Skocz do zawartości

Dziwny problem z oponą


jacekzoo

Rekomendowane odpowiedzi

Dziwne przypadki mnie nie odstępują. Spotkał się ktoś z czymś takim? Guma na oponie się rozlazła...

w ciągu dwóch tygodni zeszło 1,3atm powietrza. Pojechałem załatać domniemaną dziurę, a tu sitko 1C597162-B378-4E8E-A8E4-3565DD990644.thumb.jpeg.05f7a25b1ec817da9b03fe4e66d0e930.jpeg

takich punktów dookoła opony z 20. Opona nie jest stara, produkcja koniec 2016r ja jeżdżę równo 2 lata

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 58
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Koło już na aucie, mam tylko to zdjęcie generalnie jest masa dziurek w których nic nie ma. Ta piana to spryskał koło jakimś środkiem do szukania dziur i zaczęło się pienić. Na oko żadnych dziurek nie było widać, to tak jakby przez gęsty materiał przedmuchiwać powietrze

1 minutę temu, PolariS napisał:

Nie wjechałeś w jakąś dziką chemię? Może wada fabryczna opony. 

Nie wjechałem, poza tym byłoby na co najmniej dwóch kołach. 

 

Podejrzewam wadę, będę reklamował, ale dla mnie dziwne że tak późno to wyszło. Jakby nie było 55kkm zrobiłem na nich

Poza tym dziwne że tak mało leci, dosłownie się sączy, przy jednej dziurce to spada atmosfere ma dobe max dwie, a tutaj tyle dziurek i atmosfera na 2 tygodnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, jacekzoo napisał:

Dobra, pożartowali. A ma ktoś pomysł co to mogło sie stać?

niestety ale to częsta przypadłość gumy, tzw rzadka guma czyli nie do końca dobrze zawulkanizowana i przez ro przepuszczająca powoli powietrze :sciana:

teoretycznie dobra mechanicznie (potwierdzili mi to dwaj fachowcy z firm oponiarskich , ale upierdliwa w użytkowaniu

miejmy nadzieję, że gumki do innych sportów :sex: są szczelne

doczytałem dalszy ciąg - czyli to mniej więcej to :wrrr:

Edytowane przez chris_66 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@chris_66czyli sugerujesz że reklamacji nie uznają? 

Jak jest rzadka to powinno od początku puszczać a nie po dwóch latach. Tak mi sie wydaje

Edytowane przez jacekzoo (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, jacekzoo napisał:

muszę poczekać na jeepa, utknął u gazownika... a jak guma pójdzie do reklamacji to dwa tygodnie na dojazdówce jeździć to trochę słabo

jak w cytrynie to dojazdówkę na tył zawsze dawaj (oś bez napędu)

Edytowane przez chris_66 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może po prostu przejechałeś w jakimś miejscu gdzie jakiś wesołek umieścił jakąś kolczatkę DIY? Albo zaparkowałeś w jakimś miejscu, które jakiś Janusz uważał za swoje i się odwdzięczył.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, maarec napisał:

Kup nowe. Szkoda życia jak Ci na dziurze puści solidnie lub przy dużej prędkości..

Tak chce zrobić, ale wewnętrzny januszek cebulaczek nakazuje reklamować żeby chociaż tej jednej nie kupować ?

7 minut temu, Łza Włóczynutka napisał:

Może po prostu przejechałeś w jakimś miejscu gdzie jakiś wesołek umieścił jakąś kolczatkę DIY? Albo zaparkowałeś w jakimś miejscu, które jakiś Janusz uważał za swoje i się odwdzięczył.

Gdybym tak przejechał to i przód i tył by oberwał, i nie dokładnie dookoła opony

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.