Jump to content
Sign in to follow this  
Przemysław

Opony zimowe w holowniku

Recommended Posts

jacek00

Miałem Vredesteiny Quatrac 5 i złego słowa na nie nie mogę powiedzieć. Może to kwestia rozmiaru. Rozmiar rozmiarowi nierówny

Pjoter

Jak już oceniamy to ja nie polecam hankook winter icept 2

Dot mam koniec 2015r opony po 4 zimach smietnik

Guma bardzo spękana wręcz mam wrażenie jakby klocki bieżnika miały zaraz odpaść

maarec
1 godzinę temu, vrs napisał:

Trzeba było brać na zimę Continentala, byłby Pan zadowolony :]

Te chińczyki pewnie dobre dopóki deszcz nie pada...

Chinczyki mają ok 30.000km najechane, zwiedziły ze mną Bieszczady na mrozie, w ulewie i z ogonem.. duży pozytyw.

Z tanimi oponami trzeba uważać. Ostatnio u wulkanizatora spotkałem gościa superbem na wymianie i opony po roku były do kosza - drgania kół, głośno i bicie kierownicy.

faktycznie w tym rozmiarze jest też continental (produkcja Rumunia) - w przyczepie bardzo dobrze się sprawowały. Kolejne 200zł na sztuce w górę, a te Vredesteiny  Wintrac Xtreme S - też tanie nie były, do tego dużo dobrych opinii (produkcja 2019, Holandia)

Edited by maarec (see edit history)

Pjoter

Opony miały przyjść po 7stycznia przyszły dzisiaj.

Etykieta na stronę jest inna niż na oponach na szczęście na plus.

Bieżnik 8,48mm

IMG_20191223_103852.thumb.jpg.b7f8187e0941173d31efca2fb2d8a355.jpg

Przemysław
20 godzin temu, jacek00 napisał:

Miałem Vredesteiny Quatrac 5 i złego słowa na nie nie mogę powiedzieć. Może to kwestia rozmiaru. Rozmiar rozmiarowi nierówny

Ja mam w dwóch autach (na jednym 15", na drugim 17") i potwierdzam, nic złego się nie dzieje, na mokrym trzymają się bardzo dobrze.

Dzisiaj nawet robiłem test apropo tego tematu na mokrym rondzie, kładłem je tak że latem bym się zastanawiał na letnich i powiem tak - robią robotę. :)

Tylko maarec pisał raczej o zimowych Vredesteinach - być może coś się popsuło w nich.

Edited by Przemysław (see edit history)

maarec
46 minut temu, Przemysław napisał:

Ja mam w dwóch autach (na jednym 15", na drugim 17") i potwierdzam, nic złego się nie dzieje, na mokrym trzymają się bardzo dobrze.

Dzisiaj nawet robiłem test apropo tego tematu na mokrym rondzie, kładłem je tak że latem bym się zastanawiał na letnich i powiem tak - robią robotę. :)

Tylko maarec pisał raczej o zimowych Vredesteinach - być może coś się popsuło w nich.

Tak, ja mam zimówki, inny model. Mogę na mokrym dać gaz w podłogę (jakieś 380KM) wyłączyć kontrolę trakcji i jedzie jak po szynach. Jednak przy hamowaniu czasem poniżej 30kmh wpada w poślizg.

Mandrol

@maarec, Nokian WR SUV3 trzeci sezon ujeżdżam w L200 i cały czas pełne zadowolenie. Dlatego do Disco kupiłem te same i jak na razie te same pozytywne odczucia. Niestety tym razem nie sprawdzę ich w Niedzicy:(

inforek
W dniu 24.12.2019 o 03:09, Mandrol napisał:

Nokian WR SUV3

Też mam o nich dobrą opinię. Któż jak nie Finowie, w których więcej jest dni zimowych niż letnich, zwłaszcza na północy tego kraju, zna się lepiej na przetrwaniu w warunkach zimowych jak nie oni. Zarówno bieżnik jak i mieszanka dostosowane do niskich temperatur. Wprawdzie trochę się cenią, ale nie bez przyczyny.

Wiele osób ma wątpliwości - skoro zimy są łagodne, w zasadzie bez śniegu, to po co pakować się w opony zimowe? Otóż, to blędny pogląd, bo tutaj jest walka o przyczepność. W temperaturach w okolicach zera czy kilku kresek ponizej - a przecież tak to zwykle wygląda podczas warunków zimowych w Polsce, znaczenie mają nawet centymetry czasami dodatkowej przyczepności. Na http://dieselteam.pl/pytania-i-odpowiedzi-z-dziedziny-motoryzacji/dlaczego-zmiana-opon-jest-konieczna/  myślę, że całkiem dobrze zostało to wyjaśnione.