Skocz do zawartości

Affinity - nowa marka "blaszaków"


Slawka

Rekomendowane odpowiedzi

44 minuty temu, Jarod napisał:

Romet ma fajny sprzęt pony mini 125 :). 82kg masy, 8 koni mocy, mieści się do bagażnika osobówki.

Zgadza się, ale nośność takiej w miarę lekkiej platformy i haka to w standardzie 150 kg (tak też widziałem w przypadku kamperów, które rozkminiałem), więc to już byłoby za dużo na dwa... W przypadku kamperów o długości ok. 7m, jeśli są zbudowane np. na Fiacie o rozstawie osi 380 (a tak jest w większości kamperów do 7m), to chyba nie ma szans, żeby większy ciężar na tej ramie zawiesić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 136
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Fajnie, że powstają takie fajne konstrukcje. I fajnie że to nasze.

A sam blaszak zajebisty. Nawet bardzo

Dla dwóch osób . Patrząc na znikomą ładowność i ilość miejsca.

Kanapołóżko jednak bez sensu, ani wygodne łóżko ani wygodna kanapa . Taka ciekawostka bez praktycznego zastosowania.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minutes ago, chris_66 said:

Taka ciekawostka bez praktycznego zastosowania.

A mnie córki (14 i 16 lat) męczą o to łóżko, bo dzięki temu nie będą musiały spać na jednym ;) Pewnie za chwilę nie będą chciały z nami jeździć więc muszę je przeciągnąć w czasie tylko ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, Suzu4x4 napisał:

 jak już to bym poszedł w drugą stronę, duży wygodny kamper  i laweta z małym mocnym kabrioletem z tylnym napędem :-]

Nosz, kur... jak wlazłeś do mojej głowy i to na odległość????!!!!! :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, dudek_t napisał:

Nosz, kur... jak wlazłeś do mojej głowy i to na odległość????!!!!! :D

jest to wykonalne, znam Was osobiście od kilku dobrych lat, podobnie pozytywni ludzie z dużą miłością i wiedzą na temat motoryzacji.

tylko pamiętajcie, kamper z przyczepą to już 80kmh :), winiety jak zestaw i jeszcze spalanie będzie konkret :)

aha, tylko jeszcze nie zapominajcie o tej motorówce, skuterze wodnym, także ta laweta musi być długa :), najlepiej z zamykanym kufrem na ciężary, bo kamper przecież się w 3500kg nie zmieści :)

Edytowane przez maarec (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mnie córki (14 i 16 lat) męczą o to łóżko, bo dzięki temu nie będą musiały spać na jednym  Pewnie za chwilę nie będą chciały z nami jeździć więc muszę je przeciągnąć w czasie tylko


U mnie podobnie, tylko towarzystwo męskie i rok starsze to wiem jak to wygląda.
Chociaż komfort na tym dziwaku piętrowym to chyba za duży nie będzie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o wygodnego blaszaka dla rodziny 2+2 z wygodnym spaniem dla dzieci, to chyba tylko - przy założeniu oczywiście, że jednak jeździ się w miarę ciepłe miesiące i rejony - rozwiązanie jak w Hymerach się sprawdza, czyli wielkie łóżko na dachu. Przy okazji jak się wykipruje na górę dzieci, to ma się cały dół dla siebie w pełni funkcjonalny, łacznie z jadalnią. No ale oczywiście to już nie bardzo nadaje się na turystykę całoroczną, choć niby jest tam patent z rurą wyprowadzoną na górę doprowadzającą ciepło, ale to chyba raczej na chłodniejsze, a nie zimne noce...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jestem w rozkroku, bo albo max. do dwóch lat zamieniam budkę na kampera dla 4 osób, albo czekam dalsze 6 lat i szukam już kampera dla 2...

Affinity to ciekawa alternatywa, ale dla mnie - jeśli już blaszak - to w zasadzie tylko Hymer Yellowstone (oczywiście na Fiacie).

Problem, że one też są cholernie drogie i taniej znajdę używkę półintegrę niż takiego Hymera...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Zulos napisał:

Ja jestem w rozkroku, bo albo max. do dwóch lat zamieniam budkę na kampera dla 4 osób, albo czekam dalsze 6 lat i szukam już kampera dla 2...

Affinity to ciekawa alternatywa, ale dla mnie - jeśli już blaszak - to w zasadzie tylko Hymer Yellowstone (oczywiście na Fiacie).

Problem, że one też są cholernie drogie i taniej znajdę używkę półintegrę niż takiego Hymera...

 

Mirek spałeś w takim aucie z podnoszonym dachem ??

izolację termiczną pomijam bo to można łatwo rozwiązać ale izolacja akustyczna nie do ogarnięcia.

jak dla mnie tracimy kolejną zaletę kampera - możliwość noclegów  w tranzycie, bo na parkingu przy drodze się nie wyśpisz chyba że masz kamienny sen lub korki w uszach

ponadto  składanie tego po opadach deszczu skutkuje koniecznością ponownego rozłożenia w krótkim czasie jak nie chcesz mieć pieczarkarni.

Dla mnie to krok w tył w stronę namiotu.

 

10 godzin temu, dudek_t napisał:

Nosz, kur... jak wlazłeś do mojej głowy i to na odległość????!!!!! :D

jak mi się dzieci porodziły to posprzedawałem większość zabawek,  za kilka lat będę miał na tyle samodzielnie że będzie można powoli się obkupywać ?

9 godzin temu, maarec napisał:

(...)

aha, tylko jeszcze nie zapominajcie o tej motorówce, skuterze wodnym, także ta laweta musi być długa :), najlepiej z zamykanym kufrem na ciężary, bo kamper przecież się w 3500kg nie zmieści :)

no właśnie z przyczepą miałem ten problem że jak chcieliśmy mieszkać w przyczepie i popływać to albo musiałem kursować dwa razy albo znaleźć kogoś do holowania łódki,

przy kamperze nie ma tego problemu :ok:
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Suzu4x4 napisał:

Mirek spałeś w takim aucie z podnoszonym dachem ??

izolację termiczną pomijam bo to można łatwo rozwiązać ale izolacja akustyczna nie do ogarnięcia.

jak dla mnie tracimy kolejną zaletę kampera - możliwość noclegów  w tranzycie, bo na parkingu przy drodze się nie wyśpisz chyba że masz kamienny sen lub korki w uszach

ponadto  składanie tego po opadach deszczu skutkuje koniecznością ponownego rozłożenia w krótkim czasie jak nie chcesz mieć pieczarkarni.

Dla mnie to krok w tył w stronę namiotu.

Lubię pieczarki, ale nie aż tak, żeby sobie fundować taką pieczarkarnię?

Absolutnie KAŻDE rozwiązanie blaszaka dla 4 osób będzie miało jakieś wady. Moim zdaniem dla wygodnego podróżowania 4 osób jest to prawie optymalne rozwiązanie i w zasadzie na pieczarki trzeba się godzić...

Ale to też jest powód, dla którego blaszaka dla 4 raczej odrzucam.

Kolejnym powodem - przynajmniej w przypadku Hymera - jest masakryczna cena. Taniej kupię kilkuletniego np. Knausa półintegrę niż tego, więc nie ma o czym mówić, bo wygoda dla rodziny 2+2 w ogóle nieporównywalna...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Zulos napisał:

Ja jestem w rozkroku, bo albo max. do dwóch lat zamieniam budkę na kampera dla 4 osób, albo czekam dalsze 6 lat i szukam już kampera dla 2..

to znaczy , ze pora na kampera, potem będziesz żałował że tak późno się przesiadłeś

u mnie to mniej więcej dwa lata za późno nastąpiła zmiana

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, chris_66 napisał:

to znaczy , ze pora na kampera, potem będziesz żałował że tak późno się przesiadłeś

1,5 roku to jest dla mnie czas min., który muszę jeszcze poczekać, ale to może być i tak mało, żeby znaleźć satysfakcjonującą mnie opcję, tzn. ok. 3-latek za mniej niż 200 tysi...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.