Skocz do zawartości

Korsyka i Sardynia z przyczepą


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 36
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

maciej bw Witam bylem na Korsyce ale bez przyczepy płynąłem promem z Liworno do Basti Korsyka płynie się 4 godziny to chyba najkrudsza trasa promem ale jadąc do Liworno przejeżdzałem 50km od Wenecji więc można i ją zwiedzic

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Płynęlismy promem jak mój przedmówca z Livorno- wpisz corsyca ferries w google i zobaczysz ofertę. Moim zdnaiem nie opłaca się płynąć na Korsyke przyczepą, za duży koszt przeprawy promowej, lepiej wydac to na pobyt na camipngu w domkach- wybór olbrzymi, ale nie musisz miec klimy, aystarczy przewiewny domek. Byliśmy w okolicach Ghisonacii, bardzo ładne miejsce, ale ciekwsze - skaliste plaże są od strony zachodniej wyspy. Warto pojechać na wycieczke w góry, zwiedzić Bastię i stamtąd zobaczyć Sardynię. Znajomi byli rok temu na na Sardynii, równiez wrócili zachwyceni. generalnie te wyspy warto zwiedzić i popodziwiać. Z moją drugą połową marzymy o ponownym wyjeździe na Korsykę , ale motorem- drogi są po prostu niesamowite, a widoki zapierająvce dech. Najlepszy termin moim zdanaiem to początek wakacji , czyli od 20 czerwca, wtedy jest jeszce znośna temperatura, choć nawet w sierpniu nie doskwiera ona tak jak na lądzie, a ceny są bardzo przystępne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Byłem zarówno na Sardyni /3 tygodnie/ i na Korsyce /3 tygodnie/ ale bez przyczepy. Korzystałem z usług Eurocamp /namiot/ www.eurocamp.pl . Przed sezonem przystępne ceny. Płynąłem promem z Livorno, rezerwowałem bilety przez Orbis, niewielka dopłata. Jeżeli myślisz o faktycznym zwiedzaniu wysp to 3 tygodnie na każdą z wysp to minimum!! Tu każdy zakatek wart jest zwiedzenia. Zwłaszcza Korsyka !! A jeżeli wybierasz się z przyczepą i chcesz z nią jeździć po wyspach to licz się z tak stromymi drogami jakich nie ma w całej Europie :] Uwierz mi :]

 

Pozdrawiam. Paweł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Tez sie wybieram w czerwcu na Korsyke i Sardynie. Chce plynac z Civitavecchia na Sardynie, ustawic sie na jakims kampingu( moze mi ktos poleci) i zwiedzac tylko samochodem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Korsykę odwiedziłam w 2006 roku - niestety jeszcze z namiotem. Planując wyjazd na tą przepiękną wyspę należy pamiętać o tym, że drogi są bardzo wymagające a dodatkowo nie wszędzie wjedziemy kamperem czy przyczepą. Może być też problem z dostaniem się na niektóre kempingi. Ponadto wyspa w szczycie sezonu jest bardzo zatłoczona i z relacjai pracowników kempingów wiem, że ludzie wyczekują na miejsca. Ja byłam poczatkiem września, nie było pusto ale ceny zdecydowanie przystępniejsze.

 

Chętnie odpowiem na pytania i pomogę w miarę możliwości :bukiet:

 

A tutaj postarm się skrótowo wskazać miejsca jakie odwiedziliśmy w czasie dwóch tygodni ( na wyspę wrócę napewno bo dwa tygodnie to zbyt mało na tak piekne miejsce, nie udało się wszystkiego zobaczyć)

 

Na początek obraliśmy kierunek WENECJA gdzie zaplanowaliśmy jednodniowe zwiedzanie. Wwybraliśmy kemping Miramare. Wybór okazał się trafiony. Kemping mały, kameralny, czysty, w bezpośredniej bliskości przystani, z której odpływają stateczki do Wenecji - Punta Sabioni. Odległość do przystani to zaledwie 10min spacerek, bilet to 12E na 24h na wszelkie tramwaje wodne oraz autobusy. Podróż stateczkiem to jakieś 60min i dopływa się do samego Placu Św. Marka. Wenecja nas oczarowała (!!!) niesamowite miejsce.

 

...a potem w drogę do Livorno (prom na Korsykę). Z Wenecji to jakieś 3h drogi. Pierwszy kemping to Kemping Rondinara wybór internetowy okazał się trafiony. Kemping położony na odludziu (ja osobiście preferuję takie miejsca), dojazd 6km krętą i wąską drogą (męczący) Kemping znajduje się w odległości 400m ścieżką do plaży o tej samej nazwie, drogą troszkę więcej bo nie w linii prostej. Jest to jedna z bardzo popularnych plaż bo jest po prostu bardzo ładna. Troszkę nas zdziwił fakt, że za parking ( i jednocześnie jedyną możliwość zaparkowania przy plaży nie da rady gdzie indziej) należy zapłacić 3E ale jak się okazało mieszkając na kempingu wjazd jest darmowy. Na kempingi dojeżdżałay kampery (ale z trudnościami bo droga dojazdowa kręta i wąska).Kemping dość zatłoczony jak na wrzesień, ogólnie ok. Troszkę nieporządek się wkradał.

Kilka dni później odkryliśmy kemping znacznie fajniej położony i w niedalekiej odległości od jednej z najpiękniejszych plaż w tym rejonie Palombaggi. Ehhhh cóż to za miejsce. Kemping nie posiada strony WWW położony jest po prawej stronie jadąc w stronę Palombaggi skręcając na miejscowość Bocca di l'Oru jadąc od strony Bonifacio (nazy niestety nie pamiętam). Do plaży na tym kempingu ( innej niż Palombaggia) też jest 400m bardzo fajną ścieżką a do Palombagii jakieś góra 1km samochodem. Kemping mniejszy niż ten wspomniany wyżej, bardziej zadbany, bardziej kameralny następnym razem na pewno tam zawiatamy - niestety pamięć jest zawodna i szczerze mówiąc nie mogę sobie przypomnieć jak wygląda kwestia ustawienie przyczepy na tym kempingu lub wjazdu kamperem.

Rejon bardzo ciekawy i urokliwy. Miasteczka Bonifacio, Porto Vecchio i pozostałe małe i przyjemne, Wypady w góry robią wrażenie. Cicho, spokojnie, miło. To wrażenia.

 

Na ostatnie dni przenieśliśmy się na północ, Droga z rejonu Bonifacio do Calvi zajęła nam cały dzień i strasznie nas wymęczyła było jednak WARTO!!!!! Cudowne widoki!!!! I zapewne nastepny wyjazd na tą wyspę pozwoli na dłuższe pobytu w Cargese, czy Porto. Ahhhh pięknie. Ajaccio też mimo wyłącznie spoglądania na nie zza okna samochodu pozostawiło bardzo pozytywne wrażenie. Droga zachodnim wybrzeżem jest miejscami bardzo wąska, a w rejonie Piany nad drogą zwisają skały - przejazd z przyczepą czy kamperem może być problematyczny.Nie pamiętam teraz czy był zakaz porusznia się tądrogą dla kamperów i przyczep (w miastach takie znaki sa częste bo ulickzi wąskie)

 

Co do północy.Kempingi w rejonie Calvi,Algajola i I'lle Rousse były dla nas nie do przyjęcia. Położone jakby w mieście, przy drodze, nie kameralne i jak dla nas z niezbyt atrakcyjnymi plażami Dotarliśmy do miejsca, w którym droga N197 przestaje biegnąć wzdłuż wybrzeża i postanowiliśmy zostać na kempingu przy plaży Ostraconi. Początkowo również nie byliśmy do końca zadowoleni ponieważ jest on położony również w bezpośredniej bliskości drogi ale już inaczej bo po pierwsze nie ma tam żadnej miejscowości a kemping jest otoczony pięknymi górami a droga jest niewidoczna .. No coż po kilku dniach drogi już nie było słychać, bo chyba jest tak, że jak człowiek się źle nastawi to wszystko mu przeszkadza. Okazało się, że plaża piękna a droga do plaży a raczej ścieżka o przerażającej ( przynajmniej nas odległości 700m) okazała się ulubioną częścią dnia bo prowadzi wśród pastwisk, z mostkiem przez rzekę i otoczona jest cudownymi górami !!!!

Rejon północny również przypadł nam do gustu, szczególnie ST. Florent i miejscowość Nonza na Cap Corse i tu kłania się kolejny wyjazd bo czasu nie starczyło na wszystko a jest co oglądać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajny opis napewno sie przyda. Ja chce jednak zwiedzic Korsyka i Sardynie. Planuje poplynac na Sardynie potem na Korsyke i z tamtad znowu do Wloch. Juz sie nie moge doczekac startu jeczcze tylko 35dni 6godz. 25min.... :bukiet:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ile czasu chcesz przeznaczyć na każdą z wysp? Na Sardynii niestety jeszcze nie byłam ale Korsyka nawet dla zwiedzającego bez przyczepy jest bardzo wymgająca czasowo :ok: Tak więc skoro masz taki plan to polecam dokładne zaplanowanie miejsc jakie chcesz zobaczyć na wyspie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie chcemy spedzic na obu wyspach ok. 10 dni. Wiem ze na zwiedzenie obu wysp to stanowczo zamalo. Ale.... praca.

W planach mam tez zlapac kilka ryb :ok: . A sie nas spodoba to pojedziemy raz jeszcze. Nie chce nakladac sobie jakiegos napietego planu, to sa wkoncu wakacje a stesu mam dosyc na codzien.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli mogę coś zaproponować to polecamna kilka dni rejon Porto vecchio bo znajdziecie tam cudowne plaże (Palombaggia, Rondinara, etc), piękne miasteczka. Drugą część pobytu polecam spędzić albo w rejonie Cargese (koniecznie zobaczyć odcinek drogi Piana - Porto) albo Cap Corse i rejon St. Florent. Kempingi, na których stacjonowałam podałam wyżej.

W razie pytań chętnie pomogę :ok:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Witam wszystkich

 

Jestem nowy na forum. Na początku września wybieramy się na Korsykę. będzie to nasza pierwsza tam wizyta. Wygospodarowane 10 dni na samej wyspie. Chce ustawić przyczepę na kempingu i zwiedzać samochodem. Czy możecie mi wskazać jakiś sprawdzony kameralny camping. Najbardziej interesuje mnie, spokój i bliskość morza + jakieś atrakcje dla 2-latka. Będę bardzo wdzięczy za wskazówki lub informacje który region warto brać pod uwagę na założenie obozu.

 

pozdrawiam

Maar

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:tuptup:

Miejsca podane przeze mnie wyżej myślę, że spełnią Twoje oczekwiania. Niemniej wydaje mi się, że skoro masz 10 dni to podziel je na dwa bo naprawdę ( z rękną na sercu) mimo tego, że wyspa nie jest duża zwiedzanie i podróżowanie samochodem jest wymagające czasowo i lepiej poprostu zrobić dwie bazy.

 

Tak sobie myślę, że dla oceny tego czy na kemping można wjechać z przyczepą będzie pomocna każda strona www kempingu gdzie zazwyczaj sprawdzamy ceny ... skoro jest cena za przyczepe to i dojechać można :ok:

 

Napewno nie będzie kłopotu od Bastii na południe aż do Porto vecchio bo wybrzeże nie jest zbyt strome, ale jak pisałam wyżej ja zaliczyła kemping rondinara i ciężko mi opisać inne.

 

Może już macie jakiś wstępny plan a byłam w rejonie to coś może uda mi się podpowiedzieć.

Pzodrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich

Chcę wybrać się na Korsykę we wrześniu z namiotem.

Mam pytanie: jakie są koszty: paliwa (startuję z południa Polski), przeprawy promowej Livorno-Bastia (w obie strony) oraz koszty campingów.

Pozdro :tuptup:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ally dziękuje za odpowiedź, faktycznie rozwiązanie z dwiema bazami jest najbardziej sensowne. Chyba zacznę pierwsze pięć dni w okolicach Porto - Vecchio albo Bonicafio a drugą część pobytu spędzimy w okolicy Calvi

 

Plan mamy myślę ciekawy 10 dni na wyspie + mam kilka fajnych traków GPS po widokowych szutrówkach w górach. Mam już zebrana listę stron campingów na obu wybrzeżach ale z samej strony trudno ocenić miejsce, wszyscy piszą ze super :)

 

EMU52

Tu corsica-ferries.co.uk masz stronę gdzie sprawdzisz cenę/kupisz bilet. ja to właśnie dzisiaj zrobiłem.

dla porównania, za 2 dorosłe osoby, dziecko auto i przyczepę zapłaciłem z Livorno do Bastia 210 Euro w obie strony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maar79.

Jeśli chodzi o północ to dobrym pomysłem też jest rejon St. Florent, bo tak jak pisałam wyżej w mojej ocenie kempingi od Calvi na wschód są kipeskie. Nam żaden nie przypadł do gustu a wymagania są dość proste, spokój cisz, porządek i dobra plaża. A tam kolejka nadmorska i torowsiko przy plaży, plaża średnia, jakieś dziekie tłumy młodzieży.... jakoś tak nie bardzo. Ale to zawsze trzeba przećwiczyć na własnej skórze bo każdy ma inny gust.

 

Znalazłam też taki kemping na bardzo fajną plażą ale.... po A dojazd szutrówką długi, poprzedzony dojazdem bardzo krętą drogą a po B kiepski standart kempingiz tego co wyczytałam w necie (niestety nie dotarłam)

http://perso.inooi.com/v2/fr/corse/corse,plage,saleccia.php :ok: Może ktoś tam zawita i kiedyś napisze swoją relację. Myślę, że warto odwiedzić to miejsce nawet dla samej plaży tak na jeden raz.

 

Z niecierpliwością będę czekać na Waszą relację i ocenę wyspy. Może znajdziecie jakieś fajne miejsca, bo ja napewno na Korsyke wrócę :ok:

 

Emu52.

Podróż z południa Polski to jakieś 1300km więc paliwko łatwo obliczyć. Do tego winiety i koszt autostrad we Włoszech. Prom: masz do wyboru dwa Mobby lines i Corsica ferries. Obydwie firmy maja strony www,gdzie znajdzies kalkulator. A co do kempingów, wyżej podałam namiary na strony więc można sobie przeliczyć spokojnie to co nas iteresuje i szacunkowy koszt pobytu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.