Jump to content
Sign in to follow this  
chris_66

dobry klej potrzebny

Recommended Posts

chris_66

do tworzyw "karawaningowych" czyli rodzina polistyrenów, polistyroli, PMMA i te okolice

chętnie w dwóch wersjach - kontaktowo do gładkich powierzchni, i coś lekko wypełniającego  

mundek28

?????????

jacekzoo

https://simteq.pl/do/item/026979/Klej-do-twardego-PVC-greenteQ-biel

super klej, naprawiałem tym zderzak w hobby a kolega bakiste. Z tej samej serii jest szpachla do wypełnienia ubytków w tworzywie

chris_66
7 godzin temu, mundek28 napisał:

?????????

co się dziwisz, musiałem jakoś Jacka sprowokować do zdradzenia czym kleił :swiety:

mundek28

To gratulacje,fortel się udał

chris_66
To gratulacje,fortel się udał

Zamiast nabijać się daj jakiś fajny pomysł.
Bo wadą tych rozpuszczalnikowych jest to że słabo działają na dużych powierzchniach. Krawędziowe klejenie idzie fajnie, tak 5mm. Przy szerszych spoinach już nie daje odparować.

mundek28

Nie nabijałem się ,nawet zanotowałem ten produkt tak na wszelki wypadek gdybym miał potrzebę klejenia. 5 mm to całkiem szeroka krawędż klejenia.

jacekzoo
2 godziny temu, chris_66 napisał:

Zamiast nabijać się daj jakiś fajny pomysł.
Bo wadą tych rozpuszczalnikowych jest to że słabo działają na dużych powierzchniach. Krawędziowe klejenie idzie fajnie, tak 5mm. Przy szerszych spoinach już nie daje odparować.

Nie bardzo kumam o czym mówisz. U mnie spoina miała 30cm x 5cm, co kawałek wpoprzek wklejone wzmocnienie

chris_66

Zrobiłem próbę, kawałek 10x10 cm. Klej technicoil. Dwie doby suszone. I w środku był miękkie i elastyczne. Tak 2-3 cm ładnie skleiło i wyschło, głębiej mniej.

jacekzoo

A jak sprawdziłeś że mokry? Rozwierciłeś czy jak? 🤔

zrób może taki test z tym podlinkowanym klejem dla porównania. 

chris_66

Połamałem próbkę
Ten twój zamówiłem. Próby zdobię jak wrócę, na spokojnie i w ciepłym.

W sumie przemyślałem temat i trochę zmieniłem koncepcję. Chciałem nakleić jeden kawałek wzmocnienia, ale nic nie stoi na przeszkodzie żeby dać to w kawałkach i ewentualnie na przerwy między łatkami nakleić dodatkowe kawałki, wyjdzie sztywniejsze i pewne że sklejone jest dobrze.

KlAn

div_bilder_marcusfinn_erik_319.jpg.ca12de8bb83d9e62a9e07c763bc4c3ed.jpg 

Nie wiem czy dostępny w Polsce . Norwedzy którzy go używali mówili, że nie ma lepszego do zastosowania przy łodziach.  Próba oderwania elementu przyklejonego tym klejem często kończyła się rozwarstwieniem laminatu lub zniszczeniem elementu. U nas kleili nim np. teak do pokładu.

chris_66

Rozwiązanie z primerem niezbyt wygodne. Ale dzięki za pomoc.

Mam jeszcze parę propozycji do sprawdzenia. Dwuskładnikowe kleje do ciężkich zastosowań. Poczytam,podumam i coś wybiorę. Jak sprawdzę to dam znać co wybrałem i jakie są efekty

KlAn
Godzinę temu, chris_66 napisał:

Rozwiązanie z primerem niezbyt wygodne. Ale dzięki za pomoc.

Mam jeszcze parę propozycji do sprawdzenia. Dwuskładnikowe kleje do ciężkich zastosowań. Poczytam,podumam i coś wybiorę. Jak sprawdzę to dam znać co wybrałem i jakie są efekty emoji123.png

Primer to tylko na zdjęciu, u nas w pracy nigdy go nie stosowali i trzymał jak diabeł sołtysa.😀

chris_66
26 minut temu, KlAn napisał:

Primer to tylko na zdjęciu, u nas w pracy nigdy go nie stosowali i trzymał jak diabeł sołtysa.😀

tyle, że to wygląda raczej na specyfik typu sika, wurth i temu podobne - czyli bardziej klej montażowy do grubszych elementów (solar czy coś w ten deseń)

BTW dostępny jest w polsce :ok:

ja potrzebuję czego bardziej finezyjnego :-]

Edited by chris_66 (see edit history)