Jump to content
stano

Prąd i woda

Recommended Posts

stano

Witam wszystkich posiadaczy hobby mam dwa pytania odnośnie prądu a raczej dodatkowych gniazdek na 220/230 V bo jak wiadomo hobby de lux z roku 2006/7 ma mało kontaktów i pytanie czy ktoś dokładał sobie dodatkowe kontakty jak tak to pod co się pod pinał gdzie wygodnie i bezpiecznie, i gdzie można podpiąć gniazdko zapalniczki na 12v 

Pytanie drugie mam zbiornik na wodę przenośny na kółkach a chcę zamontować na stałe z wlewem z zewnątrz i chciałbym go umieścić w podkowie z tyłu przyczepy czy ktoś ma tam zabudowany jaki by pasował bo myślę że 40 L mi starczy tyle miałem w starej i był wystarczający 

Dziękuję za wszystkie odpowiedzi i podpowiedzi 😉

bw81

Przyczepa z 2007 roku nie ma zbiornika na wodę i wlewu z zewnątrz?

Koczaj

Ja dokładałem nowe gniazda 230 na podkowę. W moim układzie podpinałem się pod puszkę pod zlewem. Jest tam rozgałęziony prąd na gniazda przy okapie oraz lodówkę. Dołożyłem tam nową mała puszeczkę i pociągnąłem dwa przewody na podkowę oraz jeden do ładowania akumulatora. 

Gniazdo 12v awaryjne zrobiłem na podkowie, a przewód pociągnąłem bezpośrednio z rozdzielni nad piecykiem. Przewód pociągnąłem pod progiem.

W czwartek będę w przyczepie więc jak coś to mogę załączyć zdjęcia.

Również myślałem/myślę o zbiorniku na wodę, ale na pewno nie na tyle. Zbiornik 40l z wodą na tyle to proszenie się o kłopoty (wężykowanie) w czasie jazdy, a jazda z częściowo napełnionym zbiornikiem to chyba jeszcze większe kłopoty . Takie rzeczy należy montować jak najbliżej osi, albo przed osią.   

Mandrol

W mojej byłej La Vicie 460UFe miałem z prawej strony pod podkową aku i zbiornik 75l. Wężykowania przy prędkościach 115km/h nie zaobserwowano;)

20160517_120905.thumb.jpg.2a57b21ea584112a52a97437f162492f.jpg 20160517_120912.thumb.jpg.741f6ed7d01ae0ad7ea468d7cdd7c4ca.jpg

Na zewnątrz tak to wyglądało:

20160517_121042.thumb.jpg.7a20decafd3170957d0d2faa8cb5151b.jpg

stano
2 godziny temu, bw81 napisał:

Przyczepa z 2007 roku nie ma zbiornika na wodę i wlewu z zewnątrz?

Jak pisałem chcę zabudować przez to to pytanie 

2 godziny temu, Koczaj napisał:

Ja dokładałem nowe gniazda 230 na podkowę. W moim układzie podpinałem się pod puszkę pod zlewem. Jest tam rozgałęziony prąd na gniazda przy okapie oraz lodówkę. Dołożyłem tam nową mała puszeczkę i pociągnąłem dwa przewody na podkowę oraz jeden do ładowania akumulatora. 

Gniazdo 12v awaryjne zrobiłem na podkowie, a przewód pociągnąłem bezpośrednio z rozdzielni nad piecykiem. Przewód pociągnąłem pod progiem.

W czwartek będę w przyczepie więc jak coś to mogę załączyć zdjęcia.

Również myślałem/myślę o zbiorniku na wodę, ale na pewno nie na tyle. Zbiornik 40l z wodą na tyle to proszenie się o kłopoty (wężykowanie) w czasie jazdy, a jazda z częściowo napełnionym zbiornikiem to chyba jeszcze większe kłopoty . Takie rzeczy należy montować jak najbliżej osi, albo przed osią.   

Dzięki jak będą zdjęcia mile widziane a ze zbiornika pewnie bym wodę spuszczał bo tak też ze starą jeździłem z pustym 

Godzinę temu, Mandrol napisał:

W mojej byłej La Vicie 460UFe miałem z prawej strony pod podkową aku i zbiornik 75l. Wężykowania przy prędkościach 115km/h nie zaobserwowano;)

20160517_120905.thumb.jpg.2a57b21ea584112a52a97437f162492f.jpg 20160517_120912.thumb.jpg.741f6ed7d01ae0ad7ea468d7cdd7c4ca.jpg

No u ciebie wszedł, w mojej jest trochę mniej miejsca i są mocowania, może inny zbiornik wejdzie bo chciałem taki jak ten u ciebie tylko jest 40 L 

jptomczyk

Witam

Kupilem przyczepe Fendt 650 jest zbiornik na wode wbudowany, jak sie go uzupelnia?, pompki ani zbiornika zewnetrzego nie posiadam.

Pomyslalem ze trzeba chyba z konewka biegac:D no bo jak?:D:D

filipert
28 minut temu, jptomczyk napisał:

Pomyslalem ze trzeba chyba z konewka biegac:D no bo jak?

Prawidłowo 👍 

Ale można zrobić wlew lub nawet przyłącze z sieci.

mundek28

to jest właśnie syndrom dzisiejszych czasów- parcia na karawaning-przypadkowy.

pawel1966
W dniu 12.05.2021 o 18:42, jptomczyk napisał:

Fendt 650

To chyba nie ta grupa,