Jump to content
Slawka

Affinity - nowa marka "blaszaków"

Recommended Posts

Slawka
8 hours ago, smok_wawelski said:

Niestety kategoryzacja obiektów zgodnie z prawem nieco słabo działa w realu

Karanie za niedostosowanie obiektu do obowiązujących przepisów wydaje się być czymś naturalnym. I leży w interesie nas, korzystających z tego typu miejsc. Całą resztę zweryfikujemy sami :)

1 minute ago, PolariS said:

Temat zbacza znowu do rowu. ..... Panowie, a może na  priv pogadajcie ze sobą bo to co was różni z tego co widzę nie jest aż takie nie do przeskoczenia.

Co do tematu to jest już gdzieś gotowy produkt z tej marki do obejrzenia? 

Bardzo dziękuję - miałam właśnie pisać, aby ostrożnie pochodzić do słowa pisanego :) Zakładam, że nikt nikogo nie chce obrażać przecież.

Pierwszy kamper Affinity ma mieć premierę na targach CMT w Stuttgarcie, w styczniu.

Slawka

No to po premierze! Hucznej premierze :)

Niemiecki rynek przyjął nowego kampera z zachwytem :) To, co można poczytać w niemieckich mediach i na kanałach YT napawa dumą :)

Podsyłam link do jednego z filmów: https://youtu.be/k1EOBq98KJI

YT wystarczy wpisać Affinity camper i pojawi się reszta. O polskiej marce piszą w Czechach, Danii, Niderlandach a w Niemczech największe niemieckie tytuły: Promobil, Autobild, Reisemobil! :)

dudek_t

Wow, niezłe te łóżka! Wizualnie jest pięknie w środku. Wydaje się bardzo przestronnie przy zachowaniu wymiarów blaszaka. 

PLopaPL
22 minuty temu, dudek_t napisał:

Wow, niezłe te łóżka! Wizualnie jest pięknie w środku. Wydaje się bardzo przestronnie przy zachowaniu wymiarów blaszaka. 

Mam identyczne odczucia po obejrzeniu prezentacji. Chyba najbardziej przestronny camper van.

niestety cena jest znaczna.... 66-75 euro 

Edited by PLopaPL (see edit history)

Slawka

Gdzieś, ktoś napisał, że jego ostatni argument, że w blaszaku nie ma miejsca właśnie runął ;)

Na stronie Affinity jest 360. Zaraz poszukam linku ...O tu: https://www.affinity-rv.eu/360/

10 minutes ago, PLopaPL said:

niestety cena jest znaczna.... 66-75 euro 

300 tys brutto za Peugeota i 326 tys za Fiata w nowym automacie w Polsce. Niemcy piszą, że cena, przy zaproponowanym wyposażeniu w standardzie, jest fair. Wiadomo, że nasze portfele są nie do porównania. No i Niemcy mają taniej, bo  u nich VAT 19%.

polo63

3 godziny temu, dudek_t napisał:

Dokładnie, to samo odczucie mam😀.

Brawo Polska 💪👏

PLopaPL
41 minut temu, Slawka napisał:

Gdzieś, ktoś napisał, że jego ostatni argument, że w blaszaku nie ma miejsca właśnie runął ;)

Na stronie Affinity jest 360. Zaraz poszukam linku ...O tu: https://www.affinity-rv.eu/360/

300 tys brutto za Peugeota i 326 tys za Fiata w nowym automacie w Polsce. Niemcy piszą, że cena, przy zaproponowanym wyposażeniu w standardzie, jest fair. Wiadomo, że nasze portfele są nie do porównania. No i Niemcy mają taniej, bo  u nich VAT 19%.

Nigdy nie analizowałem cen camper Vanów. Nie spodziewałem się, że tylko kosztują.... 

Suzu4x4

budżetowe zaczynają się od 160 k brutto , za kwotę ok 200-220 brutto można już coś wybrać

swoją drogą ciekawe jak na rynek PL rozwiązują problem akcyzy ? na obecne silniki to 18,6% do tej pory wpolscy producenci kamperów ponoć rejestrowali auta jako ciężarowe , po zarejestrowaniu wykonywali zabudowę po czym zmieniali przeznaczenie na kempingowy specjalny omijając w ten sposób podatek akcyzowy.

Ponoć we myśl nowych przepisów działanie takie jest nielegalne , ktoś wie czy obecna cena na rynek PL zawiera podatek akcyzowy ??

Edited by Suzu4x4 (see edit history)

Slawka

Według mojej wiedzy nowe przepisy nie weszły jeszcze w życie. 

Suzu4x4
18 minut temu, Slawka napisał:

Według mojej wiedzy nowe przepisy nie weszły jeszcze w życie. 

czyli jak wejdą to  cena na PL  będzie 300/326 kpln  + 18,6 % ?

bo producent przecież nie zejdzie prawie 20% z ceny :rolleyes:

Cathay

Rewelacja. Jestem pod wielkim wrażeniem, choć nie zaskoczony. Znając Globe, wiedziałem że można dużo oczekiwać i się nie zawiodłem.  Gratulacje

Tylko co z wentylacją łazienki?

A cena?  No niestety musi być wysoka.

danielpoz

Skoro to produkt polski to akcyza nie obowiązuje. Podobnie jak z autami Globe. 

danielpoz
8 godzin temu, Suzu4x4 napisał:

Wtedy zapewne Ducato zniknie z oferty. Teraz większość(pewnie w ogóle) kamperów w Polsce nie jest już oferowaych na Ducato. 

Slawka
9 hours ago, Suzu4x4 said:

18,6%? A co z VATem ;) To będzie 18,6% + od tego 23%

1 hour ago, danielpoz said:

Wtedy zapewne Ducato zniknie z oferty. Teraz większość(pewnie w ogóle) kamperów w Polsce nie jest już oferowaych na Ducato. 

Można wiedzieć skąd te dane?

danielpoz

Zakładając dwie identyczne zabudowy jedna na Citroenie a druga na Ducato. Kto dopłaci do Fiata np 30tyś zł tylko z powodu różnicy w akcyzie. 

Skąd informacja? Od wystawców na targach w Poznaniu.