Skocz do zawartości

Zakup przyczepy towarowej lekkiej 750kg


ragless

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Zamierzam kupić przyczepkę towarową lekką 750kg, jednoosiową, wymiary skrzyni ok 250x120. Rozglądałem się za używanymi ale te używane są tylko delikatnie tańsze od nowych, a znalazłem nawet w tej samej cenie co nowe. Dlatego zdecydowałem się na nową. Upatrzyłem sobie Niewiadów BG7527YU niby nie "marketowa" niby na resorze (pojedyńczym), niby otwierana przednia burta, wywrot do tyłu, gruba plandeka itp. Ma ktoś podobną przyczepkę jak ta Niewiadów? Jak teraz z jakością tych nowych przyczepek? Sprawdzi się przy pracach w ogrodzie i remoncie/budowie  domu gdzie raz przywiezie płytę karton gips, a raz będzie musiała wywieźć gruz?  Oglądałem też przyczepkę Zasław 265SU jakość wykonania jest lepsza, tylko oś skrętna Knott zamiast resoru. Cenowo wychodzi to samo. Co będzie lepsze?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 52
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Zerknij na ofertę przyczep Rydwan-a. Za dopłatą możesz mieć oś 1350 kg co jest naprawdę fajnym rozwiązaniem i z takim gruzem o którym wspomniałeś  poradzi sobie bez problemu. Pamiętaj też aby do tej osi o podwyższonych parametrach  były odpowiednie opony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja dodam od siebie, że podobny dylemat miałem kilka lat temu i wybrałem używaną Niewiadów rocznik 1999 (wtedy miała już z 10 lat i dalej służy). Kosztowała coś mniej więcej około 3,5k PLN.

Nowe, tzw. marketowe to zupełnie odpuściłem. Wystarczy jeden tzw. rzut oka żeby ocenić że więcej niż 0,5 tony nie dźwignie (albo dźwignie tylko raz :devil: ).

Zdecydowanie szukałem modelu z osią skrętną homologowaną na np 1,3-1,5 tony a nie resor. Oś możesz przeładować bez większego ryzyka, a resor może Ci się wygiąć w drugą stronę. Do tego koniecznie hamulec najazdowy (też 1,3-1,5 t.). I najważniejsze - całość zarejestrowana na DMC 750kg (wiadomo, przeglądy, OC, itd). Wiem, że jest bardzo trudno trafić taką konfigurację, ale warto poszukać, poczekać. 

Zanim odezwą się głosy oburzenia, zaznaczam od razu, że na drodze publicznej maksymalnie, legalnie ładujemy do 750kg DMC, ale w czasie prac ogrodniczo/budowlanych warto wiedzieć, że mamy zapas wytrzymałości. Opony oczywiście też mają znaczenie.

Przyczepka o wymiarach 2,5x1,2x0,3 to prawie równy 1 metr sześcienny. Jeśli załadujesz ziemią albo gruzem, to z łatwością przekroczysz 1,5 t (samego ładunku). Sam sobie wyobraź co się stanie z resorami przyczepki o ładowności 550kg. Po własnej działce wożę też np. drewno, albo mauzera pełnego wody.

Gdyby się znalazła z DMC nieco większym, to też warto rozważyć, może być warta wyższych kosztów. Ale oś skrętna i hamulec najazdowy to dla mnie niezbędne minimum.

pozdr

edit:

takie coś mam na myśli: https://www.olx.pl/oferta/przyczepka-lekka-300-x-140-platforma-sam-CID5-IDCwz4b.html#0eb032b8e2

ewentualnie DMC 1100: https://www.olx.pl/oferta/przyczepka-samochodowa-sam-1100-CID5-IDCNZWb.html#0eb032b8e2

 

Edytowane przez JINX_Sanok
link (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, ragless napisał:

Witam

Zamierzam kupić przyczepkę towarową lekką 750kg, jednoosiową, wymiary skrzyni ok 250x120. Rozglądałem się za używanymi ale te używane są tylko delikatnie tańsze od nowych, a znalazłem nawet w tej samej cenie co nowe. Dlatego zdecydowałem się na nową. Upatrzyłem sobie Niewiadów BG7527YU niby nie "marketowa" niby na resorze (pojedyńczym), niby otwierana przednia burta, wywrot do tyłu, gruba plandeka itp. Ma ktoś podobną przyczepkę jak ta Niewiadów? Jak teraz z jakością tych nowych przyczepek? Sprawdzi się przy pracach w ogrodzie i remoncie/budowie  domu gdzie raz przywiezie płytę karton gips, a raz będzie musiała wywieźć gruz?  Oglądałem też przyczepkę Zasław 265SU jakość wykonania jest lepsza, tylko oś skrętna Knott zamiast resoru. Cenowo wychodzi to samo. Co będzie lepsze?

Skoro sam zauważyłeś że używane podejrzewam że SAM, są nie wiele tańsze od nowych marketowych to daje do myślenia. Nie pchaj się w marketowe. Ja miałem spinke z Smokiem na forum o wyższości SAM nad gotowymi odnośnie homologacji i atestów. Wychodze z założenia że dobrze wykonana SAM przewyższy gówno z marketu. Niewiadów jest lepiej wykonana ale nadal bardzo delikatna. Jednemu wytrzyma innemu nie. Na swoją lekko ładuje 1200-1500kg i nie ma problemu.Na marketowe w życiu bym tyle nie nałożył. Szukaj SAM, takie moje zdanie.Zawsze będzie lepsza jak fabryczne lekkie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kupowałem 1.5 roku temu Sidecar 3m długa, 1,5m szeroka wysokość 1.60 na ośce skrętnej, cena 5tys zł w tym koło zapasowe i na tyle podpory. Jak na moje nie jest zła, dużo z nią nie latam ale 1t już wiozła i nic wszystko ok. Co mi się spodobało jak ją kupowałem że przednia burta jest otwierana, wszystkie burty wybite od środka płytą, przednia ściana przód ścięty. Brałem na ośce ponieważ jest dużo niższa od przyczepy na resorach, tyle mogę pomóc .

image.png.32f7cd71b88e600dd1dedc04df17fceb.png

image.thumb.png.96bb82ea260938e81fd230b1a4f40670.png

Edytowane przez peja76 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam dokladnie taka jak @peja76 tylko ze dwuosiowa z hamulcem ale nie o to, wazne zeby kupic to co potrzebne a nie to co akurat jest. Moim zdaniem wykonanie Sidecar jest bardzo dobre , wzmocnienie burt sklejka od srodka robi mega robote zwlaszcza jesli myslisz o wozeniu gruzu - przy przemieszczeniu kamienia czy gruzu sklejka zamortyzuje uderzenie najwyzej sie polamie i ewentualnie  zostanie CI to sklejkowe poszycie do wymiany ale za to burty cale, ocynk nie pozdzierany itd no i rozmiar wazny do 2,5 to ciezko z gipsem czy osb sie zmiescic dlatego- jest brenderup 2,7 i ta cepka juz daje rade po przekatnej i rure, rynne  3m wlozysz  ale lepszej oferty jak sidecar chyba nie ma - pozdrooo m

PS czyli najwazniejsza solidne wykonanie i dlugosc wymiar  2,7 jest dobry ale 3m jest lepszy!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@misiek535 Też tak stwierdzam że wykonanie tej przyczepki jest ok, ale jednak zgodzę się z @Bob Duży że zrobiona po swojemu będzie dużo lepsza, tylko trzeba brać wtedy pod uwagę fakt że na pewno będzie dużo cięższa, a jak ktoś potrzebuje tak jak ja do działalności i  liczy się z wagą to musi kupić od producenta, bo ta na pewno będzie zrobiona z lżejszych materiałów a co za tym idzie delikatniejszych.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Dziękuję za odpowiedzi. Przyczepa będzie na użytek prywatny. Płyta karton gips ma wymiar 260x120, OSB 250x125 większa skrzynia nie potrzebna. Auto które będzie to ciągnąć to Opel Corsa E 90KM i czasami Opel Astra J 150KM także szału nie ma,  Budżet max jaki przeznaczam na przyczepę ze stelażem + plandeką ok 1m + zarejestrowanie i OC to 4000zł. Wiola, Rydwan i Fracht już poza zasięgiem finansowym. Ważne żeby przyczepa miała opcję przechyłu może się przydać do opróżniania z materiałów sypkich i wjazdu jakimś sprzętem. Upatrzyłem twa modele ZASŁAW i NIEWIADÓW.  Taki ZASŁAW 265SU jest bardzo dobrze wykonany, wygląda na masywniejszy niż Niewiadów BG7527YU Jeśli chodzi o oś skrętną to boję się jak będzie się zachowywała przyczepa "na pusto" lub z niewielkim obciążeniem czy nie będzie podskakiwała? Możecie napisać jak zachowują się wasze przyczepy Sidecar z osią skrętną na pusto? Nie skaczą?  Z kolei jak się patrzy na zawieszenie Niewiadowa BG7527YU to nie za solidnie to wygląda Zdjęcie wklejam poniżej.

image.thumb.png.57e436392ae721b1916dad31bde8cba7.png

image.thumb.png.ef1ef6a2f6a5457fdb7771ca4fd1d7e4.png

ZASŁAW dla porównania

image.png.475ecd620bdf8ffe0492c245b8b5373c.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pusta przyczepa na osi skrętnej będzie podskakiwać, nawet z małym ładunkiem. Jeśli ma być stabilnie to tylko resor.  Niewiadów z resorem na jednym piórze? Wolne żarty. Tam nawet wieszaka nie ma tylko jakiś ślizg resora. Niestety ale nowa porządna przyczepa kosztuje, ja na dniach kupuję towarówkę SUSKI w Radomiu. Zawieszenie to pięcio(!) piórowy resor i rama z zamkniętych profili.

http://www.suskiprzyczepy.pl/pl/przyczepy/przyczepy-skrzyniowe-jednoosiowe,9.htm

Pamiętaj że możesz sobie wybrać DMC przy zakupie, bo jak się domyślam to Corsa raczej nie ma w dowodzie O2  750kg.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak mam być szczery to jakoś nie zauważyłem żeby  podskakiwała, ale  Corsa to będzie miała co robić chyba że bez plandeki. Sidecar zrobili mi dmc jakie chciałem. Jak bym robił uchylną to z tyłu dał bym koła podporowe albo coś w tym stylu, żeby łagodnie ją opuszczać bo tak to słabo widzę ten przechył, lub wciągarkę z przodu do łagodnego obalania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, peja76 napisał:

Corsa to będzie miała co robić chyba że bez plandeki

To raczej nie jest jakiś problem, to nie jest budka którą ciągnie się do włoch, przy takich przyczepkach to kręci się wkoło komina, nawet z zaladowaną powoli się zakatula

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, jacekzoo napisał:

To raczej nie jest jakiś problem, to nie jest budka którą ciągnie się do włoch, przy takich przyczepkach to kręci się wkoło komina, nawet z zaladowaną powoli się zakatula

W sumie masz rację, ja napisałem z swojej perspektywy bo jak stoi to stoi i to miesiąc nie ruszana a jak już jedzie to nieraz na drugi koniec Polski.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.