Skocz do zawartości

Wymiana uszczelnienia pod listwami.


Marcino81

Rekomendowane odpowiedzi

Możesz podać w całości, jak dysponujesz danymi to możesz trochę rozpisać np. części + robocizna, lub inaczej... Każdy z nas chcący wykonać taką operację coś dla siebie wyciągnę.

Ponadto jestem ciekaw ile wynosi wartość dodana do "zadbanej i suchej" przyczepy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 36
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Koszty usług:

1300zł - Wymiana uszczelek listw narożnych oraz wymiana klinów maskujących z materiałem (same uszczelki to koszt chyba około 600zł),

160zł - wymiana uszczelnienia okien przód i tył oraz wymiana klinów maskujących z materiałem,

350zł - wymiana uszczelnienia: okna dachowego, dwóch wywietrzników i kominka pieca wraz z materiałem,

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu ‎2019‎-‎10‎-‎30 o 14:42, Marcino81 napisał:

Ja wolałem zlecić raz z braku czasu, dwa z braku miejsca do wykonania tego typu prac, a trzy uważam że jak mam coś źle zrobić to lepiej nie ruszać samemu ;)

Patrząc na powyższe pod dużym znakiem zapytania stoi opłacalność własnoręcznego babrania się w uszczelniaczu.

Marcinie, Super Ci wyszło. Przyczepa 10 lat młodsza. Dzięki za info

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Malinki napisał:

Patrząc na powyższe pod dużym znakiem zapytania stoi opłacalność własnoręcznego babrania się w uszczelniaczu.

Marcinie, Super Ci wyszło. Przyczepa 10 lat młodsza. Dzięki za info

Niestety moja Babina młodsza już nie będzie, ale będzie miała spokojniejszą starość ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, Malinki napisał:

Patrząc na powyższe pod dużym znakiem zapytania stoi opłacalność własnoręcznego babrania się w uszczelniaczu.

Marcinie, Super Ci wyszło. Przyczepa 10 lat młodsza. Dzięki za info

A to już zależy od zasobności portfela , powiązanej z manualnymi zdolnościami :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Pierzasty napisał:

A to już zależy od zasobności portfela , powiązanej z manualnymi zdolnościami :)

Arku, zgadzam się z Tobą ale sąsiad zza Wisły ładnie rozpisał temat. Bo np. okna można sobie rozplanować na wymianę uszczelnienia 1 szt jednego popołudnia, zaskoczenia nie będzie, o tyle rozebranie boku to myślę że popołudniem (po pracy) się nie zdąży. Zostawianie na noc na kolejny dzień na dworku z niepewnością pogodową to ryzyko tudzież niepotrzebne nerwy.

PS podglądam temat bo za jakieś 2 lata taką operację mojej chciałbym wykonać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ceny za tą pracę faktycznie jakieś powalające nie są.

Mi ze zrobieniem na gotowo jednej strony zszedł cały dzień. Obie strony to calutkie, dwa dni.

Nakłaniam do odnowy uszczelnienia pod poprzecznymi listwami na przedniej i tylnej ścianie przyczepy, to newralgiczne miejsca płukane strumieniem wody spływającej z dachu.

@Marcino81, gratuluje, pochwalam, JAK DBASZ TAK MASZ !!! ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Malinki napisał:

o tyle rozebranie boku to myślę że popołudniem (po pracy) się nie zdąży.

Robiłem jedną stroną w przyczepie, w jedno popołudnie po pracy - oczywiście pomocnika jeszcze miałem.  Przyczepa może i mała (niecałe 4 m), ale z 5 metrową tej roboty zamiast 8 metrów bieżących masz 9 mb. Czyszczone było na lustro (ciekawe jak dobrze w serwisie doczyścili), odtłuszczenie, nowa uszczelka, nowe wkręty. Klin wkładałem następnego dnia po tym jak uszczelnienie się ułożyło na słońcu i po dokręceniu wkrętów. Robota była łatwiejsza niż mi się wydawało :yes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, Pierzasty napisał:

No właśnie ciekawe ...

Zawsze znajdzie się jakieś: ciekawe, ale itp. Zakładam, że prace zostały wykonane rzetelnie i prawidłowo (wiadomo samem dla siebie robi się najdokładniej). Jak już wcześniej pisałem nie miałem czasu i warunków na wykonanie tego typu prac samemu więc zdecydowałem że zrobi to serwis. Jeśli bym wychodził z założenia, że zrobi to źle to bym się nie zdecydował, a przyczepa może bez wymiany uszczelnień i uszczelek jeździłaby szczelna kolejne kilka lat, a co jakby w tym czasie jednak zaczęła przeciekać? Wolę zapobiegać niż leczyć bo w przypadku przyczep leczenie wychodzi znacznie drożej.  Odwiedziłem w okolicy dwa serwisy przyczep i zdecydowałem się właśnie na ten, gdyż konkretnie przeprowadzono oględziny przyczepy i ustalono zakres prac, konkretnie wyjaśniono mi jak one będą wyglądały, jakie materiały będą użyte, jak cenowo itp. Co mi się jeszcze podobało nikt nie próbował mnie na nic dodatkowego naciągać.  Poza tym widziałem młodsze i droższe przyczepy na serwisie w trakcie różnych napraw w tym również po zalaniu (to oczywiście o niczym nie świadczy) Otrzymałem pisemną gwarancję. Czas wszystko zweryfikuje ;) Moja Babina swoje lata ma i idealna nie jest, ale układ mi pasuje (2+2) i holownik daje radę bo jest stosunkowo lekka ;)

Edytowane przez Marcino81 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, Marcino81 napisał:

Zawsze znajdzie się jakieś: ciekawe, ale itp. Zakładam, że prace zostały wykonane rzetelnie i prawidłowo (wiadomo samem dla siebie robi się najdokładniej). Jak już wcześniej pisałem nie miałem czasu i warunków na wykonanie tego typu prac samemu więc zdecydowałem że zrobi to serwis. Jeśli bym wychodził z założenia, że zrobi to źle to bym się nie zdecydował, a przyczepa może bez wymiany uszczelnień i uszczelek jeździłaby szczelna kolejne kilka lat, a co jakby w tym czasie jednak zaczęła przeciekać? Wolę zapobiegać niż leczyć bo w przypadku przyczep leczenie wychodzi znacznie drożej.  Odwiedziłem w okolicy dwa serwisy przyczep i zdecydowałem się właśnie na ten, gdyż konkretnie przeprowadzono oględziny przyczepy i ustalono zakres prac, konkretnie wyjaśniono mi jak one będą wyglądały, jakie materiały będą użyte, jak cenowo itp. Co mi się jeszcze podobało nikt nie próbował mnie na nic dodatkowego naciągać.  Poza tym widziałem młodsze i droższe przyczepy na serwisie w trakcie różnych napraw w tym również po zalaniu (to oczywiście o niczym nie świadczy) Otrzymałem pisemną gwarancję. Czas wszystko zweryfikuje ;)

No ja tego nie neguje , że zrobili to dobrze. Mają doświadczenie, swojego czasu bardzo dobrą opinię (moim zdaniem w sprzedaży przyczep mocno podupadli). Ale to trzeba być dobrej myśli jak najbardziej :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Marcino81 napisał:

Zawsze znajdzie się jakieś: ciekawe, ale itp. 

Marcin nikt nie zakłada, że zrobili to źle. Pytanie było "jak dobrze". Ja mam podejście do sprawy takie, że jeśli coś jest warte robienia - to robię to najlepiej jak potrafię. Nie jest łatwo żyć z taką cechą, często z cudzych usług jestem niezadowolony i w gospodarstwie domowym nawet najprostszych fizycznie prac nie umiem zlecić <_<... Kończy się to zazwyczaj bólem pleców i ograniczonym czasem na hobby i rodzinę. Rozumiem Twoje podejście i nie neguje oddawania przyczepy na serwis. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
W dniu 20.11.2019 o 13:42, Tomii napisał:

Robiłem jedną stroną w przyczepie, w jedno popołudnie po pracy - oczywiście pomocnika jeszcze miałem.  Przyczepa może i mała (niecałe 4 m), ale z 5 metrową tej roboty zamiast 8 metrów bieżących masz 9 mb. Czyszczone było na lustro (ciekawe jak dobrze w serwisie doczyścili), odtłuszczenie, nowa uszczelka, nowe wkręty. Klin wkładałem następnego dnia po tym jak uszczelnienie się ułożyło na słońcu i po dokręceniu wkrętów. Robota była łatwiejsza niż mi się wydawało :yes:

Witam, powiedz mi gdzie mogę dostać uszczelkę pod listwę kątową  i ile uszczelniacza zużyłeś na swoją przyczepę?  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 15.12.2019 o 14:06, Damian Knaus napisał:

Witam, powiedz mi gdzie mogę dostać uszczelkę pod listwę kątową  i ile uszczelniacza zużyłeś na swoją przyczepę?  

Najłatwiej kupić uszczelkę z położonym uszczelniaczem. Do dostania w sklepach caravaningowych np. na allegro https://allegro.pl/kategoria/do-przyczep-i-naczep-kempingowe-18564?string=uszczelka pod listwę&bmatch=engag-nosh-cl-dict43-aut-1-5-1210

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.