Skocz do zawartości

Przyczepka dla 2 osób i ewentualnie psa.


Mariusz M
Wiadomość dodana przez Piotrek

Część postów w tym temacie została usunięta ze względu na powiązanie z treścią nienadającą sie do dalszej publikacji. W temacie mogą występować przerwy w toku dyskusji.

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich entuzjastów karawaningu.

Jestem tu pierwszy raz i mam nadzieję ,że gdzie jak nie tu grono wytrawnych, doświadczonych karawaningowców doradzi początkującemu w zakupie pierwszej przyczepki. Na wstępie powiem, że  szukam przyczepki dla 2 osób najlepiej z jednym stałym łóżkiem ( lubię  poleżeć byle kiedy :) ) . oraz ze względu na  żonę z prysznicem raczej oddzielnym od WC. Budżet na poziomie 25-30tyś. DMC  przyczepki do 1200. Holownik to Suzuki Vitara II 1,6 120KM benzyna. Przy okazji pytanie czy Suzi sobie poradzi . Z Waszych opinii na tym forum wynika, że raczej odradzacie angielki, a szczerze powiem z tego co oglądałem w necie to tylko te maja oddzielna kabinę prysznicowa. Chcielibyśmy z żona pojeździć trochę na początku po kraju, nabrać doświadczenia i ruszyć w Europe. Jednoczesne podpowiedzcie proszę gdzie w rejonie Olkusza możną pooglądać przyczepki oprócz Bierunia, bo tam byłem ala akurat do DMC 1200 nic ciekawego nie było. To chyba na początek tyle. Pozdrawiam Mariusz

   

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie tylko angielki mają oddzielny prysznic, chociaż istotnie w nich jest to bardzo często stosowane rozwiązanie. Oczywiście większość odradza angielki, gdyż ten chłam sprowadzany dla dużego zysku jest zwykle [ myślę, że ok.90%]  nieszczelny. Z całą pewnością są szczelne egzemplarze, ale znależć takową  jest ciężko. Dużą zaletą angielek jest ich dość niska waga względem wielkości i wyposażenia. Życzę udanych poszukiwań, jak coś wpadnie mnie w oko to podeślę link.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że jeśli bardzo chcecie prysznic, to może bez wc? , który można dokupić dodatkowo i ta przyczepka mogłaby Wam przypasować cena nieco wyższa, ale przecież trzeba się targować. https://www.otomoto.pl/oferta/fendt-saphir-390-bianco-przyczepa-fendt-bianco-390-sliczna-4-osoby-1200-dmc-ID6CEZrv.html?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, jacekzoo napisał:

w tym budżecie i masie tylko angielki

o kurka :) widzę że idziemy do przodu. 

@Mariusz M przecież sprawdzić angielkę też można porządnie, nie musisz kupować...

Godzinę temu, Jerzy i Beata napisał:

chłam

albowiem, każdy rodzaj używanej rzeczy może posiadać babole. Poczytaj wątki na forum jak sprawdzać cepę używaną, aby zminimalizować lub wyeliminować wtopę. W Bieruniu nie lubią angielek, mimo to ja ich lubię ? Tam nie znajdziesz raczej czego szukasz. Rodzina Klaja jest gites, ale ma swoją strategię która raczej nie wpisuje się w Twoje założenia. Wszystkim nie dogodzą, niemniej jeżeli już będziesz miał budę, to doradzą, sprzedadzą czy naprawią. 

Poszukaj ofert w necie, potem naucz się sprawdzać cepy (FORUM!) i tankuj paliwo i oglądaj. Oczywiście możesz skorzystać z wątku 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, PolariS napisał:

A wracając do tematu to faktycznie, w ogłoszeniach nie ma nic ciekawego w takim DMC i założeniami o osobnej łazience z WC, ale do sezonu jeszcze daleko.

Nie wydaje mi się żeby bliżej sezonu było więcej ofert, no chyba że ludzie teraz nie sprzedają przyczep i zaczną przed sezonem, nie wiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Przemysław napisał:

Nie wydaje mi się żeby bliżej sezonu było więcej ofert

Bardziej chodziło mi o to ze do sezonu jeszcze jest czas wiec nawet jeśli jakiegoś zimowego wysypu angielek nie będzie to i tak jest szansa coś upolować. Oglądając zimą ciężko tylko wyczuć brzydkie zapachy i miękkie ściany gdy trzyma mróz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wracając do topicu
Myślę że znalezienie  małej przyczepy z oddzielnym prysznicem i oddzielnym wc - będzie trudne 
Podzielałbym tez opinie Kolegów że zima to nie najlepsza pora na zakup, natomiast zima i wiosenne roztopy są dobrą próba dla szczelności przyczepy
Nie rezygnowałbym jednak z zimowych rekonesansów - im więcej przyczep przeglądniesz tym więcej będziesz o nich wiedział, odradzałbym natomiast dalekie wyjazdy po zakup, wielokrotnie już to pisałem - taki wyjazd rodzi presje zakupu z racji ponoszonych kosztów.
 

Edytowane przez smok_wawelski (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 21.11.2019 o 14:34, Mariusz M napisał:

Holownik to Suzuki Vitara II 1,6 120KM benzyna. Przy okazji pytanie czy Suzi sobie poradzi .

   

Witam. 

W tym wątku poruszono wiele interesujących tematów ale drugie pytanie autora wątku pozostało jakby niezauważalne. Skoro holownik jest wybrany, decyzja o chęci zakupu przyczepy podjęta, to ja zapytam tak: czy hak jest już w aucie zamontowany?

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, Mariusz M napisał:

Witam

Plan jest taki ,żeby hak zamontować tej zimy. Niestety muszę to zrobić w serwisie, żeby nie stracić gwarancji na autko. Bedzie niestety drożej ale trudno.

pzdr M

A co ma montaż haka do gwarancji? Hak przecież montiujesz w miejscach fabrycznych, więc sam montaż haka na gwarancję wpływu mieć nie powinien. Co innego montaż wiązki haka - tutaj druciarstwo jest zakazane. Ale w niektórych autach wpina się tylko moduł haka, i aktywuje hak w ASO - sprawdź jak jest u Ciebie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie było tak, że oprócz obaw o gwarancje dodatkowo był leasing. W czasie leasingu (z pisanej zasady) nie można serwisować samochodu poza siecią dealerską, jakichkolwiek modyfikacji nie można dokonywać bez zgody leasingu. Złożyłem pismo do leasingodawcy na podstawie którego otrzymałem zgodę, mogłem dokonać montażu haka poza "serwisem"; w renomowanej rodzinnej, wyspecjalizowanej firmie gdzie było taniej i gdzie mieli hak, który sobie zamarzyłem ? (hak wpinany kiedy trzeba, kiedy go wypnę nie widać żeby auto miało cokolwiek wspólnego z "ciąganiem"). Sprawa dotyczyła całości: hak z okablowaniem i całościową usługą montażu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.