Skocz do zawartości

Affinity - nowa marka "blaszaków"


Slawka

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 136
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

W dniu 17.01.2020 o 21:31, lbuster napisał:

Ostatnio widziałem takiego dość dyskretnego w centrum Wawy. Jedyne, co go zdradziło to zagraniczne blachy

20191119_122027.thumb.jpg.e1e3bf20245b618c9315e211060158dd.jpg

Zastanawiałem się, co ma w tym boksie z tyłu. W sumie dobre miejsce na butle.

To jest zwykły mały autobus, z tyłu jest bagażnik na duże przedmioty, np. narty, albo po prostu walizki. (w dużych autobusach bagażniki są pod całą podłogą, a w takich busach nie ma takiej możliwości, więc mają takie "plecaczki". To bardzo popularne rozwiązanie.

18 godzin temu, chris_66 napisał:

zobacz co się dzieje z firmami, samochodami i działalnością gospodarczą - łatwiej i taniej jest w Czechach

Ostatnio to rozkmninialiśmy, ale jednak nie jest ani łatwiej ani taniej - chyba że ktoś mieszka przy granicy, np w Cieszynie. W czechach dużo rzeczy trzeba załatwiać osobiście, co najmnieuj dwa razy w miesiącu jest konieczna wizyta w urzędzie albo w biurze rachunkowym. Jeśłi mieszkasz kilkadziesiąt/set km od Czech, to koszty dojazdu i czas na dojazd Cię zeżre. To nie jest Polska, gdzie -paradoksalnie - praktycznie wszystko co związane z DG załatwiasz teraz przez neta. ;) 

Co do stawek akcyzy na pojazdy to przecież w całej UE obowiązuje taka sama. Nasi tylko implementują zalecenia z Brukseli, wiec wątpię żeby nagle w niemczech kamperyt zaczeły kosztować 20% mniej niż w PL.

Albo podrożeją wszędzie, albo producenci pójdą w silniki mniejsze niż 2.0, które są objęte niższą stawką akcyzową.

Z tego co słyszałem, to w transitach custom już pojawił się silnik 1.0 ecoboost.. No ale to napęd hybrydowy, więc silnik tylko wspomaga ;) niemniej jak widać jakaś opcja pomniejszania pojemności jest otwarta

Edytowane przez Łza Włóczynutka (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Łza Włuczynutka. Poczytaj co to jest podatek akcyzowy. 

3 minuty temu, Suzu4x4 napisał:

chyba mylisz pojęcia.  W większości państw UE nie ma akcyzy na samochody , są inne podatki ;)

Ale zawsze można pisać żeby pisać?

Edytowane przez danielpoz (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Łza Włóczynutka napisał:

Z tego co słyszałem, to w transitach custom już pojawił się silnik 1.0 ecoboost.. No ale to napęd hybrydowy, więc silnik tylko wspomaga

Ten silnik jest traktowany jako agregat prądotwórczy, ma się włączać w optymalnych warunkach i doładowywać akumulatory. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy temu...

Witam , mam zamówiony do odbioru na maj 2021 model Affinity z dodatkami . Byłem w fabryce jeździłem , dotykałem , wąchałem i powiem tak ,,takiego cuda ,, jeszcze nie widziałem jest piękny i funkcjonalny jak na camper vana . Łóżko  piętrowe jest pełno wymiarowe dla dorosłych też . 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, jaguar napisał:

Witam , mam zamówiony do odbioru na maj 2021 model Affinity z dodatkami . Byłem w fabryce jeździłem , dotykałem , wąchałem i powiem tak ,,takiego cuda ,, jeszcze nie widziałem jest piękny i funkcjonalny jak na camper vana . Łóżko  piętrowe jest pełno wymiarowe dla dorosłych też . 

Coś innego jeszcze w swoim życiu widziałeś? 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

 projekt genialny, brawo 

zejdźmy na ziemie

 

1. Jak zrobić taka zabudowę standardowych przeszkleń z utwardzanego abs? Genialne lekkie i szyby kamperowe klasyczne można dać. Wie ktoś coś o firmach które robią cos takiego na wymiar?

 

2. Zamiast sklejki  klasycznej jest tu lekka sklejka w stylu kanapki. Ma ktoś pojęcie  gdzie można kupić podobny materiał?  Jakis link do producenta 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

56 minutes ago, leslaw_rzeszow said:

2. Zamiast sklejki  klasycznej jest tu lekka sklejka w stylu kanapki. Ma ktoś pojęcie  gdzie można kupić podobny materiał?  Jakis link do producenta 

 

 

Ebacamp sprzedaje sandwiche  https://www.ebacamp.pl/sklejki

On 11/10/2020 at 8:51 PM, jaguar said:

Witam , mam zamówiony do odbioru na maj 2021 model Affinity z dodatkami .

Dla dwóch osób to fajne auto jest! 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 5.12.2020 o 10:37, Slawka napisał:

Ebacamp sprzedaje sandwiche  https://www.ebacamp.pl/sklejki

Dla dwóch osób to fajne auto jest! 

dzięki, na tej stronie znalazłem jeszcze jeden ciekawy element: narożniki pcv oraz takie ranty do zaokrąglonych elementów szafek, ktoś ma pomysł jak to się nazwa?

maskownica pcv, listwa meblowa pcv nic nie znajduje, jak to szukać?

 

Crafter%202020%20I%20(45)%20(Copy).webp

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 7.12.2020 o 00:01, leslaw_rzeszow napisał:

dzięki, na tej stronie znalazłem jeszcze jeden ciekawy element: narożniki pcv oraz takie ranty do zaokrąglonych elementów szafek, ktoś ma pomysł jak to się nazwa?

maskownica pcv, listwa meblowa pcv nic nie znajduje, jak to szukać?

 

Crafter%202020%20I%20(45)%20(Copy).webp

Wygląda jak zwykłe obrzeże PCV typ/profil "C"
https://www.sassc.com.pl/pl/kategoria/360,Sklejka XPS - bardzo lekka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.