Skocz do zawartości

Chorwacja od 20-06-2009 - Zadar/Szybenik


Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich,jestem nowy,przywitałem się w odpowiednim dziale więc teraz coś napiszę.

Byłem w okolicy Pakośtanu w miejscowości Drage na kempingu Oaza Mira wroku 2007.Byłem tam w drugiej połowie czerwca,który to termin bardzo polecam,długi dzień,trochę niższe ceny,bardzo ciepła woda.Kemping jest nowy,bardzo czyste sanitariaty z fontanną na środku.

Ciekawostką jest własna oczyszczalnia ścieków więc niema słynnej rury do morza.

Kemping posiada dwa pomosty do cumowania łodzi lub pontonu.Ja też cumowałem tam swój ponton.Plaża jest wysypana drobnym kamyczkiem który schodzi do morza,więc zejście do wody jest łagodne.Raz na tydzień był darmowy poczęstunek.Kemping jest 5 gwiazdkowy więc niestety ma wysokie ceny które 2008 jeszcze wzrosły.

Jadąc z miejscowości Drage na południe w szczerym polu trafimy na drogowskaz w prawo" camping"

w kierunku morza.Jest tam kilka kempingów nad ładną zatoką.Nie ma tam prądu więc ceny są tam niższe ale konkretnie nic nie powiem,byłem tam samochodem na chwilę tylko popatrzeć.

W 2008 byłem na wyspie Murter.Pierwsze chciałem rozbić się na kempingu Jazina w Tisno na lądzie niestety stan stan sanitariatów wystraszył żonkę i pojechaliśmy na kemping Hostin gdzie w czerwcu dowiedziałem się iż nie ma miejsc.Wylądowałem w końcu na kempingu Jezera Loviśća na wyspie Murter.Jest to wyspa na którą wjechać można po zwodzonym moście.

Kemping jest duży,plaza wysypana jest drobnym zmielonym kamykiem,nie ma wydzielonych parcel,można więc zająć trochę więcej miejsca.Sanitariaty nowe i sprzątane na bieżąco.Animacje dla dzieci i dorosłych,moja żonka codziennie o 11 h chodziła na aerobik w morzu.Na wyspie jest jeszcze kemping Kozirina z pięknym widokiem na wyspy Kornati,kemping Plitka Vala i kemping Slanica.Na razie tyle,gdyby kogoś coś interesowało to proszę pytać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 56
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

też mamy plany na chorwację i w okolicach początku czerwca chcemy się wyrwać bo zdecydowanie będzie taniej. Nasze plany są bardziej objazdowe ze Splitem, Zagrzebiem i Dubrownikiem. Jeszcze musimy dopracować ten wyjazd, narazie mamy ogólny zarys. :hehe:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W 2008 byłem na kempingu Soline w Biograd na Moru - kemp dość duży zacieniony. Kemping z własną kamienistą plażą. Traktując kemping jako bazę wypadową zwiedziłem PN Kornati, PN Plitvickie Jeziora,PN Krka, Sibenik, Zadar, Pag, Knin a jeszcze i tak parę miejsc do zobaczenia zostało. Dla młodych dyskoteki poza kempingiem. Stan sanitariatów bardzo dobry sprzątane kilka lub kilkanaście razy dziennie. Dostęp darmowy Wi-Fi do netu w pobliżu recepcji. Strona www.campsoline.com. W dzień przyjazdu 28 sierpień 31 stopni. Przez dwa tygodnie zero deszczu. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm... Coś ta Chorwacja w tym roku chodliwa ;-) My też się w tym kierunku będziemy wybierać, ale dokładniej kiedy ... wyjdzie w praniu. Przypuszczalnie jednak w najgorszym okresie - w tym roku córa się maturuje i będzie chciała na jakoweś studia dostać. Więc nasz wyjazd raczej tradycyjnie w najgorszym okresie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam !

 

Hmmm... Coś ta Chorwacja w tym roku chodliwa ;-)

Chorwacja od dawna jest chodliwa. Ale czy w tym roku też tak będzie ? :czerwona: Wszystko zależy od kursu euro :-]

 

Dwa - trzy lata temu kurs też był wysoki, a i tak była chodliwa. Chyba jesteśmy rozpieszczeni przez zbyt niski kurs w zeszłym roku. :ok:

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam !

 

Hmmm... Coś ta Chorwacja w tym roku chodliwa ;-)

Chorwacja od dawna jest chodliwa. Ale czy w tym roku też tak będzie ? :czerwona: Wszystko zależy od kursu euro :-]

 

Dwa - trzy lata temu kurs też był wysoki, a i tak była chodliwa. Chyba jesteśmy rozpieszczeni przez zbyt niski kurs w zeszłym roku. :ok:

 

Pozdrawiam

Chyba nie skłamię, jak napiszę, że tamten kurs euro nam wszystkim się bardziej podobał :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,nam pasuje ten termin z racji że jesteśmy zieloni w temacie chorwacji chętnie byśmy się przyłączyli do konwoju.Mamy psa ale to chyba niezbyt dobry pomysł żeby go tam zabierać?więc damy ją na przechowanie do znajomych lub hotelu dla psów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mamy psa ale to chyba niezbyt dobry pomysł żeby go tam zabierać?

Na kempingu o ktorym wcześniej wspomnialam ( Adriatic ) widziałam mało psów. A jeśli już to na spacerach poza kempingiem gdzie jest wydzielone dla nich WC. Nieodzownym atrybutem własciciela psa są tam rękawiczki jednorazowe i foliowe lub papierowe torebki wiadomo na co :hop1: Za psa również się tam płaci od 2,50 do 4,45 euro za dzień ( opłata w zależności od: przed sezonem , w szczycie lub po sezonie ).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pimpusia jest bardzo ładna ale myślę że pieska najlepiej zostawić w kraju. Też mam psa i nigdy go nie braliśmy w tak daleką drogę. W Chorwacji trzeba pamietać o tym że jest tam za gorąco dla psa. Tam jest zupełnie inny klimat , powietrze i całkowicie nowe zapachy dla pieska. Myślę , że nawet zupełnie inaczej zachowuje się tam nasz organizm ludzi z północy :ok: Przykład ? - Powiem wam tylko tyle że nabrałem naszego '' Tyskiego'' łaaaaaadne parę litrów ( to miał skromny zapas na pobyt tam ). I co ? Tamten klimat i prawie słodkie powietrze w czasie degustacji zrobiły to , że nie poznałem mojego ulubionego browarka. Sąsiedzi :piwko: którzy mieli '' Żywca '' też zaczeli nagle narzekać na jakoś browarka. Można go było pić całymi litrami i wcale '' nie kopało ''. Tubylczy browarek '' Karlowaćko'' był najmocniejszy w tamtych warunkach :D Trochę słabsze było '' Ożujskoje''.

 

Pozdrawiam.

Janusz.

Właściciel Hobbika i Aśki - też :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za rade w takim razie lance zostawimy w hotelu dla psów zaklepane miejsce już mamy.Czyli dobra rada niebrać ze sobą :piwko: ,ok skupimy się na degustacji lkalnego browarka. :ok:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o tamtejsze :piwko: to trzeba pilnować pustych butelek po nim. Zauważyłem tam to że tubylcy kręcą się po kempingu i zbierają butelki które znajdą w otoczeniu namiotów lub przyczep. Chodzi o to że opakowania szklane są tam drogie. Dochodzi do tego że kaucja za butelkę równa się prawie zawartości butelki. Kaucję oddają w sklepie w którym zakupiło się np. :ok: po okazaniu paragonu zakupu.

 

Pozdrawiam.

Janusz.

Właściciel Hobbika i Aśki - też :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przesyłam zdjęcia z Chorwacji w zeszłym roku:

1. Przykłady fauny

2. Przykłady flory

3. Przykłady parkowania

4. Przyklady Karlowaćka i Vranaca czyli piwo i wino

5. Przykład błogości i pełni szczęścia

post-71123-imported-db50034d-f953-4714-a33a-5bb0f5e1651d_thumb.gif

post-71123-imported-263cb9f4-a2fc-4ed5-a157-7e41104aa387_thumb.gif

post-71123-imported-5ed8a20e-93cb-47f1-a15e-c6f59a0bbce3_thumb.gif

post-71123-imported-47c0dcea-2ea4-444c-959f-25d2830e576f_thumb.gif

post-71123-imported-9c191df0-efce-40d6-bdf5-6b776417ad22_thumb.gif

post-71123-imported-cec44f38-cbe7-4d46-ac13-c0972842cd9c_thumb.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.