Skocz do zawartości

Problem z prądem


Lukas82

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Kupiłem ostatnio przyczepę Beyerland 350-2 Z 96

Wszystko jest piękne i ładne ale za nic na święcie nie mogę włączyć prądu , oświetlenia w środku przyczepy

Czy to może być wina przejściówki między autem a przyczepą ?

To moja pierwsza przyczepa I nie bardzo wiem jak do tego podejść 

Proszę  o jakieś wskazówki 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaką masz wtyczkę w przyczepie 7 pin a w aucie 13 pin czy w przyczepie 13 pin a w aucie 7 pin, a może przyczepa i auto 7 pin. 

W tych przypadkach nie będziesz miał oświetlenia i lodówki z auta. 

Zadziała tylko w przypadku 13-13 pin 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Lukas82 napisał:

Tak dokładnie ,auto 7 przyczepa 13

to z auta "wychodzi" tylko oświetlenie zewnętrzne przyczepy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

1 godzinę temu, Jaśki napisał:

to z auta "wychodzi" tylko oświetlenie zewnętrzne przyczepy...

Tak masz rację ale niekoniecznie do końca ... w gniazdku 13 autka jest też "stały plus" i "plus po stacyjce". Temat wielokrotnie przerabiany. Ja jednk pozwolę "se" być odrobinę marudny albo upie... - a ten/ta Beyerland 350-2 Z 96 kolegi Lukasa82 ma autonomiczny aku? I tyż ni ma z niego oświetlenia? Żabą nie jestem ale sorry kopletnie nie kumam o co biega w zapytaniu. A poza tym z całym szacunkiem dla wszystkich "Nowych" drażni mnie "jestem ... i koniec o mnie, dalej nie działa ... Nie chodzi mi wcale o obnażalstwo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Magneto61 napisał:

Tak masz rację ale niekoniecznie do końca ... w gniazdku 13 autka jest też "stały plus" i "plus po stacyjce".

Ale kolega napisal, że w aucie ma tylko 7 pin...więc nawet jak dołoży przejściówkę to w dalszym ciągu będzie miał tylko 7 pin....piny od 8 do 13 będą "ślepe"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety druga przejściówka nie pasuje. 

Więc zostałem z pierwszą przejściówka która daje mi tylko oświetlenie zewnątrz przyczepy.

Możecie mi poradzić co w takim przypadku zrobić najlepiej ? Bez tego nawet lodówka mi nie bedzie działać podczas jazdy no i zostałem dalej bez prądu w przyczepie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[mention=36543]Lukas82[/mention]

Jeżeli masz 7pin w holowniku i 13 pin w przyczepie, to raczej oświetlenia wewnątrz nie będzie. Stosowało się jeszcze rozwiązanie po przeciwmgłowych. Czyli jak w holowniku masz 7 pin i w przyczepie 7 pin to po włączeniu przeciwmgłowych działało oświetlenie wewnątrz. Ale jeżeli Ty masz 13 pin w przyczepie to nie sądzę aby zadziałało . Ale możesz spróbować to nie kosztuje.

Jak kolega[mention=19021]jacek00[/mention] pisze przerób w holowniku na 13pin. Nie musisz likwidować tej instalacji dołóż tylko kable o odpowiednim przekroju . Schematy masz na forum.

Pozdrawiam.

 

 

Wysłane z mojego SM-A505FN przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 22.12.2019 o 13:30, klonik058 napisał:

[mention=36543]Lukas82[/mention]

Jeżeli masz 7pin w holowniku i 13 pin w przyczepie, to raczej oświetlenia wewnątrz nie będzie. Stosowało się jeszcze rozwiązanie po przeciwmgłowych. Czyli jak w holowniku masz 7 pin i w przyczepie 7 pin to po włączeniu przeciwmgłowych działało oświetlenie wewnątrz. Ale jeżeli Ty masz 13 pin w przyczepie to nie sądzę aby zadziałało . Ale możesz spróbować to nie kosztuje.

Jak kolega[mention=19021]jacek00[/mention] pisze przerób w holowniku na 13pin. Nie musisz likwidować tej instalacji dołóż tylko kable o odpowiednim przekroju . Schematy masz na forum.

Pozdrawiam.

 

 

Wysłane z mojego SM-A505FN przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

 

 

Przeciwmgielne świeci tylko przy włączonej stacyjce i światłach mijania. Nonsensem jest wykorzystywanie tego pinu do oświetlenia przyczepy. pobór mocy z akumulatora szacuję na ok. 140 W. Jak długo wytrzyma Ci akumulator? Trzeba przerobić instalację samochodu na 13 pin i montując LED-y w przyczepie możesz świecić  przez kilka wieczorów. Tylko nie za długo, bo nie odpalisz samochodu. Najlepszym rozwiązaniem byłby akumulator w przyczepie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.