Skocz do zawartości

Jaka ładowarka będzie lepsza?


SONGO

Rekomendowane odpowiedzi

Porównując same parametry, oraz charakterystykę ładowania to zdecydowanie lepszy jest Dometic,  - wyższy prąd ładowania (ponad dwukrotnie) chcarakterystyka IU z podtrzymaniem, aczkolwiek szkoda że producent na wykresach boi się podać wartości napięć, to jednak C-Tek nie daje właściwie nawet ułamka tego. Tylko ta cena....  za to kupisz 2 ceteki i jeszcze zostanie na balety.  Jeśli nie potrzebujesz rozbudowywać instalacji o dalsze sterowniki możesz spróbować coś takiego jak SEMI

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego dwukrotnie wyższy prąd ładowania Dometica  ma świadczyć o przewadze tej mikroprocesorowej ładowarki nad CTEK-iem 7,0.

Jestem przekonany ,ze jest wręcz odwrotnie i CTEK jest lepsza ładowarką . Produkuje je wysokospecjalistyczna firma a DOMETIC  zajmuje się prawie  wszystkim. Produkty DOMETICA wszystkie są drogie ,często mało zasadnie.

CTEKA użytkuję od 10 lat i oceniam go bardzo dobrze . POLECAM.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, Lucek26 napisał:

Dlaczego dwukrotnie wyższy prąd ładowania Dometica  ma świadczyć o przewadze tej mikroprocesorowej ładowarki nad CTEK-iem 7,0

Moim zdaniem do ładowania w garażu CTEK będzie lepszy. Do zamontowania w kamperze / przyczepie Dometic. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Lucek26 napisał:

Dlaczego dwukrotnie wyższy prąd ładowania Dometica  ma świadczyć o przewadze tej mikroprocesorowej ładowarki nad CTEK-iem 7,0.

Myślę że nie dwukrotnie wyższy prąd ładowania a typ charakterystyki ładowania.  Nie miałem ani  dometica (myślę że dometic to tam jest tylko znaczek a bebechy produkuje ktoś inny) ani ceteka.  Oraz myślę że ja osobiście nie kupię żadnej z nich bo są obie drogie i nie są mi potrzebne do życia. Gdybym miał je do testów zdjąłbym charakterystyki ładowania i wtedy można by było powiedzieć coś więcej. 

Do 150Ah lepszy bedzie prostownik 15A na starcie skróci to czas ładowania w porownaniu do 7A ctetka, jeszcze jest kwestia podtrzymywania prądu/napięcia wyjściowego. A za cenę ceteka mozna dostać 15A semi, jest w czym przebierać.  Do dalszej rozbudowy z tego co pisze producent dometic ma możliwość dalszej rozbudowy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to brać tego dometica czy nie? czy może zamiast tego dometica i ctek-a 7.0, może wziąć tak ctek-a 10? Nie mam zamiaru rozbudowywać tej instalacji( interesuje mnie ladowanie aku 150 ah + ewentualnie jeszcze aku rozruchowego, ale nie jest to obowiązek, w planach i tak mam zamiar ladować te 2 aku z solarów) co do tej ladowarki  SEMI jakoś nie jestem przekonany ( pierwszy raz o niej słyszę) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli to solary mają głównie ładować akumulatory, to można przyoszczędzić i kupić Cteka. To dobra ładowarka, z tym że dla akku 150Ah ma jak na mój gust zbyt mały prąd ładowania jak na kampera. Ja przynajmniej tak bym to sobie planował (nie mając solarów) że po wyładowaniu akumulatorów zjeżdżam gdzieś na nockę z możliwością podpięcia 230V.  W Dometicu będzie to 10 godzin,akumulator będzie naładowany i po śniadaniu mogę jechać dalej. Z Cetekiem czekał będę do kolacji :D.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Tomii napisał:

Jeśli to solary mają głównie ładować akumulatory, to można przyoszczędzić i kupić Cteka. To dobra ładowarka, z tym że dla akku 150Ah ma jak na mój gust zbyt mały prąd ładowania jak na kampera. Ja przynajmniej tak bym to sobie planował (nie mając solarów) że po wyładowaniu akumulatorów zjeżdżam gdzieś na nockę z możliwością podpięcia 230V.  W Dometicu będzie to 10 godzin,akumulator będzie naładowany i po śniadaniu mogę jechać dalej. Z Cetekiem czekał będę do kolacji :D.

W Dometicu będzie to z 20 lub nawet więcej godzin. W Ceteku to juz wieczność.

Mam AGM 150Ah.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, danielpoz napisał:

Dometicu będzie to z 20 lub nawet więcej godzin.

 

15 godzin temu, Tomii napisał:

W Dometicu będzie to 10 godzin,akumulator będzie naładowany

To stwierdzenie jest zdecydowanie bliżej prawdy niż "naladuje w 10h"  W 10h dometic da radę podładować a niekoniecznie naładować do pełna z całkowicie rozładowanego akumulatora.  Pytanie jest też jeszcze takie - jaki typ tego akumulatora ładujemy - 10-14h - akumulator float,  żel 20h potrwa. 

21 godzin temu, SONGO napisał:

do tej ladowarki  SEMI jakoś nie jestem przekonany ( pierwszy raz o niej słyszę) 

Bo nie "branżowy" jesteś. Semi używałem do ładowania maszyn myjących, z zestawem 2 szt AGM TrakBloc firmy Hoppecke ładowanych co 2 - 4 dni akumulatory przeżyły 6 lat pracy, potem z tym zestawem nie miałem "kontaktu" więc nie wiem w jakim stanie akumulatory były. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.