Skocz do zawartości

Demontaż zderzaka LMC, montaż kamery


jacekzoo

Rekomendowane odpowiedzi

6 godzin temu, maarec napisał:

Duży zasięg HD-TVI

TVI to trochę problematyczne będzie do wykorzystania w przyczepie czy przy samochodzie,  jak większość cyfrowych lub innych turbo-strumieni będzie wymagało dekodera/konwertera przy monitorze.  Długość 500 metrów jest może i osiągalna ale nie wiem czy ktoś takie odcinki przewodu kładzie do kamer.  Przyczyna jest prosta - zazwyczaj rejestrator jest w jednym miejscu obiektu a kamery bywają w innym, targanie przez obiekt kilkudziesięciu przewodów (dobrej jakości ) koncentrycznych będzie kosztowne i upierdliwe a finalnie okazać się może źe jednak kamery IP oraz skrętka wychodzi prościej i taniej - pomiędzy rejestratorem a rozdzielaczem wystarczy jedna skrętka lub swiatłowód.  Zapytałem z ciekawości o rodzaj kamer i systemu jaki byś zastosował a nie w celu egzaminu. 

 

Tu dla przykładu konwerter TVI do HDMI  cena zacna, do tego kamera i monitor  ? który będzie posiadał matrycę która wykorzysta 1080 ....  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 35
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

1 minutę temu, PolariS napisał:

TVI to trochę problematyczne będzie do wykorzystania w przyczepie czy przy samochodzie,  jak większość cyfrowych lub innych turbo-strumieni będzie wymagało dekodera/konwertera przy monitorze.  Długość 500 metrów jest może i osiągalna ale nie wiem czy ktoś takie odcinki przewodu kładzie do kamer.  Przyczyna jest prosta - zazwyczaj rejestrator jest w jednym miejscu obiektu a kamery bywają w innym, targanie przez obiekt kilkudziesięciu przewodów (dobrej jakości ) koncentrycznych będzie kosztowne i upierdliwe a finalnie okazać się może źe jednak kamery IP oraz skrętka wychodzi prościej i taniej - pomiędzy rejestratorem a rozdzielaczem wystarczy jedna skrętka lub swiatłowód.  Zapytałem z ciekawości o rodzaj kamer i systemu jaki byś zastosował a nie w celu egzaminu. 

 

Tu dla przykładu konwerter TVI do HDMI  cena zacna, do tego kamera i monitor  ? który będzie posiadał matrycę która wykorzysta 1080 ....  

Kiedyś robiłem gospodarstwo rolne, kamery po kradzieży ciągnika. Wyszło 26 sztuk, najdalej było chyba 260m do 5 kamer. Teraz nic nie doradzam, nie jestem w branży dluuugo.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 24.11.2019 o 10:09, Bob Duży napisał:

Przy pryg kablu były bardzo duże zniekształcenia obrazu przy długości całego busa IVECO DAILY Maxi, nie wiem ile on ma..6 może 7m.

Z ciekawości - kamera działała cały czas, czy załączała się gdy wrzucany był wsteczny?  Monitor był zasilany z którego miejsca? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 minut temu, PolariS napisał:

Z ciekawości - kamera działała cały czas, czy załączała się gdy wrzucany był wsteczny?  Monitor był zasilany z którego miejsca? 

Zasilanie zawsze pobieram tam gdzie jest możliwość i jest blisko. Monitor mam pod podsufitówką tą półką i zasilanie pobiera z lampki czyli działa cały czas, kamera uruchamia się po wstecznym zasilanie z lampy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Bob Duży napisał:

Zasilanie zawsze pobieram tam gdzie jest możliwość i jest blisko

Montowałem parę zestawów w busach i lawetach. W busach działało jako lusterko wsteczne - podłączone na stałe - zasilanie monitora z lampki podsufitowej lub z bezpieczników a kamera zasilana z monitora - brak zakłóceń. W przypadku lawet zasilanie z lampy wstecznego i monitor z kamery lub monitor osobno a kamera z lampy wtecznego - pojawiały się zakłócenia podczas pracy silnika. Nie analizowałem tego dalej czy jest to kwestia zasilania czy przewodów o jakości porównywalnej do przedłużaczy z marketu po 2 zł czy może problemów z alternatorem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, PolariS napisał:

Montowałem parę zestawów w busach i lawetach. W busach działało jako lusterko wsteczne - podłączone na stałe - zasilanie monitora z lampki podsufitowej lub z bezpieczników a kamera zasilana z monitora - brak zakłóceń. W przypadku lawet zasilanie z lampy wstecznego i monitor z kamery lub monitor osobno a kamera z lampy wtecznego - pojawiały się zakłócenia podczas pracy silnika. Nie analizowałem tego dalej czy jest to kwestia zasilania czy przewodów o jakości porównywalnej do przedłużaczy z marketu po 2 zł czy może problemów z alternatorem. 

Ja nie stosuje kabli oryg.przy busach czy gdzieś gdzie jest wymagana inna długość.. Zawsze zasilanie osobno robię a  w osobówkach czasami zakładam kable z zestawu i zasilanie pobieram także z 2ch punktów. Ten czerwony przewód używam do wzbudzenia radia bo czasami zakładałem pod radia 2din, zresztą w IVECO też się za to zabieram i nie mogę.... Z tymi zakłóceniami to jest różnie, wystarczy źle zaizolować przewody i problem gotowy, alternator czy chińskie ledy też stwarzają problem.

Edytowane przez Bob Duży (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.