Skocz do zawartości

Adria Adora 573PT załogi Mandrola


Mandrol

Rekomendowane odpowiedzi

Nie będzie tak źle z tym prądem, jak nie będziesz szalał z innymi urządzeniami typu grill el., suszarka czy czajnik elektryczny to te 10A na normalnych campingach bez problemu pociągnie.

Oczywiście nie będziesz ulubionym klientem, ale za to tajnym, z daleka nie widać, że stoi w środku farelka czy olejak. 

woda zawsze będzie się skraplać, piątka Was w środku oddycha, cudów nie ma, fizyki nie oszukasz, możesz faktycznie oknem dachowym upuszczać wilgoć i trochę ciepła.

lusterka masz bardzo fajne, osobiście nie lubię tak daleko wysuwać - u mnie lusterko dodatkowe prawie dotyka do ramki samochodowego, przy takim ramieniu na drogach lokalnych bałbym się o podmuchy z jadących z przeciwka  ciężarówek - tym samym o mechanizm lusterka.  Faktycznie potrzebujesz tak daleko wysunąć ? Nie miałem nigdy budki 250cm, każde auto inne..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 137
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

U mnie prawie nic nie paruje, No chyba że jest z 10 osób na dwóch równoległych imprezach (dziecięcej i dorosłej) w przyczepie. 

Wilgotna ta Adria i tyle :]

A na poważnie to zrób tak jak Ci Daniel napisał. Chciało się mieć bajeranckie okna z przodu i patrzeć z łóżka w gwiazdy to tak potem jest. ;) 

Byc może Twoje okna dachowe nie mają tzw. wymuszonej wentylacji. 

Co do amperów to ja zawsze sprawdzam jakie jest zabezpieczenie na kempingu. Pamiętaj tez o tym jak będziesz używał czajnika elektrycznego czy mikrofali

Bedzie dobrze 

Edytowane przez vrs (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, maarec napisał:

lusterka masz bardzo fajne, osobiście nie lubię tak daleko wysuwać - u mnie lusterko dodatkowe prawie dotyka do ramki samochodowego, przy takim ramieniu na drogach lokalnych bałbym się o podmuchy z jadących z przeciwka  ciężarówek - tym samym o mechanizm lusterka.  Faktycznie potrzebujesz tak daleko wysunąć ? Nie miałem nigdy budki 250cm, każde auto inne..

Przyzwyczajenie z czasów studenckich i jazdy ciągnikami siodłowymi- musiałem i chciałem widzieć wszystko za mną;)

Co do składających się lusterek- w moich 3 dotychczasowych holownikach (Orlando, L200, Sport) nigdy nie złożyły mi się lusterka podczas mijanek z ciężarówkami. Pamiętam, że chyba @Jarosław69 wspominał coś o swoim LC, że takie coś mu się działo. Disco jest szerokim autem- 213cm pomiędzy krawędziami zewnętrznymi obu lusterek i jak dodamy te Grand 3XXL na ramieniu 41cm to zasięg mamy prawie jak TIR i ja tak lubię ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zauważyłem że jak przyczepa stoi cały czas w garażu to efektu skraplania nie ma po włączeniu ogrzewania . Jak postoi z 2-3 dni na zewnątrz i jak włączę ogrzewanie to szyby mokre.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

@peja76, przed wyjazdem grzałem 2 dni na próbę i nie było żadnego skraplania. Ale nie było też nikogo w środku. @maarec ma raczej rację;)

@danielpoz, thx za radę- next time tak zrobię;)

@vrs, ja Ci dam wilgotną Adrię!!! Dachowe okna mają mikrowentylację bo "troszku" dmuchało na zewnątrz podczas naszego pobytu i było to czuć pod oknami. Ale widocznie to było za mało więc next time otworzymy oba okna żeby był swobodny przepływ powietrza. Ale co na to Alde i jego zasada działania?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
19 minut temu, Elllare napisał:

Jesteśmy właśnie na podobnym etapie Adria czy Hobby

To odpowiedź może być tylko jedna :P Niech podpowiedzią dla Ciebie będzie, że @Mandrol nawet rozważał przez chwilę model Hobby 545 KMF IC-Silverline ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Elu, zapraszamy serdecznie? (wiadomość poszła na PW)

Jacek ma rację- dla nas to było bardzo dobre doświadczenie porównać obydwie marki i przekonać się, że Hobby bardzo spadło z jakością. Wiem o czym piszę bo miałem 2 Hobbitki (30-latkę dalej trzymam) i ta z rocznika 2019 bez porównania do La Vitki z 2010 roku. Za to Adria palce lizać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Ewa, akurat trafiłaś idealnie;)

Jesteśmy od piątku na kempingu Horyzont w Chłapowie. Musieliśmy przejechać ponad 600km żeby tu dojechać. Nasza Adorka zapakowana pewnie pod maximum DMC2000kg prowadziła się idealnie za naszym Disco, które pewnie też pod maximum DMC2660kg więc cały zestaw ok. 4,5-4,6 tony. Nie zauważyłem, żeby ATC zadziałało podczas naszej jazdy a preferuję prędkość przelotową 100km/h...

LR daje radę ale spalanie z takim ogonem mnie niemile zaskoczyło:mellow: Pierwszy odcinek A1 z Bełku do Częstochowy i rozkopanej "gierkówki" do Piotrkowa to jedyne 11,6l przy średniej 66km/h ale drugi odcinek już na płatnej A1 przy tempomacie ustawionym na 100km/h i przy średniej 89km/h to już 14,9l/100km tak więc weźcie to pod uwagę przy swojej X5 (ciekaw jestem ile Wam teraz pali przy aktualnej Adrii). Liczyłem na jakieś 12-13l/100km...

Z Adrii jesteśmy zadowoleni chociaż żonka trochę tęskni za poprzednią La Vitką, gdzie było więcej półek na przedniej ścianie a tutaj ze względu na przednie okno już tego nie ma;) W kuchni też ma mniej miejsca (tak twierdzi) ale do następnego wyjazdu pokombinuje z ustawieniami;) Ogólnie sprzęt chyba jeszcze za młody żeby coś ocenić- na razie nic się nie urwało, nic się nie zepsuło, Alde działa wspaniale a i podłogówka daje uczucie ciepła podczas wieczornego siedzenia przy stole;)

Będę raportował co jakiś czas i polecam mojego dealera z DE. Gdyby co to "wal Pani śmiało";)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Miałem wcześniej napisać ale nie było czasu:huh:

Przed wyjazdem majowym nasza Adorka została porządnie umyta ze śląskiego, zimowego smogu:D

P1110001.JPG.5d26631c1f79dcd15fb789da0c5f77b6.JPG P1110003.JPG.b57786c2b9b4d1b5a758500dff5d54a7.JPGP1110007.JPG.c651ad1e3798815acec88ed0732909ce.JPG P1110010.JPG.e34dcde5a0e0b99225f2c7321d13dac2.JPG

Oczywiście nie mogło zabraknąć...

P1110011.JPG.bfb67f6a968a94cb39270feaea751347.JPG

Wcześniej oba holowniki również zostały zaopatrzone w forumowe naklejki...

P1100706.JPG.82dd10b8269df12e876a6960a29e19e3.JPG P1100707.JPG.b9942faec24badc604e8f730c134e2e3.JPG

Na kempingu "Horyzont" w Chłapowie (http://www.pole-horyzont.pl/) nasz najmłodszy czuł się jak ryba w wodzie- karawaning mu się spodobał;)

P1110032.JPG.fcf9ddeb9513f25fcc6de6a3985f4f21.JPG P1110043.JPG.792986748b6b2279d02009d4c13330fe.JPG

Na wspomnianym kempingu bardzo nam się podobało i na pewno tam jeszcze kiedyś wrócimy;)

P1110098.JPG.f38d18ffb65c2c849a4af4351ef79966.JPG P1110101.JPG.690ba3be1a46434b444ef0d569f283d3.JPG

Potem byliśmy jeszcze na kilka dni w Łebie na "Campingu Morskim" (http://camping21.pl/)

 P1110104.JPG.ba8c9e8477e193975a9ec7ce5ad603b6.JPG P1110113.JPG.4534adac7e3ba0b61a9408459a79b17b.JPG

... i trzeba było wracać do domu.

Podczas tego 10-dniowego wyjazdu sprawdziliśmy i elektryczne ogrzewanie podłogowe i elektryczne Alde- tym razem zabezpieczenia na kempingu były odpowiednie i nic nie wybijało. Sprawdziliśmy ponownie prysznic kąpiąc naszą najmłodszą pociechę. Utwierdziliśmy się w przekonaniu, że zakup Adory był jak najbardziej trafiony. Ale prawdziwy test miał dopiero nastąpić...

Na przełomie czerwca i lipca dostałem ofertę 3-miesięcznego kontraktu w ... Hiszpanii. Trochę się obawiałem ale jednak zdecydowałem podjąć wyzwanie- to tylko do 19 października. Chłopcy na wieść o wakacjach w Hiszpanii bardzo się ucieszyli, żonka już nie była taka szczęśliwa ale musiała zaakceptować wygraną męskiej części naszej rodzinki. Przed wyjazdem próbowałem na szybko zainstalować klimatyzację podławkową Trumy ale ani niemiecki dealer ani centrala w Slowenii nie raczyła odpowiedzieć na moje maile w sprawie rozmieszczenia elektrycznej podłogówki. Serwis z Krakowa twierdził, że można instalować pod francuzem ale jakoś na szybko nie chciałem nic ciąć- wolę się upewnić u producenta bo wiadomo, jakie szopki mogą wyjść z nieprzemyślanych operacji. Przed wyjazdem podjechałem do Bierunia w celu zakupu i instalacji 4-metrowej workowej markizy Thule Omnistor 1200 razem z pasami sztormowymi, akumulatora MWPower 120Ah (mam w planach instalację paneli), nowego koła podporowego (rozwaliłem w czasie majowego wyjazdu) i zestawu toaletowego potrzebnego na 3 miesiące życia w cepce:D Tak więc takim oto sposobem, razem z 2 nastoletnimi synami, o godz. 3:15 w środę 8 lipca ruszyliśmy w stronę El Puerto de Santa Maria na kemping http://www.lasdunascamping.com/ gdzie zalogowaliśmy się po dwóch dniach około 16:30. Podczas 3-dniowej jazdy nasza Adora potwierdziła swoje perfekcyjne prowadzenie się za naszym Discovery Sport (a może to DS jest taki perfekcyjny do holowania?:D). Przez 4 tygodnie mieszkaliśmy razem w piątkę, od ubiegłej soboty zostałem sam. Brakowało strasznie klimatyzacji- ciężko spać, kiedy w nocy temperatura na zewnątrz oscyluje w granicach 28-30C (za dnia dochodziło nawet do 42C!). Zauważyliśmy jedną małą awarię- płyta oddzielająca francuza od podkowy nie wytrzymała nacisku rocznego dziecka i wyrwało małą śrubkę mocującą:mellow: (sprawa do załatwienia ale trzeba uważać bo to takie niedopracowane miejsce). W porównaniu do poprzedniej La Vity brakuje nam gniazdek wewnątrz i na zewnątrz przyczepy, dodatkowo brakuje światła na tyle przyczepy przy łóżkach piętrowych i w samej szafie (ciężko wyciąga się ubrania w ciemności). Przednie okno jest cały czas zasłonięte ze względu na prażące słońce- podejrzewam, że w środku nie wytrzymalibyśmy, gdyby było odsłonięte. Zresztą reszta okien w ciągu dnia jest również zasłonięta- dopiero odsłaniamy, kiedy słońce schowa się za krzakami:D Podczas pobytu całej rodzinki dyskutowaliśmy o Adorze 673PK, którą z chłopcami oglądaliśmy w Niemczech podczas naszej wycieczki po dealerach Hobby i Adrii i zgodnie stwierdziliśmy, że to jest to, co mogłoby zaparkować u nas na farmie. Niestety aktualny model ma za małą ładowność ale dwuosiowy na rok 2021 ma już DMC2500 przy MW w okolicach 2T więc to jest nasz target ale dopiero po zmianie holownika, coś w stylu @maarec'a, który z taką przyczepą dałby sobie radę bez problemu. Na razie zostajemy z naszą 573PT, która ma za sobą przejechanych już prawie 6 tyś. km;)

P1110459.thumb.JPG.489a75ee2e12aa0013d41386dda82777.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kuba, kupiłem, doszła z Francji, zamontowałem w oknie, włączyłem i dupa- wentylator w środku nie ruszył. Zewnętrzna jednostka pracuje, rurami idzie zimno a wentylator w środku nie działa. Zauważyłem, że wiatrak nie jest w osi i z jednej strony jest przerwa na palec a z drugiej dotyka ścianki, pewnie cała jednostka podczas transportu dostała strzała bo opakowanie trochę sfatygowane w jednym miejscu. Reklamowałem, zażądałem przysłania nowej i odebrania starej ale jak to Francuzi- na wszystko mają czas i mają mnie w cewce. Mam nadzieję, że do końca upałów będę mógł to sprawdzić a nie w październiku kiedy finalnie Francuzi uznają reklamację. F#ck!

P1110704.thumb.JPG.10b6b5c7e68f59042facc4782a0f9dee.JPG P1110705.thumb.JPG.091c2d85d2830699a1e316c59a0a120e.JPGP1110708.thumb.JPG.8ebb04ad69e8630dd8937cdf3e2d718a.JPG P1110709.thumb.JPG.9cc87f29f220e4cc34e6c05c6f30cc5d.JPG

Dam znać kiedy dostanę i uruchomię nową...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uuu ... to szkoda , współczuję.

jestem ciekaw działania bo obecnie mam dachową która co prawda działa rewelacyjnie ale waży 40 kg i muszę ją wozić na dachu przez cały rok  a użyłem może w tym roku z kilka razy.

Taka przenośna jakby się sprawdziła była by niezłą alternatywą ;)

w takim razie życzę szybkiego i pozytywnego rozpatrzenia reklamacji :ok:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio miałem na myśli napisanie o lodówce ale wyleciało mi z głowy aż do dziś...

Wczoraj wsadziłem do zamrażalnika butelkę piwa żeby szybciej schłodzić. I oczywiście zapomniałem o niej. Dziś po robocie lodówka się sama przypomniała...

96151872_rozwalonepiwowzamraalniku.thumb.jpg.7205ac63ddf0d7165e786b6dcf7c6567.jpg

Lodówka ustawiona na 4 w skali do 5 a w lodówce szron. Na zewnątrz 33C a ta mrozi jak głupia!

P1110713.JPG.124f2e8705c4732c8c3e7f6b9e5a0583.JPG P1110714.JPG.9ed2966bc99cb0d0d409c02d71eab91d.JPG

Ale żeby nie było tak różowo... Podczas jazdy do Hiszpanii cały czas się coś pieprzyło. Lodówka Thetforda ustawiona w automacie rozpoznaje źródło chłodzenia 220V, gaz czy 12V i sama się dostosowuje. I tak było po zakupie podczas jazdy z Niemiec, na naszym wyjeździe w grudniu i maju i dopiero teraz coś zaczęło świrować podczas naszej 3-dniowej jazdy. Przed wyjazdem zainstalowałem na pokładzie aku- czyżby on miał coś wspólnego? A może DS nie wydalał z ładowaniem i lodówka wchodziła w tryb mrugającej czerwonej lampki? Manualnie próbowałem ją ustawić ale nie szło. Czasem sama weszła w tryb 12V a czasem znowu mrugała na czerwono...

Aa, jeszcze jedna rzecz- gratisowy włoski podnóżek nie wytrzymał codziennego wchodzenia i wychodzenia z cepki i został zastąpiony przez jakiś inny, wyższy, większy i co najważniejsze mocniejszy kupiony u lokalnego karawaningowego szamana- koszt 17EUR. Widać różnicę w wykonaniu- teraz jak się wychodzi z przyczepy to czuć, że się nic nie ugina.

P1110674.thumb.JPG.50d1bfa3005e77a65562726c352a29d2.JPG P1110675.thumb.JPG.3bef463c1e3e002ad9f041ce75ae0bac.JPG

Zapomniałbym- reklamacja uznana i nowa klima w drodze. 3-mcie kciuki żeby tym razem działała!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.