 50 km/h - na pozostałej części Wisłostrady jest w wielu miejscach 70 km/h. Żeby była jasność to w obszarze zabudowanym maksymalnie można podnieść prędkość do tylko 80 km/h.

Tak czy inaczej jazda z prędkością 115 km/h w obszarze zabudowanym to przekroczenie prędkości aż o 65 km/h. Dla mnie to idiotyzm i skrajna nieodpowiedzialność i nie ma się naprawdę czym chwalić. Widać, że w Polsce mandaty są za niskie, bo czym jest 500 zł i 10 pkt karnych za tak rażące łamanie przepisów drogowych. 

Owszem, zdarzają się. Rozumiem jakieś wykroczenia wynikające z jakiegoś niedopatrzenia, nieuwagi itp. Ale jazdy 115 km/h na ograniczeniu do 50 km/h nie można nazwać tym, że się ot tak przydarzyło. Kierowca z taką prędkością jechać musiał świadomie, i świadomie wiedział jak i o ile przekracza dozwoloną prędkość, był też świadomym kosnekwencji swojego czynu, być może jechał tam z taką prędkością nie pierwszy raz.

Jest bardzo ok, wg mnie tylko kara jest zbyt niska. Co to jest dziś 500 zł mandatu karnego...

Sąd nie uchroniłby Cię od utraty uprawnień, bo te są zabierane na mocy decyzji administracyjnej. Ba, sąd prawdopodobnie dowaliłby Ci większą karę, a może i zabrał prawo jazdy na dłużej, za rażące naruszenie przepisów drogowych.

 

Święte słowa. Przykład  kilka km ode mnie: https://wiadomosci.wp.pl/lubuskie-wypadek-w-ciborzu-sledczy-badaja-nowy-watek-6455603792668289a   nie bez powodu jest postawiony znak 50, zapewne i tam też mieli powód do postawienia 50. No cóż niektórzy się nie nauczą póki czegoś nie odwalą,a niektórym to nic nie pomoże. Kara zdecydowanie za niska, 500zł smiech na sali. 3mies bez lejc? jeszcze większa kpina.Życie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy z ORMO, oraz jakieś Bobki Duże, srali w pieluchy, kiedy ja w 1982 r. miałem prawo jazdy, na samochód, i motocykl.

Waszą rządzę karania, i krwi , paradoksalnie realizuje kierowca autobusu, którym wszyscy jedziemy, choć Wam się powinna należeć przecie nagroda J

Popatrzcie na jakikolwiek paragon, ile Wam daje po rogach, Wy bojownicy, o lepsze jutro.

Tunel pod Centrum Nauki, nie ma chodników, i nic, nie może ze ściany wyskoczyć na jezdnię.

Pomiar prędkości był dokonywany, na łukach, przy zmiennej prędkości, i bez możliwości obserwacji przez Policjanta, jego prędkościomierza, bo on również musiał walczyć, o życie w tunelu, a nie wrzepiać wzrok w przyrządy.

Kolegów z ORMO może nie obchodzi fakt, karania, na podstawie byle jakich dowodów, ale państwo powinno działać zgodnie z prawem, i zasadą, że każda wątpliwość, jest rozpatrywana, na korzyść obwinionego.

Policjanci prowokowali „kozacką” jazdą i „poganianiem” mnie w tunelu – to osobne pole do dyskusji.

Ciekawymi dywagacjami, można by się wymieniać w poruszonych wątkach psychologicznych, socjologicznych, i prawnych, ale niestety, nie ma tu z kim gadać.

Przedstawiłem Wam fakty, jak kumpel, kumplowi, a zostałem obrzygany, jakimiś debilnymi wypocinami tutejszych „szeryfów praworządności”.

Szczytem popieprzenia tubylców, jest uznanie mojej opowieści, za „przechwałki”.

Z zażenowaniem zostawiam temat, byście mogli skakać sobie do gardeł - to jest dyskusja dziada z kundlami, w ciasnej ulicy .

Tymczasem zima dopisała :)

Wy siedzicie na dupach, i warczycie odbytami, a ja jeżdżę na nartach, jak wcześniej z lasencją na motorowerze :)

 

 

 

P1010524.JPG

P1010527.JPG

P1010525.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, adamkwiatek napisał:

srali w pieluchy, kiedy ja w 1982 r. miałem prawo jazdy, na samochód, i motocykl.

nie wszyscy tak się składa że ja też miałem niewiele później

 

22 minuty temu, adamkwiatek napisał:

Przedstawiłem Wam fakty, jak kumpel, kumplowi, a zostałem obrzygany, jakimiś debilnymi wypocinami tutejszych „szeryfów praworządności”.

myślę jednak że wypowiedziałem się raczej w kumpelskim stylu a nie obrzygałem

 

22 minuty temu, adamkwiatek napisał:

- to jest dyskusja dziada z kundlami, w ciasnej ulicy

Przyhamuj trochę Adam i bardzo proszę i nie uogólniaj -  lubię kundle, mam kundla ale nie lubię być nazywany kundlem,
ormowców lałem i też nie lubię być nazwany członkiem tej organizacji

 

22 minuty temu, adamkwiatek napisał:

nie ma tu z kim gadać

Przykro mi ze tak sądzisz - nie ma z kim wiec po co gadasz ?

Edytowane przez smok_wawelski (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak dla przypomnienia - Regulamin forum

Cytat

6.    Każdy z użytkowników jest zobowiązany do szanowania innych użytkowników tego forum.

11. b.      wyrażania i przekazywania na forum prywatnych niecenzuralnych opinii pod adresem innych osób, 

 

Edytowane przez smok_wawelski (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i znów rozwolnienia autor dostał bo nie było oklasków, ochów i achów  na te jego przeżycia z życia :)  Czy historia się powtórzy i niecenzuralnych słów użyje po których dostanie bana ? Po jakimś czasie wystąpi w nowym wcieleniu  czyli kolejnym nickiem  ? czas pokaże.

 

Edytowane przez Maras (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy z ORMO.....

.........bo on również musiał walczyć, o życie w tunelu, a nie wrzepiać wzrok w przyrządy.........

...........Policjanci prowokowali „kozacką” jazdą i „poganianiem” mnie w tunelu.........


Ad1 pomyliłeś fora, to jest turystyczne a nie branżowe

Ad2 tunel można bez napinki przejechać 150km/h

Ad3 może pora przestać być czynnym uczestnikiem ruchu drogowego skoro widok BMW prowokuje Cię do niebezpiecznego łamania przepisów
i znów rozwolnienia autor dostał


To czasem zdrowe jest oczyszcza organizm z toksyn .
Jakby nie patrzeć na wyczyny kolegi to raczej nie jest powód do dumy. Raczej do cichej refleksji nad swoim postępowaniem
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kwiatek, rozumiem że tę czapę śniegu zrzucisz że swojej stróżówki zanim wyjedziesz na drogę? Dać zdjęcie swojej moczy..ordy i zwyzywać użytkowników takie rzeczy tylko na karawaningu. Na zaprzyjaźnionym forum taki gostek ma bana albo co najmniej ostrzeżenie. Czy tu są jacyś moderatorzy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Adasiu, spokojnie bo Ci żyłka pęknie i nie zdążysz na toalete w tych nartach i po co kłopot? To że Ty miałeś w 82 prawko to nie znaczy że jesteś super hiper kierowcą a swoją głupotę napisałeś i potwierdziłeś jeszcze w ostatnim swoim poście: "Policjanci prowokowali „kozacką” jazdą i „poganianiem” mnie w tunelu – to osobne pole do dyskusji."

 

Do pracy mam jakieś 20km... często jeżdżę  w takich h że policja swoimi nieoznakowanymi albo mnie mija albo spotykamy się auto w auto. Jakbym reagował tak jak Ty to w drugim dniu do pracy nie miałbym prawka. Trzeba byś mądrzejszym i ustopić czego Ty nie potrafisz. Żebyś miał czym jeszcze się ścigać z nimi ale Rumunka? Trzeba mieć nasrane we łbie.... A i jeszcze jedno. O kundlach to mówisz o sobie i tej swojej budzie dla kundli? tak to rozumiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • szary11 zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.