Skocz do zawartości

Jak nie Niewiadów to może Adria?


kaiman

Rekomendowane odpowiedzi

Przywiązanie do marki (Niewiadów) nadal mam i mimo Waszych opinii na temat szkieletówek spod znaku 'N', cały czas gdzieś z tyłu głowy zastanawiam się nad modelem n375.

Zacząłem jednak szukać też w innych, zagranicznych markach. Najbardziej do gustu przypadły mi modele Adria i KIP.

Spodobała mi się seria Optima i Unica Adrii.

Są m.in. oferty z Leszna. Sprzedający ma czasami parę egzemplarzy https://www.otomoto.pl/oferta/adria-optima-4256-pietrowe-lozko-wc-4-osoby-bagaznik-na-rowery-ID6CxLru.html?

Czy miał ktoś styczność z tym sprzedającym. Jakie macie doświadczenia z tymi modelami, co szukać, na co zwracać uwagę?

 

Dla mnie ważne aby przyczepa była dla 4 osób , miała łazienkę i DCM nie przekraczające 1080.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, kaiman napisał:

Jakie macie doświadczenia z tymi modelami, co szukać, na co zwracać uwagę?

Mam  taką Adrię, ale model Optima 4270. Poza tym moja jest z roku 1990, a nie z 1989 jak ta. Napiszę Ci tylko tyle - omijaj to widmo szerokim łukiem. Już raz gdzieś dokładnie tą samą przyczepę zjechałem na ogłoszeniach facebook`owych. Nie pchaj się w to z wielu względów. Pierwszy i najważniejszy to łazienka, niestety coś tam jest nie teges. Na 100% brak jest brodzika, który nie wiedzieć czemu jest wyrwany i widać tylko gołe nadkole. Łazienka w tych modelach powinna wyglądać tak:

 

943296650_Kibelstay.jpg.a5d4a6c80e19372b18b7f23495f4bb6e.jpg

 

Jak widzisz jest pewna różnica, od tego co on oferuje. Nie chce mi się teraz latać do budy i robić zdjęcia łazienki, ale meble łazienkowe też w oryginale wyglądają inaczej jak w tym oferowanym widmie. On ma tam jakąś zbieraninę. Co znalazł to wkręcił. Podejrzewam, że ktoś trzymał tą przyczepę w gettcie holenderskim i nie potrzebował w ogóle łazienki - zrobił z niej pakamerę, więc wykręcił wszystkie meble. Teraz ktoś coś znalazł , wkręcił byle szajs i udaje, że przyczepa ma kompletną łazienkę - zresztą paskudną do bólu :( 

Druga sprawa - jest to model ubogi, nawet bez okna łazienkowego. Poza tym  jest to pierwszy model czyli w ogóle nie miał liftu i różni się w wyposażeniu wieloma elementami. Nawet tym rozkładanym piętrowym wyrkiem.Normalnie to są tam szafki, z których rozkłada się spanie. Tu w tym przypadku jest tylko wyrko rozkładające się na jakąś dziwną podpórkę. W mojej  rok młodszej + już po pierwszym lifcie -  wygląda to  tak:

 

20170902_184207.thumb.jpg.65a1fb7ecece68386654668f68ef4e75.jpg

 

Na tym zdjęciu widać (choć tylko trochę) , że nawet panele sterowania oświetleniem i lodówką też się różnią. Te stare wyglądały ohydnie :( 

Jest jeszcze parę rzeczy, które można dodać, ale szkoda nawet pisaniny. jedno można dodać - cenę wywalił za nią z  kosmosu !!!

Te modele się teraz pojawiają, zawsze było parę do sprzedania, poszukaj takiej , ale od rocznika 1990, wtedy zobaczysz różnicę wyposażenia. I jest to obojętne czy Optimę 4256, czy 4270, a ceny za nie są praktycznie takie same. To dobre i wdzięczne budki, ale trzeba znaleźć oryginał, a nie jakieś  kombinowane. Ten gość próbuję tą przyczepę sprzedać już chyba ze 2 lata. Daj sobie z nią siana...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

49 minut temu, szwedki napisał:

Odpada w niej tapicerka na dachu.

1 godzinę temu, Jerzy i Beata napisał:

Ze  zdjęć w ogłoszeniu nie widać za wiele, w łazience brakuje szafki pod umywalką. bez obejrzenia ciężko coś powiedzieć, ale może być całkiem fajny pojazd. 

20180915_113327.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, kalapan napisał:

(...) Napiszę Ci tylko tyle - omijaj to widmo szerokim łukiem. Już raz gdzieś dokładnie tą samą przyczepę zjechałem na ogłoszeniach facebook`owych. Nie pchaj się w to z wielu względów. Pierwszy i najważniejszy to łazienka, niestety coś tam jest nie teges. (...)

Szczerze dopiero wgryzam się w detale poszczególnych modeli. Dlatego skupiłem się póki co na Adrii i KIP-ie ale takich szczegółów jeszcze nie wyłapuję.

 

4 godziny temu, kalapan napisał:

(...) Jak widzisz jest pewna różnica, od tego co on oferuje. Nie chce mi się teraz latać do budy i robić zdjęcia łazienki, ale meble łazienkowe też w oryginale wyglądają inaczej jak w tym oferowanym widmie. (...)

Zdecydowanie. Wygląda to na jakiegoś ulepa, bądź ktoś coś kiedyś "ulepszał" lub przynajmniej próbował.

 

4 godziny temu, kalapan napisał:

(...) Te modele się teraz pojawiają, zawsze było parę do sprzedania, poszukaj takiej , ale od rocznika 1990, wtedy zobaczysz różnicę wyposażenia. I jest to obojętne czy Optimę 4256, czy 4270, a ceny za nie są praktycznie takie same. (...)

Upatrzyłem taką jedną

https://www.mobile.de/pl/Samochód-kempingowy/Adria-Adria-5104/vhc:motorhome,loc:64589+stockstadt+am+rhein%2C%2C+niemcy,rng:100,pgn:1,pgs:10,srt:price,sro:asc,mke:400/pg:vipmotorhome/284889935.html

ale jest dość daleko i wystawiona jest jako uszkodzona. Ciekawe czy uszkodzenie to tylko albo aż to co widać na jednym ze zdjęć (na przedniej ścianie).

Pasuje wielkość (większa od Optimy), waga (900DCM, choć widziałem w internecie te same modele z większą DCM, czy to możliwe?) no i cena.

 

Pozostałe linki, za które dziękuję, też ciekawe, choć powiem szczerze nie "wgryzałem" się w modele tych producentów i muszę je sobie jeszcze wygoglować. A co do ostatniego linka, to Niewiadowa można spokojnie zakupić w kraju ;). Poza tym przymierzałem się już parokrotnie do n126n i nt ale to jednak maleństwo, a jak dodamy do tego jeszcze łazienkę to staje się mikro.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, kaiman napisał:

Pasuje wielkość (większa od Optimy), waga (900DCM, choć widziałem w internecie te same modele z większą DCM, czy to możliwe?) no i cena.

Może się wysilę, ale w/g mnie to na 100% DMC tej przyczepy jest sporo zaniżone.Widocznie takie DMC komuś pasowało i zaniżył.  W tym układzie możesz mieć problem z załadunkiem, oby nie było tak, że załadujesz w przyczepę czapkę śliwek i będzie ona już faktycznie przeładowana. To moja ma DMC 1000 a jest od tej sporo mniejsza i węższa. Ja w swojej mam teoretycznie 310 kg ładowności i niestety już się bujam z kilogramami i niestety trochę przeciążony jeżdżę. Tu przy zaniżonym DMC ładowności nie będziesz miał prawie wcale. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nad tym się właśnie zastanawiałem... Może ktoś pomylił masę własną z DCM? Jak przeglądałem przyczepy tej serii, najczęściej mają DCM w przedziale 1100-1200kg, rzadziej 1000kg (ale też się takie zdarzają).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poszukaj przyczepy Burstner Fun 390Tk, ja takiej używam, masa 790kg a DMC 1000. Przyczepa z łóżkiem piętrowym, ja korzystam 2+2, ale spokojnie zmieścisz 6 osób. Przyczepa fajna i zwrotna. Kolega z forum miał też do sprzedania. Tu znalezione jakieś ogłoszenie w necie:

https://www.olx.pl/oferta/przyczepa-kempingowa-burstner-fun-sportiv-390-tk-2000r-5x-osob-przedsi-CID5-IDC5NKi.html

a tu coś z you tube:

 

Edytowane przez Marcino81 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Marcino81 napisał:

Poszukaj przyczepy Burstner Fun 390Tk, ja takiej używam, masa 790kg a DMC 1000.

To ja już bym wolał jednak Adrię od 380 TD w górę. Układ dosłownie co do joty taki sam jak w tym Burstnerku,  a masa 690 kg i DMC 1000. Korzyść z tego podwójna - bo o 100 kg  ładowności więcej ( a to wbrew pozorom potężna różnica) - no i pewnikiem Adria tańsza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podobny układ do Adrii ma również Bamba :)   Cena podobna do  Adrii, którą wkleiłeś - ten sam układ , lepszy stan i rocznik , no i kompletna :)  Tylko stoi trochę dalej :) 

https://www.marktplaats.nl/a/caravans-en-kamperen/caravans/m1481879110-caravelair-bamba-de-luxe-375.html?c=efb2ef4dc323389c4f92ed10afa33e3a&previousPage=lr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 15.11.2019 o 11:39, Marcino81 napisał:

Poszukaj przyczepy Burstner Fun 390Tk, ja takiej używam, masa 790kg a DMC 1000. Przyczepa z łóżkiem piętrowym, ja korzystam 2+2, ale spokojnie zmieścisz 6 osób. Przyczepa fajna i zwrotna. Kolega z forum miał też do sprzedania. Tu znalezione jakieś ogłoszenie w necie:

https://www.olx.pl/oferta/przyczepa-kempingowa-burstner-fun-sportiv-390-tk-2000r-5x-osob-przedsi-CID5-IDC5NKi.html

Oferta bardzo ciekawa ale to już nie na mój budżet... niestety ;(

21 godzin temu, kalapan napisał:

Podobny układ do Adrii ma również Bamba :)   Cena podobna do  Adrii, którą wkleiłeś - ten sam układ , lepszy stan i rocznik , no i kompletna :)  Tylko stoi trochę dalej :) 

https://www.marktplaats.nl/a/caravans-en-kamperen/caravans/m1481879110-caravelair-bamba-de-luxe-375.html?c=efb2ef4dc323389c4f92ed10afa33e3a&previousPage=lr

Ta tez prezentuje się ładnie, wygląda na kompletną - wszystko na swoim miejscu.

W międzyczasie wynalazłem taką Unice:

https://www.olx.pl/oferta/przyczepa-kempingowa-adria-unica-432-rok-1995-dmc-1000-przedsionek-CID5-IDCbPer.html#6ff7983f56

W porównaniu do tej z DE, młodsza ale nieco droższa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.