Skocz do zawartości

Demontaż zderzaka LMC, montaż kamery


jacekzoo

Rekomendowane odpowiedzi

Do bezprzewodowych jakoś nie mam przekonania. @maarec u siebie ma trochę metrów i na dobrym kablu to śmiga

Chociaż z drugiej strony....

mówisz np o takim czymś? 

Zobacz ofertę: Kamera cofania w ramce + monitor lusterku na WIFI https://allegro.pl/oferta/kamera-cofania-w-ramce-monitor-lusterku-na-wifi-7746372466?utm_medium=app_share&utm_source=facebook

Albo ta Zobacz ofertę: MONITOR W LUSTERKU 5'+KAMERA COFANIA W RAMCE Wi-Fi https://allegro.pl/oferta/monitor-w-lusterku-5-kamera-cofania-w-ramce-wi-fi-7100309443?utm_medium=app_share&utm_source=facebook

od tego sprzedawcy co kupiłem swoją, może udałoby się wymienić...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 35
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

CO byś nie kupił wifi to jeden czort. Ja akurat montowałem w kamperze u klieta ale z ekranem zwykłym 5cali. Zreszta tak jak u siebie mam, ze swojego doświadczenia wiem że niestety te z kablami działają różnie a jeszcze dochodzi podpinanie rozpinanie syf we wtyku... Stąd podałem przykład który sam montowałem. Kabel prowadziłem dołem wzdłuż ramy w bakiście nadajnik i nie  było problemu z pracą ani z podpinaniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, Bob Duży napisał:

Kabel prowadziłem dołem wzdłuż ramy w bakiście nadajnik i nie  było problemu z pracą ani z podpinaniem.

Rozumiem, że kamera na tyle przyczepy i kable do nadajnika w bakiście (jest to sporo metrów więc jakość znów musi być dobra) a dalej WIFI do auta do odbiornika (gdzie?) i do ekranu kablem. 

To pierwsza opinia o dobrze działającej kamerze po WIFI jaką czytam tu na forum. Gdyby nie to, że to OT w temacie o zderzaku to pewnie gromy by się sypały ;)

Pierwszy raz spotykam się z opinią, że po kablu słabo a w zasadzie słabiej niż WIFI ?

Nie żebym negował Twoje doświadczenia ale może zrobiłeś po prostu poprawnie instalację albo masz dobry sprzęt.

19 godzin temu, jacekzoo napisał:

Może faktycznie w tą strone pójść

proponuje zasięgnąć szerszej opinii we właściwym wątku i tam rozwinąć dyskusję

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, filipert napisał:

Rozumiem, że kamera na tyle przyczepy i kable do nadajnika w bakiście (jest to sporo metrów więc jakość znów musi być dobra) a dalej WIFI do auta do odbiornika (gdzie?) i do ekranu kablem. 

To pierwsza opinia o dobrze działającej kamerze po WIFI jaką czytam tu na forum. Gdyby nie to, że to OT w temacie o zderzaku to pewnie gromy by się sypały ;)

Pierwszy raz spotykam się z opinią, że po kablu słabo a w zasadzie słabiej niż WIFI ?

Nie żebym negował Twoje doświadczenia ale może zrobiłeś po prostu poprawnie instalację albo masz dobry sprzęt.

proponuje zasięgnąć szerszej opinii we właściwym wątku i tam rozwinąć dyskusję

Pisałem, że do tych 4m działa ok, później zaczynają się schody bo im dłuższy kabel tym większe straty i tego nie oszukasz. Trzeba by kupować dobrej jakości kable co też nie jest tanie wówczas sens ma. Natomiast ja nie lubie takich połączeń bo kabel strzelam od kamery do haka masz 6m a od haka do kamery ile? 4/5 zobacz jaka odległość. Zobacz teraz jaki wpływ może mieć kabel, może ale nie musi. Ja w firmie u nas wszystkie auta sam robiłem i wymieniałem na dobre kable jakościowo. CO do WIFI faktycznie nie działa na odległośc 7-8m bo auto robi za puszkę.ALe WIFI przy odległości 3m.....jak najbardziej. Tylko że montując kabel 4/5m skracasz zasięg do 3m gdzie WIFI pracuje. Używałem najtańszych zestawów z Aliexpress. 

Możesz przyjąć że nadajnik WIFI to monitor, nie namawiam nikogo. Jak ktoś chce chnchami łączyć kable,proszę bardzo:)

 

Edytowane przez Bob Duży (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Bob Duży napisał:

wymieniałem na dobre kable jakościowo.

Coś podpowiesz? 

Bo rozumiem, że nawet przy opcji WIFI trzeba te przykładowo 6m od kamery do bakisty dać dobrym kablem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, filipert napisał:

Coś podpowiesz? 

Bo rozumiem, że nawet przy opcji WIFI trzeba te przykładowo 6m od kamery do bakisty dać dobrym kablem. 

Czy trzeba...ja tak robiłem.Ten kabel co Jacek wstawił nadaje się i jest porządnym kablem, bardzo fajnymi kablami są CROSSTECH ale to dla mega wymagających.https://allegro.pl/oferta/auda-kabel-przewod-audio-2xrca-2rca-cinch-5m-7937166622 ten kabel założyłem w IVECO i działa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, Bob Duży napisał:

Pisałem, że do tych 4m działa ok, później zaczynają się schody bo im dłuższy kabel tym większe straty i tego nie oszukasz. Trzeba by kupować dobrej jakości kable co też nie jest tanie wówczas sens ma. Natomiast ja nie lubie takich połączeń bo kabel strzelam od kamery do haka masz 6m a od haka do kamery ile? 4/5 zobacz jaka odległość. Zobacz teraz jaki wpływ może mieć kabel, może ale nie musi. Ja w firmie u nas wszystkie auta sam robiłem i wymieniałem na dobre kable jakościowo. CO do WIFI faktycznie nie działa na odległośc 7-8m bo auto robi za puszkę.ALe WIFI przy odległości 3m.....jak najbardziej. Tylko że montując kabel 4/5m skracasz zasięg do 3m gdzie WIFI pracuje. Używałem najtańszych zestawów z Aliexpress. 

Możesz przyjąć że nadajnik WIFI to monitor, nie namawiam nikogo. Jak ktoś chce chnchami łączyć kable,proszę bardzo:)

 

Dla porównania - kable do kamer przemysłowych mogą mieć spokojnie 500m. Także przy naszych odległościach rzędu kilka - kilkanaście metrów strat nie będzie. Jedyny minus kabla, to zabezpieczenie końcówek kiedy nie są używane. U mnie w aucie jest mnóstwo miejsca pod klapką od haka, w poprzednim miałem pod zderzakiem, razem z odchylanym na zawiasie gniazdem 13 pin.

Aktualny mój zestaw pozwala odczytać numery referencyjne samochodu jadącego za mną - w ruchu miejskim, kiedyś zrobię fotkę. Zero zakłóceń.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, maarec napisał:

kable do kamer przemysłowych mogą mieć spokojnie 500m

W jakim systemie, w jakiej rozdzielczości, w jakim klatkarzu i ile kamer na jednej linii o długość i 500m?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, PolariS napisał:

W jakim systemie, w jakiej rozdzielczości, w jakim klatkarzu i ile kamer na jednej linii o długość i 500m?

nie do końca wiem po co ten egzamin. Ogółem można odpowiedzieć, że w kilku systemach, spokojnie w full hd. Teoretycznie jeden kabel - jedna kamera.

Duży zasięg HD-TVI

Monitoring charakteryzuje się także dużym zasięgiem transmisji, który może sięgać od 300 do 500 metrów. Jest to odległość, która osiągana jest za pomocą przewodów koncentrycznych. Dodatkowe akcesoria, czyli wzmacniacze sygnału mogą sprawić, że odległość ta znacznie się zwiększy. Duży zasięg transmisji sprawia, że system HD-TVI może być używany do monitorowania dużych obszarów.

dalej poczytaj na eltrox.pl (dla przykładu). 

i dalej - dla przykładu - kamerka za 119zł :

https://www.eltrox.pl/monitoring/monitoring-hdtvi/kamery-hdtvi/kamera-4w1-gise-gs-cm4k.html

4k ultra HD, nie widzę w specyfikacji ilości klatek, więc domyślam się, że będzie 25kl/s czyli obraz płynny - reszta zależy od możliwości rejestratora, ewentualnie zderzaka w lmc

 

Edytowane przez maarec (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Bob Duży napisał:

Troszkę przesadziłeś z tymi kilkunastometrami. Przy dobrych kablach można spokojnie użyć do 7/8m ale na oryginalnych NIE MA OPCJI.

oryginalne to można użyć do przeciągania kabla przez peszel, albo zawieszania szczura za ogon.  U mnie w przyczepie jest kabel 10 m i drugie 10 jest w samochodzie, delikatny nadmiar zawinięty w boczku w bagażniku i w bakiście.  To nie jest transmisja full HD.  Przez dobre 10 lat pracowałem przy budowie monitoringów cctv (w tym również miejskich na światłowodach pod koniec "kariery" w tej branży).  Nie widzę przeciwwskazań dla 20m kabla - dobrego, Jacek przykładowy link dał.

Nie dalej jak 2 tygodnie temu robiłem monitoring naszej nowej siedziby, jakość w porównaniu do tego co było 3-5-7 lat temu i cena sprzętu (niska) są bardzo pozytywnym zaskoczeniem. Prostota instalacji również. Nagle okazało się, że pół osiedla parkuje pod naszymi oknami, dobrze wiedzą że auta bezpieczniejsze :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też napisałem że dobry kabel to podstawa czytaj uważnie nie po łepkach. Natomiast  dobry kabel to wydatek prawie drugiego zestawu. 20m powiadasz.... możliwe nie mówie że nie ale tłumienie na 20m będzie znaczne. Kto co chce, można frytki łyżką jeść.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.