Skocz do zawartości

Zgasł podczas jazdy


asia

Rekomendowane odpowiedzi

W czasie jazdy zgasł mi touareg10v próba ponownego odpalenia nie powidła się gdyż jednocześnie tak jakby padł aku.Do tego momentu odpalał od strzała może rozrusznik robi zware,przy ponownym rozruchu jest syndrom lużnej klemy może jakieś kable zśniedziałe.Może ktoś coś podpowie z góry dziękuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 31
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

8 minut temu, asia napisał:

W czasie jazdy zgasł mi touareg10v próba ponownego odpalenia nie powidła się gdyż jednocześnie tak jakby padł aku.Do tego momentu odpalał od strzała może rozrusznik robi zware,przy ponownym rozruchu jest syndrom lużnej klemy może jakieś kable zśniedziałe.Może ktoś coś podpowie z góry dziękuje.

Kolego zatarł się na bank, tylko współczuć te silniki to porażka 

Edytowane przez peja76 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, asia napisał:

stało się to 2 raz po pierwszym odpaliłem i jeżdziłem normalnie nie bylo oznak słabości broku mocy

To co opisałeś wskazywało na to że się zatarł, nie pisałeś że stało się to dwa razy, sprawdż czy idzie kręcić wałem, jak idzie to coś z elektryką, sprawdż masę silnika.

Edytowane przez peja76 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masa będzie pewnie pod autem, pomiędzy silnikiem a karoserią.  Masę idzie łatwo sprawdzić czy to jej wina czy nie - Dobre przewody rozruchowe i łączysz ucho silnika (masę gdzieś na korpusie silnika gdzie da radę zapiąć żabkę z przewodów) i drugi koniec na klemę "-" akumulatora. 

Uzupełnij profil bo nie wiadomo skąd jesteś. Czasem łatwiej jest tak pomóc

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masa gdzie się znajduje nie wiem, ale mogę ci jeszcze podpowiedzieć przy akumulatorze jest taki duży bezpiecznik uderzeniowy, może coś z nim się stało, zobacz czy ma przejście, jak on nie łączy to też auto zgaśnie i przy odpaleniu tylko tyka rozrusznik, akumulator i ten bezpiecznik masz pod siedzeniem kierowcy

image.thumb.png.9443a3a75d7d4b94cbafbe57d07f1f15.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, ufolz napisał:

Obstawiam wymianę akumulatora, oberwana cela... VW to standard po pewnym czasie.

To VW w jakiś sposób obrywa celę w akumulatorze? 

To da radę sprawdzić - wystarczy użyć miernika i sprawdzić napięcie na akumulatorze. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, peja76 napisał:

To dlaczego zgasł w czasie jazdy, potem odpalił i było dobrze i parę dni jezdził i powtórka z rozrywki tylko już wcale nie chce zapalić.

Bo praw fizyki nie oszukasz. Oberwana cela robi zwarcie w akumulatorze i rozlacza elektronike. Samochod odcina prad... Zwarcie moze ustapic (tzw. zimny lut) po chwili a jak dostanie drgań znowu moze sie pojawic. A napiecie na aku moze byc 12,4 ale przy obciazeniu zanika dajac oznaki luźnej klemy. W Sharanie tak mialem i niedawno w motorze. Jak nie odpala podlacz prostownik i zobacz czy bedzie ladowal czy blad wyskoczy. Na starym PRLskim prostowniku az syczal akumulator.

VW nie psuje ale producenci akumulatorow i innych elektronikow tak produkuja aby tylko gwarancje wytrzymaly..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 11.11.2019 o 01:59, peja76 napisał:

Kolego zatarł się na bank, tylko współczuć te silniki to porażka 

O królu złoty tego to nie grali ja rozumiem że tutaj na forum są same wróżki potrafiące ocenić stan przyczepki po samym opisie nie oglądając zdjęć ale żeby tak stanowczo stwierdzić uszkodzenie które może być błahe...???  Leżę i szczam pod siebie że śmiechu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.