Skocz do zawartości

Miernik-wskaznik-gazu


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 45
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Tylko po co wam to jest?
Przecież zimą ilość gazu w butli widać gołym okiem
Tzn jak ktoś chce to niech kupuje tylko chciałbym zrozumieć po co. Bo może ja tez tego potrzebuję tylko jeszcze o tym nie wiem
Bo mam jedną butle, i pod koniec sezonu cały czas się stresowalem, że mi się gaz skończy i w końcu się skończył, w sobotę nad ranem
Ja mam na taki przypadek wagę z domu. Przed każdym wyjazdem ważę używaną butlę i wiem ile jest w niej gazu. 
Z dwiema butlami w przyczepie jeżdżę tylko zimą. Latem mam jedna w przyczepie i jakiś mały zapas (używany np do grila) w samochodzie. 
Heh, miałem zważyć butle i za każdym razem zapominałem, aż mi się ten gaz w końcu skończył
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja na takie właśnie niespodziewane ewentualność końca gazu w butli mam zapas w podtaci małej 5kg.

Plus jest tego taki 

Mniejsze obciążenie przyczepy

Małe koszty eksploatacji 

Mały koszt inwestycji

I co najważniejsze. 

Na biwaku siedzę i relaksuje się tym że jestem tam gdzie jestem nie muszę mieć telefonu przy sobie, bo w kkńcu mam wolne. Nie muszę sprawdzać w apce ile gazu w butli. 

Jak się skończy to żona 

-Sebastian zimno w przyczepie lub jak chcesz obiad, kawę to wymień butlę bo gaz się skończył. A na 5kg pociągniesz parę godzin. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 28.11.2019 o 21:27, peja76 napisał:

Nie ma już miejsca na 2 butlę, przesiedliśmy się z przyczepy dwu osiowej 650m na jedno osiową, 5m i 230 szeroką i jest problem gdzie to wszystko wrzucić ?

Dzięki, chyba spróbuje z tą wagą.

Poczytalem oponie o tej wadze Senso4s. To jest waga do używania stacjonarnie, nie nadaje się do karawaningu i do używania w pojeździe. Opinie ludzi są jednoznaczne, sprzęt podczas jazdy się rozkalibrowywuje i trzeba wagę wyjąć i skalibrować na płaskiej powierzchni na nowo. 

W dniu 29.11.2019 o 11:54, Mefju napisał:

Mam w8, wyglada inaczej ale dziala tak samo. Jeżdżę bez demontażu , dziala ok. Stan odczytuje w aplikacji. Mozna wytarować do dowolnej butli.

Rozwiazanie ma jeden minus, cenę.

Screenshot_20190608-123306_W8.jpg

Powiedz jak z dokładnością pomiaru? Bo czytam opinie o tym, że po zainstalowaniu nowej butli aplikacjia potrafi pokazać, że gazu jest na poziomie 60%

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

43 minuty temu, jacek00 napisał:

Poczytalem oponie o tej wadze Senso4s. To jest waga do używania stacjonarnie, nie nadaje się do karawaningu i do używania w pojeździe. Opinie ludzi są jednoznaczne, sprzęt podczas jazdy się rozkalibrowywuje i trzeba wagę wyjąć i skalibrować na płaskiej powierzchni na nowo. 

Powiedz jak z dokładnością pomiaru? Bo czytam opinie o tym, że po zainstalowaniu nowej butli aplikacjia potrafi pokazać, że gazu jest na poziomie 60%

Zmówiłem, będziemy testować, dam znać co i jak.

Jak to mówią kto nie ryzykuje ten nie pije szampana?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po jednym sezonie nie zauwazylem aż  takiej różnicy. Waga schodziła wiarygodnie. 
Czyli może to kwestia jakiejś kalibracji czy ustawień. No ten Brunner wygląda chyba najsensowniej. I jest dedykowany do karawaningu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja takiego używam, działa dobrze tylko nadaje się jedynie do butli stalowych
18dbc98b25572fd2b30d9ce652cb642f.jpg95e85429a52178ddbfba8bbd72999d32.jpg

Wysłane z mojego SM-G973F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[mention=24024]Suzu4x4[/mention] fajna butla :]
dasz jakiegoś linka do tego miernika?
To wygląda na Dometic
https://www.dometic.com/pl-pl/pl/produkty/%C5%BCywno%C5%9B%C4%87-i-napoje/lod%C3%B3wki/akcesoria/dometic-gaschecker-gc-100-_-30582

Suzu nie wiesz czy ten miernik będzie działał z butlami Domlight?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, jacek00 napisał:

To wygląda na Dometic
https://www.dometic.com/pl-pl/pl/produkty/%C5%BCywno%C5%9B%C4%87-i-napoje/lod%C3%B3wki/akcesoria/dometic-gaschecker-gc-100-_-30582

Suzu nie wiesz czy ten miernik będzie działał z butlami Domlight?

Domlight jest metalowa więc powinno być Ok 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

miernik to dometic z linku jak cytowałem powyżej.

z domnight może nie działać bo mam nano i pomimo tego że też jest stalowa to nie działa.

Wskaźnik działa tylko z klasycznymi butlami stalowymi.

Ja w tym roku otwieram nowy rozdział w swoim życiu mianowicie chce zakosztować zimowego karawaningu :-]

w związku z tym nabyłem dwie butle nano i chyba zamówię tą wagę brunera :rolleyes:

wskaźnik mogę odsprzedać komuś kto używa klasycznych  butli stalowych ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
W dniu 1.12.2019 o 13:04, peja76 napisał:

Zmówiłem, będziemy testować, dam znać co i jak.

Jak to mówią kto nie ryzykuje ten nie pije szampana?

Hej, i masz już tą wagę? Jak się ona sprawuje? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.