Skocz do zawartości

Zestaw < 3.5t vs > 3.5t


Koczaj

Rekomendowane odpowiedzi

46 minut temu, Thomas napisał:

Posprawdzaj jakie dmc mają konkretne egzemplarze bo mogą się różnić masami. 

zgadza sie, w tej chwili robi sie duży bałagan i przeróżne DMC mogą być, przykład obecnego mojego auta, mam DMC 2207kg rocznik 2019, i ten sam rocznik 2019 tej samej wersji (ten sam napęd, ta sama skrzynia i wersja wyposażenia) w nowej homologacji ma DMC 2189kg - dla przeciętnego kierowcy nie ma to znaczenia ale dla kogos ciągnącego przyczepe np. 1300kg może mieć to znaczenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 50
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Godzinę temu, peja76 napisał:

miałeś takiego Superba że się wypowiadasz, ja to pisze z własnego doświadczenia nie z księżyca i jakiś tam opowiadań że mój kolega miał i mi mówił i gdzieś tam napisali. Nową właścicielkę jak spotkałem po 3 miesiącach też stwierdziła że brakuje napędu 4x4, bo za mocne auto i zrywa.

Superb nie jest jakimś upośledzonym autem. Nie ma najlepszego startu, ale narzekać nie można. Jeździłem i 2WD i 4WD z tym motorem.

Godzinę temu, peja76 napisał:

Mogę ci dać porównanie miałem w maju BENE Aklase AMG 211KM i Octavie 2.0TDI 150km to Octavia lepiej jechała bez porównania, nowe Diesel może maja mniej koni ale większy moment i jest duża różnica w jeżdzie.

Bardzo lubię wszystkie Skody, ale napisać że Octa w klekocie jedzie lepiej niż nawet najsłabszy AMG to słaby tekst.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Cathay napisał:

Superb nie jest jakimś upośledzonym autem. Nie ma najlepszego startu, ale narzekać nie można. Jeździłem i 2WD i 4WD z tym motorem.

Bardzo lubię wszystkie Skody, ale napisać że Octa w klekocie jedzie lepiej niż nawet najsłabszy AMG to słaby tekst.


Może i jezdziłeś z tym motorem ale nie w Superbie i nie z tą skrzynią, Miałem z tym samym motorem Audi A5 skrzynia multitronic, całkiem inne auto w porównaniu z DSG to jak by z 40KM brakowało, także albo się wypowiadamy o danym aucie albo kończymy rozmowę.

Jak nie jeżdziłeś A AMG I 150KM Octavią też się nie wypowiadaj. A tak na marginesie to porównując nowego diesla i bene,  jak bym miał wybierać to wolę diesla co ma mniej koni a i tak lepiej pojedzie jak bena, o spalaniu nie wspomnę, jak również o awaryjności, nowe diesle mniej skomplikowane.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bierz 4x4, jak jest możliwość trzeba sobie życie ułatwiać no chyba że jesteś typem człowieka któremu klimatyzacja też jest zbędna bo można otworzyć szyby ?

Na viaTOLLu śmigam cały czas i też nie wiem o co ten hałas.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bierz 4x4 i Viatolla w pakiecie. Czemu miałbyś mieć lepiej od pozostałych :)

A tak na poważnie to skoro kupujesz używany to bierz taki jaki będzie w lepszym stanie w stosunku do oferowanej ceny. Jak Ci się trafi ciekawsza oferta na ośke to bierz ośkę a jak 4x4 to taki bierz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@peja76

Ty już lepiej nic nie pisz o samochodach. Nie będę Ci pokazywał danych technicznych pokazujących przyspieszenie A5 i Superba (prawie identyczne).. Nie będę Ci pokazywał umów przekazania samochodów do testów, rachunków z wypożyczalni, czy w końcu dowodów rejestracyjnych  aby udowodnić jakimi autami jeździłem,  bo po co?  W końcu nie będę Ci mówił że A-klasa 211 KM to zwykłe A250 a nie AMG, bo po co? 

. Przecież masz prawo mieć swój świat. 

3 godziny temu, peja76 napisał:

wolę diesla co ma mniej koni a i tak lepiej pojedzie jak bena,

Wypowiedź chłopca z pierwszej klasy. "Bo i tak lepiej pojedzie". Szybciej? Płynniej? Wygodniej? Ciszej? Ekonomiczniej? Bezpieczniej? Delikatniej? Ostrzej? 

Lepiej to lepiej i ....j

 

P.S.Jako kilkulatkowie głosiliśmy teorie że Fiat 125p w 1980 był lepszy od Poloneza bo.... miał 190 na liczniku a Polonez tylko 180! A Mercedes beczka, to był gorszy od obu bo w wersji 200D miał tylko 160 na liczniku (w mocniejszych wersjach miały 180, 200 i 230) W ogóle do bani był Citroen CX, bo owszem zamiast licznika miał "telewizorek" ale nie było wiadomo jaka liczba jest na końcu :(. Nasz tok myślenia był błędny, ale chociaż na jakiś danych się opieraliśmy, 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Cathay napisał:

P.S.Jako kilkulatkowie głosiliśmy teorie że Fiat 125p w 1980 był lepszy od Poloneza bo.... miał 190 na liczniku a Polonez tylko 180!

Faktycznie tak było, kurcze zapomniałem o tym ? te gapienie się przez szyby na deskę rozdzielczą i sprawdzanie „ile ma na liczniku”.

Na temat. 4WD ma jeszcze tą zaletę, otóż jest dużo bezpieczniejszy w prowadzeniu, więc dwa w jednym, nawet 4 w dwóch ;) 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, Koczaj napisał:

Zastanawiam się nad wymianą holownika i raczej jestem zdecydowany na używaną Superb TDI 190KM.
Teraz powstaje duży dylemat, bo przy mojej przyczepie (1300kg) DMC holownika może miec 2200kg.
Dylemat jest następującej natury.
Skoda Superb  2x4 ma DMC ok. 2160kg, a
Skoda Superb  4x4 ma DMC ok. 2260kg i wóczas zestaw mam 3560kg > 3.5t

Miałem Superba 2 150 KM 2x4. Jeśli chodzi o holownik to z budą 1300 kg jeździło się przyzwoicie ale nie podobał mi się długi zwis. Kilka razy przytarłem hak.

Zmieniając holownik brałem pod uwagę S3 4x4 ale viatoll..... i prześwit ten sam co w wersji 4x2, więc wybrałem karoqa 4x4 i jeśli chodzi o ciąganie przyczepy to jest super auto.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obecnie mam Octavie II FL z wymienionymi sprężynami (mocniejsze od yeti oraz 1-2cm dłuższe) nie zdarzyło mi się przytrzeć haka. Może to też kwestia obciążenia na hak.

Co do tracenia trakcji to ja przy octavi 190KM i profilu 205x55 R16 nieraz spotkałem się z boksowaniem kół a szybsze ruszanie na światłach na mokrej nawierzchni było niemożliwe. Po deszczu na solo jak mocniej przycisnę to przód się ślizga więc opony 215 albo 235 będą mile widziane. 

@mac jakby mnie budżet nie trzymał to bym kupił Kodiaqu-a (różnica do Superb ok. 30tyś. :( ),  Karoq trochę za mały jak na rodzinny samochód 2+2 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, jacekzoo napisał:

Jak się zatrzymałem to już wiedziałem że będzie problem z ruszeniem, kocie łby i trochę mokro. Ruszyłem ledwo ledwo, opony przyjarane tak buksowały. Już miałem w perspektywie cofanie te 200-300m. Wtedy do żony powiedziałem że cytryna to ostatnie auto z napędem na oś

Miałem podobną sytuację też Citroenem,  tyle że Xsara Picasso i było sucho. I też od tamtej pory 4x4. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, mac napisał:

Miałem Superba 2 150 KM 2x4. Jeśli chodzi o holownik to z budą 1300 kg jeździło się przyzwoicie ale nie podobał mi się długi zwis. Kilka razy przytarłem hak.

Zmieniając holownik brałem pod uwagę S3 4x4 ale viatoll..... i prześwit ten sam co w wersji 4x2, więc wybrałem karoqa 4x4 i jeśli chodzi o ciąganie przyczepy to jest super auto.

W Superbie 2 z 4x4 z pakietem na bezdroża, prześwit był wyraźnie wyższy, kiedyś stawałem swoim obok takiego na parkingu i porównywałem i byłą widoczna i znacząca różnica, z tego co kojarze to Superb 3 też miał opcje pakietu na bezdroża i był ciut wyższy, ale nie drążyłem o ile.

W SUVach akurat to jest plus że zwis tylny jest krótki.

2 godziny temu, Koczaj napisał:

@mac jakby mnie budżet nie trzymał to bym kupił Kodiaqu-a (różnica do Superb ok. 30tyś. :( ),  Karoq trochę za mały jak na rodzinny samochód 2+2 

To pomiędzy Kodiaqiem a Karoqiem jest jeszcze w kolejności długości Seat Ateca i VW Tiguan, są juz troche na rynku i używki powinny też być do znalezienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Cathay napisał:

@peja76

Ty już lepiej nic nie pisz o samochodach. Nie będę Ci pokazywał danych technicznych pokazujących przyspieszenie A5 i Superba (prawie identyczne).. Nie będę Ci pokazywał umów przekazania samochodów do testów, rachunków z wypożyczalni, czy w końcu dowodów rejestracyjnych  aby udowodnić jakimi autami jeździłem,  bo po co?  W końcu nie będę Ci mówił że A-klasa 211 KM to zwykłe A250 a nie AMG, bo po co? 

. Przecież masz prawo mieć swój świat. 

Wypowiedź chłopca z pierwszej klasy. "Bo i tak lepiej pojedzie". Szybciej? Płynniej? Wygodniej? Ciszej? Ekonomiczniej? Bezpieczniej? Delikatniej? Ostrzej? 

Lepiej to lepiej i ....j

 

P.S.Jako kilkulatkowie głosiliśmy teorie że Fiat 125p w 1980 był lepszy od Poloneza bo.... miał 190 na liczniku a Polonez tylko 180! A Mercedes beczka, to był gorszy od obu bo w wersji 200D miał tylko 160 na liczniku (w mocniejszych wersjach miały 180, 200 i 230) W ogóle do bani był Citroen CX, bo owszem zamiast licznika miał "telewizorek" ale nie było wiadomo jaka liczba jest na końcu :(. Nasz tok myślenia był błędny, ale chociaż na jakiś danych się opieraliśmy, 

 

Ty miałeś z wypożyczalni a miałem swoje do jazdy, mnie nie interesują dane techniczne na papierze liczy się odczucie kierowcy. To ty masz swój świat papierkowy i w internecie.

Proszę co użytkownicy piszą

KOCZAJ

Co do tracenia trakcji to ja przy octavi 190KM i profilu 205x55 R16 nieraz spotkałem się z boksowaniem kół a szybsze ruszanie na światłach na mokrej nawierzchni było niemożliwe. Po deszczu na solo jak mocniej przycisnę to przód się ślizga więc opony 215 albo 235 będą mile widziane. 

Także nie mówi mi że jezdziłeś takimi czy takim autami chyba tylko palcem po mapie

Edytowane przez peja76 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

38 minut temu, golob napisał:

@mac jakby mnie budżet nie trzymał to bym kupił Kodiaqu-a (różnica do Superb ok. 30tyś. :( ),  Karoq trochę za mały jak na rodzinny samochód 2+2 

z premedytacją kupiłem karoqa (kodiaq = zestaw >3,5) jeździmy w załodze 2+3 dajemy radę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, Pjoter napisał:

No gdzie karoq do superb.

Przecież karoq to taka podniesiona  fabia w kombi, trochę szersza...

może i masz  rację ale ja jestem zadowolony ze zmiany 

do fabi karoqa bym tego nie porównał ale każdy ma prawo do swojej oceny - czy trafnej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.