Skocz do zawartości

Przywiezienie zakupionej przyczepy z Irlandii


Marcin36

Rekomendowane odpowiedzi

9 godzin temu, smok_wawelski napisał:

tu nie ma problemu z jazdą w założeniu z irlandzkim holownikiem
problem jest z martwą konwencja i np obowiązkowym wyposażeniem  - konwencja jest ale nie bardzo działa i tyle,
setki postów jest na ten temat - wytłumacz np. Austriakowi kamerkę

Gdyby u nas kamera była obowiązkowa to nie mieliby nic do gadania. Konwencja nie obejmuje ,,gadżetow,, które u nas są dozwolone

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 48
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

To był przykład,  u nas dozwolona w Austrii nie - więc nie jest to dokładnie tak jak piszesz
To moze inaczej - weź  wytłumacz policji kraju będącego  sygnatariuszem konwencji  brak wyposażenia obowiązkowego w tym kraju a u nas w PL  nie - to już ściśle Konwencja nieprawdaż ?
Był niedawno ten temat poruszany na forum -  Zaraz zapewne napiszesz  że wygrasz  w sądzie - ok wygrasz
ale  stracisz pół dnia na tłumaczenie, albo zapłacisz mandat albo nie zapłacisz i nie puści Cie lokalna policja dalej
Owszem później poprawujesz sie jeżdżąc do kraju gdzie Cie capli  a jak masz wór kasy to nawet może sobie lokalnego prawnego zastępcę najmiesz  i wygrasz 
tylko czy warto....  ja wole dorzucić nożyczki do apteczki albo kupić żarówki i mieć to z głowy a nie prawować się o konwencję
Dlatego uważam konwencje za bardzo sensowny akt ale i jednocześnie  za martwy twór

Edytowane przez smok_wawelski (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, smok_wawelski napisał:

Zaraz zapewne napiszesz  że wygrasz  w sądzie

Pewnie by i wygrał ale tak jak piszesz nie warto. 

 

Chodziło mi o to, że akurat kamerka to zły przykład ? ale żarówki, kamizelki i inne śmieci jako wyposażenie to zgoda, mimo że jesteśmy ,,na prawie,, to pewnie czasami nie wytłumaczy się na miejscu. Piszę pewnie, bo mnie nigdy nie ścigali o takie pierdoły, ani przy zwykłej kontroli ani przy mandacie za inne grzeszki ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 3.12.2019 o 22:53, smok_wawelski napisał:

tu nie ma problemu z jazdą w założeniu z irlandzkim holownikiem
problem jest z martwą konwencja i np obowiązkowym wyposażeniem  - konwencja jest ale nie bardzo działa i tyle,
setki postów jest na ten temat - wytłumacz np. Austriakowi kamerkę

Konwencja Wiedeńska dotyczy tylko obowiązkowego wyposażenia pojazdu w miejscu rejestracji, więc do kamerki nie ma zastosowania. Przeczytaj wcześniejszy mój post i zastosuj w praktyce. Jak coś tylko słyszałeś, a nie czytałeś to nie wprowadzaj innych w błąd.

Co do samej konwencji, to mój syn miał przeboje we Włoszech i wzieli  mu auto na strzeżony parking. Na drugi dzień oddali bo niestety nie przestrzegali tej konwencji. Przegrali w sądzie i musieli zapłacić odszkodowanie za stracony czas i hotel.

 

Edytowane przez kmtaxi (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, kmtaxi napisał:

 Przeczytaj wcześniejszy mój post i zastosuj w praktyce. Jak coś tylko słyszałeś, a nie czytałeś to nie wprowadzaj innych w błąd.

 

22 godziny temu, smok_wawelski napisał:

Kamerka faktycznie - dałem zły przykład, 

No cóż Kolega radzi mi czytanie Jego wcześniejszych postów  nie czytając chyba moich wcześniejszych bezpośrednio nad swoim
Zatem do napisanego wyjaśnienia (po zwróceniu mi uwagi przez Jacka) na temat mojego niewłaściwego  porównania z kamerką w Austrii dokładam niniejszym szczerą skruchę, wyrażam czynny żal i przepraszam - z takimi warunkami rozgrzeszała zarówno egzekutywa jak i rozgrzesza ksiądz a także często skarbówka - myślę zatem ze forum nie okaże się surowsze.

Trudno mi sie odnieść do przypadku Syna kol. @kmtaxi ponieważ nie znam w pełni faktów ani Kolega ich nie opisał  ale szczerze gratuluje sukcesu operatywności - na włoskie warunki czas obłędnie krótki. Nie pisze niestety Kolega jasno czy również sąd i oddanie kasy odbyło się w ciągu doby - to wydaje mi się nierealne zwłaszcza we Włoszech a post Kolegi troszkę to sugeruje w moim odczuciu

I dalej niezmiennie uparcie trwam w 2 rzeczach:
- twierdzeniu że Konwencja to martwe prawo - gdyby prawo Konwencji działało auto Syna Kolegi nie zostałoby zabrane na ten parking
- twierdzeniu że lepiej kupić i posiadać wyposażenie obowiązujące w danym kraju niż tracić urlop na użeranie się z policja czy sądy

@Marcin36 i koleżeństwo - sorry za OT

Edytowane przez smok_wawelski (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach




- twierdzeniu że Konwencja to martwe prawo - gdyby prawo Konwencji działało auto Syna Kolegi nie zostałoby zabrane na ten parking
- twierdzeniu że lepiej kupić i posiadać wyposażenie obowiązujące w danym kraju niż tracić urlop na użeranie się z policja czy sądy
[mention=8017]Marcin36[/mention] i koleżeństwo - sorry za OT


Ale nie jesteś w stanie kupić wyposażenia wymaganego w każdym kraju. Np wg Ciebie mam wozić zapasowe żarówki LED czy może całe lampy?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każdy panem własnych portek - ja woziłbym żarówki o ile byłbym w stanie je wymienić, lampy no przesadzasz trochę
nawiasem - te  Ledy to z homolka są ?   w obowiązkowych światłach je masz ?
sorry ale ja tu już  za dużo pisałem OT, już też przepraszałem za zrobienie śmietnika  - nie podejmę dalej tu tych dyskusji w innym wątku nie ma sprawy

Edytowane przez smok_wawelski (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, smok_wawelski napisał:

Każdy panem własnych portek - ja woziłbym żarówki o ile byłbym w stanie je wymienić,

Czyli jak nie będziesz w stanie ich wymienić to nie będziesz ich woził? Czyli narazisz się na mandat, bo w kilku krajach masz obowiązek posiadać WSZYSTKIE żarówki, nawet chyba te do wnętrza. Czyli mając ksenony musisz mieć drogie żarówki zapasowe, mając światła led, musisz mieć drogie żarówki led, albo całe lampy? 

Cytat

lampy no przesadzasz trochę

No sam widzisz do jakiego absurdu to prowadzi. Chcąc być w zgodzie z przepisami krajów przez które się poruszasz musiałbyś mieć tone wyposażenia. Różne apteczki, bo w każdym kraju mogą być inne wymogi, alkomaty jakieś, okulary, żarówki róznorakie, bezpieczniki różnorakie itp itd. A i tak trafisz na służbistę to się przyczepi prawda? Ale w Polsce też możesz trafić na takiego ananasa, który Ci będzie wmawiał, że na kat. B możesz ciągnąć tylko przyczepę lekką. I co mu zrobisz? 

Cytat

nawiasem - te  Ledy to z homolka są ?   w obowiązkowych światłach je masz ?

No homologowane. Z przodu i z tyłu. Fabryczne lampy led. W środku też ledowe mam jakieś oświetlenie - pewnie też muszę mieć komplet na wymianę ;) Już w C4 Picasso miałem fabryczne ledy do jazdy dziennej - czyli chcąc być w zgodzie z przepisami, powinienem wozić takie ledy na wymianę :D

Edytowane przez jacek00 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 5.12.2019 o 16:02, smok_wawelski napisał:

 

No cóż Kolega radzi mi czytanie Jego wcześniejszych postów  nie czytając chyba moich wcześniejszych bezpośrednio nad swoim
Zatem do napisanego wyjaśnienia (po zwróceniu mi uwagi przez Jacka) na temat mojego niewłaściwego  porównania z kamerką w Austrii dokładam niniejszym szczerą skruchę, wyrażam czynny żal i przepraszam - z takimi warunkami rozgrzeszała zarówno egzekutywa jak i rozgrzesza ksiądz a także często skarbówka - myślę zatem ze forum nie okaże się surowsze.

Trudno mi sie odnieść do przypadku Syna kol. @kmtaxi ponieważ nie znam w pełni faktów ani Kolega ich nie opisał  ale szczerze gratuluje sukcesu operatywności - na włoskie warunki czas obłędnie krótki. Nie pisze niestety Kolega jasno czy również sąd i oddanie kasy odbyło się w ciągu doby - to wydaje mi się nierealne zwłaszcza we Włoszech a post Kolegi troszkę to sugeruje w moim odczuciu

I dalej niezmiennie uparcie trwam w 2 rzeczach:
- twierdzeniu że Konwencja to martwe prawo - gdyby prawo Konwencji działało auto Syna Kolegi nie zostałoby zabrane na ten parking
- twierdzeniu że lepiej kupić i posiadać wyposażenie obowiązujące w danym kraju niż tracić urlop na użeranie się z policja czy sądy

@Marcin36 i koleżeństwo - sorry za OT

No cóż, tak wyświetlają się posty, że zdążyłem przeczytać już po niewczasie. Chciałem skasować post, ale się nie da.

Co do "martwego prawa" dotyczącego Konwencji Wiedeńskiej, to właśnie przypadek mojego syna świadczy, że tak nie jest. Problemem, nie jest prawo, tylko jego nieznajomość przez służby, które powinny go egzekwować i lenistwo tych, którzy go znają, a nie chcą się postawić, oraz  głupocie tych co go nie znają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spoko żaden problem -  można włączyć powiadomienia  lub odświeżyć stronę  - to naprawdę nie moja nie złośliwość a podpowiedź środka zaradczego :) 
 

43 minuty temu, kmtaxi napisał:

Co do "martwego prawa" dotyczącego Konwencji Wiedeńskiej, to właśnie przypadek mojego syna świadczy, że tak nie jest.

W kontekscie tego co  dalej piszesz -częściowo sie zgadzam - określic by to mozna że to częściowa martwota bo Syn jednak musiał dochodzić swoich praw a zajście po prostu nie powinno mieć miejsca

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu ‎2019‎-‎12‎-‎03 o 16:36, sebka34 napisał:

To że auto jest zarejestrowane w Irladni to nie problem, lecz  poruszanie przemieszczanie się po innym kraju obowiązuje go prawo kraju po którym się porusza tudzież Polska 

Czyli w Polsce zabronione jest poryszanie się po drodach publicznych pojazdów maszyn przyczep nie posiadających rejestracji - a co za tym idzie ubezpieczenia OC. 

Zaś dozwolone jest przepieszczanie takich jw. Na lawecie. 

Sebastian, nie mogę się z Tobą zgodzić. Pojazd wolnobieżny nie musi być zarejestrowany (przykład: koparko-ładowarki, ładowarki, różne maszyny rolnicze) a może poruszać się po drogach. Sam posiadam mini-traktorek, którym poruszam się po drogach publicznych ale warunkiem, żebym się mógł po nich poruszać było wykupienie przeze mnie OC i dołożenie tzw. "koguta" wysyłającego pomarańczowe znaki ostrzegawcze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.