Skocz do zawartości

Instalacja LPG w przyczepie


norton

Rekomendowane odpowiedzi

10 minut temu, tamtam napisał:

??? naprawdę trzeba to tłumaczyć?

Nie trzeba i  sorry - wziąłem butlę jako 11L a nie 11kg - to mój błąd
Co nie zmienia faktu że uważam za bezpieczniejszy i praktyczniejszy zbiornik LPG z wielozaworem i prawidłowo wykonanym pozyskiwaniem fazy gazowej

Edytowane przez smok_wawelski (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 80
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Do butli 11 kg wchodzi do 20l gazu 20x2.05 =41 pln. Butle na stacjach 45pln, oszczędność 4 zł na butli. 1450 / 4 = 362,5 tankowań - po tylu zwróci się koszt tej instalacji. Jeśli zużywasz średnio 10 butli na sezon (to wydaje się dosyć sporo) to amortyzacja tego zestawu zajmie 36 lat . Tyle lat nie będziesz miał budki.... Ta inwestycja jest kompletnie ekonomicznie nieuzasadniona.  
Nie ma oszczędności bo w 11kg butlach jest 27.2l według specyfikacji.
??? naprawdę trzeba to tłumaczyć?
1 litr gazu to od 0,50 do 0,6 kg. Dla wyliczeń podatkowych przyjmuje się 0,561 kg na 1 litr w temperaturze 15 stopni Celsjusza. Butla zawiera 11kg gazu, więc V=11kg : 0,56=19,6 litrów i  tyle mniej więcej jest w butli.
dwie butle to 2x 19,6 litra czyli 39,2litra.
Zbiornik LPG 55litrowy zatankujesz do ok 44-45 litrów, reszta to poduszka powietrzna.
Pozdrawiam
http://www.interloop.pl/butla-gazowa-turystyczna-5-kg.html


Wysłane z mojego SM-A505FN przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, klonik058 napisał:

Nalej 27 litrów do butli 11kg.... zobaczysz co sie stanie ?.  Widziałem butlę 22 litrami gazu,  gdyby tylko lasery były w pobliżu można by dyskotekę robić, także nie polecam 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 25.11.2019 o 12:56, norton napisał:

nie znalazłem wątku który opisywałby mój dylemat więc stworzyłem nowy temacik.

Gdybyś się bardziej postarał - to byś znalazł ...  

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 hours ago, kalapan said:

Gdybyś się bardziej postarał - to byś znalazł ...

Ale moje pytanie było bardziej złożone, bo jeszcze chciałem taką instalację LPG połączyć za pomocą reduktora DuoControl CS ze standardową butlą 11KG i mieć taką jak by hybrydę. Ale dzięki za linka bo faktycznie ten temat przegapiłem. Póki co na razie w to nie wchodzę i kupuję zwykły reduktor + zwykła 11KG butla.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 4.12.2019 o 21:05, PolariS napisał:

Nalej 27 litrów do butli 11kg.... zobaczysz co sie stanie ?.  Widziałem butlę 22 litrami gazu,  gdyby tylko lasery były w pobliżu można by dyskotekę robić, także nie polecam 

Co się takiego działo? Opisz co widziałeś bo jestem ciekawy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, danielpoz napisał:

jestem ciekawy. 

Paręnaście lat temu jak na rynku paliw dzicz panowała kolega zatankował 23 litry gazu do butli aż dystrybutor przestał lać. Wrzucił potem butlę na tylną kanapę malucha i trzasnął drzwiami. Puścił bezpiecznik na zaworze (albo zawór się rozszelnił - nie pamietam już teraz) gaz wyleciał w postaci płynno -ciekłej  i w maluchu zrobiła się atmosfera jak w filmie (była chyba w strasznym filmie taka scena co zioło palili i nie było widać co w środku auta) obeszło się tylko na wietrzeniu auta, szczęśliwie nic nie wybuchło ani nie zapaliło się, więc nie polecam takich eksperymentów. Do butli 11kg pustej bezpiecznie wchodzi 19 litrów gazu i nie ma co wlewać na zakładkę, a najlepiej butle tankować albo w stacjach gazów technicznych lub wymieniać na pełne. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli tam bylo juz okolo 27 litrow a nie 23 ?

Jaki bezpiecznik? 

Butla miala niesprawny zawor lub poprostu nie byl odpowiednio dokrecony po zatankowaniu. Stawiam na to drugie? Nie nalezy samemu tankowac a tym bardziej jak sie nie wie co sie robi. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

 wracając do tematu, butla lpg 34litry wersja na zewnątrz i montaż pod przyczepą. Czy opłaca się przeliczając na 2butle na które i tak nie na miejsca? 

 Drugie pytanie to myślicie że gaziarze beda wiedzieli jak to zrobić?

  Zakładam ze od miedzianej inhalacji idzie reduktor jak do zwyklej butli i tyle? Czy ten myk z modyfikacją butli jest w pełni bezpieczny?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Godzinę temu, Misio napisał:

A czy ktoś ma jakiś patent na zbiornik LPG pod pojazdem zimą?

Tyż o tym myślę- wepchnąć między ramę (niczym z ori czerwonymi) tylko muszę z wagi zbić Pimperka pierw?, z czym raczej będę miał problem, więc w przyszłości mi chyba tylko GasBank zostanie (jak już  taniej będzie kosztował ?).

Rozmawiałem swego czasu z @zundapp600 o tym rozwiazaniu i był zadowolony, a Niewiadka bakisty grzanej nie ma.

 

Edytowane przez polo63 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...

 dobra podpinam się pod temat, czy wie ktoś o butli w kole zapasowym która jest fabrycznie nie do auta tylko pod cepke zrobiona? Nie chciałbym tego przerabiać sam albo aby jakis gaziaz sie uczył? Problemu z tankowaniem nie będzie, pytanie czy to musi być samorobka czy jest taki org

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.