Skocz do zawartości

Dethleffs RG-4 96r nortonów


norton

Rekomendowane odpowiedzi

Hej, po w sumie prawie rocznym rozglądaniu się za przyczepkami (m. in pisaliśmy o tym w tym wątku i tutaj wielkie podziękowania dla forumowiczów za wiele przydatnych rad i informacji jakie dostałem) wkońcu  na początku listopada  udało się nam znaleźć i kupić mniej więcej taką która by nam pasowała (a przynajmniej tak nam się wydaje). Jest to Dethleffs RG4 z 1996 roku (w sumie nawet z końca 1995 roku ale zarejestrowana już w styczniu 1996). Waga przyczepy z ważenia na wadze wyszła 1040kg (z czałym wyposażeniem w środku oraz przedsionkiem) co w porównaniu z Adrią w którą początkowo celowaliśmy (ważyliśmy model Adria Unica 461 DB również z przedsionkiem i paromoa gratami w środku) była wyższa ale nie znacznie (waga Adrii 1010kg na wadze). Chwalimy się dopiero teraz ponieważ z dość sporym poślizgiem ją ściągneliśmy do siebie.

Tak wygląda nasz zestaw:

IMG_20191116_164057_HDR.jpg

Przyczepka prezentuje się jak na zdjęciach. Kupiliśmy ją jak pewnie część stałych forumowiczów się zorientuje po zdjęciach w Białogardzie i póki co nie żałuję bo naprawdę solidna firma. Przed wydaniem przyczepki porządnie ją wysprzątano tak że jak ją odbieraliśmy to była pachnąca. Także zostały wszystkie graty kempingowe np. odkurzacz, opiekacz, bardzo dużo naczyń. Na koniec okazało się że zamek do drzwi przyczepki jest inny niż do schowków a klucza do niego nie było. Bez problemu właściciel firmy dał mi zastępczy zamek a wymontowany po dorobieniu kluczy dosłał do nas. Także z rejestracją przyczepki nie było problemu i wszystkie dokumenty dostaliśmy kurierem przed odebraniem przyczepki aby jadąc po nią mieć już tablice rejestracyjną i miękki dowód przyczepki.  Przyczepkę sprowadzaliśmy z Białogardu w dwóch etapach bo po drodze oddałem ją do firmy TA-NO w Tomaszowie Mazowieckim aby mi przejrzeli całe podwozie (okazało się że przyczepka ta posiada ośkę typu Euro-Delta a TA-NO jest jedną z nielicznych firm które się podejmują serwisu takich osiek). Podwozie okazało się ok, wymieniono tylko jedną szczękę, linki, nasmarowano. Odrazu zamówiłem wymianę opon na nowe z indeksem C wielosezonówki a także dokupiłem u nich zapas do tej przyczepy z taką samą oponą. Całość kosztowała ok 1150 zł. Duży plus dla nich że można przyczepkę zostawić nawet w weekend bo mają również wypożyczalnie przyczep czynną 24h.

Póki co przyczepka jest przygotowana do zimowania i czeka na cieplejsze czasy. Jeszcze za dobrze się z nią nie zaznajomiliśmy bo już było za zimno aby się gdzieś wybierać, więc pewnie więcej szczegółów będzie wiosną.

W planach jest:

- przerobienie instalacji elektrycznej

- montaż panelu słonecznego oraz akumulatora

- instalacja movera.

- montaż bagażnika na rowery na dyszlu.

Poniżej parę fotek przyczepki niestety jeszcze z ogłoszenia bo nie zdążyłem za dużo zrobić swoich:

spacer.png

2.jpg

4.jpg

7.jpg

10.jpg

15.jpg

 

A tak w tym roku nasza przyczepka bęzie zimowała. Ale tylko tymczasowo bo docelowo będzie miała miejsce pod wiatą:

IMG_20191130_140818_HDR.jpg

 

 

Edytowane przez norton (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 30
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Dzięki :-).

A Lodgy na powrocie z Białogardu całkiem dobrze sobie radziła. Autostrada czy Ekspresówki to jechaliśmy do 90km/h i raczej max 5-tka. Ale na 5-tce raczej mocy nie brakowało chyba że było wzniesienie to wtedy redukcja. Natomiast po zakorkowanym mieście jakim była Bydgoszcz po drodze, to słabo. Jednak z przyczepką ciągłe ruszanie i hamowanie męczyło.

Dethleffs ma 1300 DMC ale F3 mnie Lodgy ogranicza i do 1200kg max będę pakował graty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

38 minut temu, norton napisał:

Dethleffs ma 1300 DMC ale F3 mnie Lodgy ogranicza i do 1200kg max będę pakował graty.

Mógłbyś sprecyzować? U mnie F3= F2+O1  :hmm:

Gratulacje zakupu. Niech dobrze służy. Ciekawy układ wnętrza :hej:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DMC 1300 ,a F3 w dowodzie Lodgy?Ile DMC Lodgy?

 

Gratulacje z zakupu,niech służy. 

4 minuty temu, BUMERANG napisał:

Mógłbyś sprecyzować? U mnie F3= F2+O1  :hmm:

Gratulacje zakupu. Niech dobrze służy. Ciekawy układ wnętrza :hej:

Mam nadzieję, że autor nie liczy RMC

Edytowane przez ampere (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minutes ago, BUMERANG said:

Mógłbyś sprecyzować? U mnie F3= F2+O1  :hmm:

Gratulacje zakupu. Niech dobrze służy. Ciekawy układ wnętrza 

W Lodgy jak i pewnie paru innych francuskich autach F1+O1 nie jest rowne F3:

F1     1926
F2      1926
F3      3126
G        1338
O1      1400

Więc pozostaje tylko kwestia pilnowania RMC przyczepy aby nie przekroczyć F3 zestawu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

F3 to przecież DMC zestawu.Nie ma mowy o RMC ,F3-F2 = DMC przyczepy,w tym wypadku 1200 kg i nie ma mowy o RMC

Edytowane przez ampere (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minutes ago, ampere said:

F3 to przecież DMC zestawu.Nie ma mowy o RMC ,F3-F2 = DMC przyczepy,w tym wypadku 1200 kg i nie ma mowy o RMC

No właśnie nie jest to do końca takie pewne, bo ten uproszczony sposób liczenia który stosuje często policja nie sprawdza się w przypadku aut których F3 to nie jest suma F1 + O1.

Temat jest szerzej omówiony m. in w tym wątku :

Tak naprawdę aby mi sprawdzić F3 powinni zważyć cały zestaw a nie sumować poszczególne DMC auta oraz przyczepy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, jacekzoo napisał:

F3 Dmc zestawu, a nie suma dmc pojazdów

No tak też napisałem,

15 minut temu, norton napisał:

No właśnie nie jest to do końca takie pewne, bo ten uproszczony sposób liczenia który stosuje często policja nie sprawdza się w przypadku aut których F3 to nie jest suma F1 + O1.

Temat jest szerzej omówiony m. in w tym wątku :

Tak naprawdę aby mi sprawdzić F3 powinni zważyć cały zestaw a nie sumować poszczególne DMC auta oraz przyczepy.

Czytałem jakiś czas temu, niech służy jak najlepiej ,jeszcze raz gratuluję zakupu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

46 minut temu, jacekzoo napisał:

F3 Dmc zestawu, a nie suma dmc pojazdów

Dokładnie.

Jeśli więc podepniesz przyczepę załadowaną na full czyli 1300kg to do lodgy możesz zładować jeszcze 488kg (DMC zestawu 3126 - RMC przyczepy 1300 - MW lodgy 1338 = 488)

Jak już pisałem wcześniej, też się interesowałem tą przyczepką, gratuluję!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wielkie dzięki Wam, mam nadzieję że będzie się dobrze sprawować ?

2 hours ago, filipert said:

Jak już pisałem wcześniej, też się interesowałem tą przyczepką, gratuluję!

Podobno tydzień przed naszym przyjazdem ją sprowadzili a my byliśmy 27.10 ją oglądać. Jeszcze nie była wysprzątana i żona ją prawie że przekreśliła ale jednak zmieniła zdanie następnego dnia :-). 

1 hour ago, mundek28 said:

Czy ta przyczepka ma po lewej stronie listwę kedrową do namiotu gospodarczego?

Po lewej stronie na samej górze przyczepki ? Zdaje mi się że sprzedawca o niej coś wspominał, ale na pewno nie ma tego namiotu w zestawie. Jest tylko przedsionek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Życzymy uciechy z przyczepki

Uwaga: jak już zaparkowałeś pod daszkiem to odpuść ręczny, bo na wiosnę mogą być problemiki.

Nie wiem co Autor ma na myśli:

W dniu ‎2019‎-‎12‎-‎08 o 17:22, norton napisał:

montaż bagażnika na rowery na dyszlu.

skoro na tyle ma bagażnik na 4 rowerki. A z tego co widać to dyszelek krótki. Wpakowanie dwóch rowerków będzie trudne. A dodatkowo zablokujesz dostęp do bakisty ? Przemyśl!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.