Skocz do zawartości

Czarnogóra w Kwietniu 2020


Rekomendowane odpowiedzi

no bez przesady jeśli całej budy nie załadujesz to spoko - tu masz info https://www.gov.pl/web/dyplomacja/czarnogora

nasze  EKUZtki nie działaja w krajach trzecich - rozważ ubezpieczenie zdrowotne - ja zawsze biorę Wartę Travel

Jeśli masz zwierzaka - SRB, MNE, BiH  to kraje trzecie - obowiązuje oprócz paszportu i szczepień miareczkowanie przeciwciał wścieklizny - wjedziesz z UE bez problemu, schody zaczynają sie na powrocie do UE z krajów trzecich sa traktowane jako podwyższonego ryzyka wścieklizny i np Madziar może piesa władować na kwarantannę

Jak coś jeszcze - spoko pytaj a po powrocie opisz będę miał aktualne info na wrzesień - choć z grubsza plan już ustalony tym razem kapke dalej w Albanię się zamierzam zapuścić :)  ale traska początek jak zwykle standardowa bo super gruszkówki u Dziadka Serba na Camp Viljamowka nie odpuszczę :) 

Edytowane przez smok_wawelski (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • Odpowiedzi 33
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Po namyśle, przemyśleniach, postanowiliśmy przesunąć wyjazd na połowę maja a nawet na czerwiec jeśli znalazłoby się towarzystwo i słońce na plaży, a w maju chcemy jechać gdzieś w naturę by wypróbować czy wszystko działa i jak co i z czego korzystać. 

20191215_104918.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, MARKON napisał:

w maju chcemy jechać gdzieś w naturę by wypróbować czy wszystko działa i jak co i z czego korzystać,

Dobra decyzja- ja też tak zrobiłem po zakupie przyczepki przed wyjazdem do Chorwacji. Weź zeszyt i długopis- lista brakujących rzeczy nie będzie krótka ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 4.11.2019 o 11:40, TIGERLUNAR napisał:

Pamiętaj o wykupieniu winiet na Czechy , Austrię oraz Słowenię. Dodatkowo w Austrii dochodzi opłata za tunele ale to juz w okienku.

Jeżeli chodzi o Chorwację to polecam wybrać drogę turystyczną w ten sposób unikniesz opłat za autostrady. Jadąc przez całą Chorwację wyjdzie spora opłata.

 

Przejazd lokalnymi w Cro to piękne widoki, darmowa droga i dużo godzin w aucie gratis. Do tego niebezpieczne sytuacje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 8.01.2020 o 18:26, MARKON napisał:

w maju chcemy jechać gdzieś w naturę by wypróbować czy wszystko działa i jak co i z czego korzystać. 

Bardzo rozsądnie - sugeruję gdzieś w górki, będzie lepszy przedsmak i sprawdzenie jak się zestaw zachowuje

 

43 minuty temu, maarec napisał:

Przejazd lokalnymi w Cro to piękne widoki, darmowa droga i dużo godzin w aucie gratis. Do tego niebezpieczne sytuacje.

Może nie w pełni podzielałbym to zdanie o ile nie zapuszczać się w całkiem lokalne dróżki  Serbia czy Chorwacja jednak  to nie Albania, czasem te widoki tego wartają :) 
Niemniej jednak zgodzę się że na pewno tryb ostrożnie trzeba włączyć, będzie węziej, kręto co na pewno rodzi pewne niebezpieczeństwa  i czas jazdy będzie dużo dłuższy niż autostradami

A pod Ostrog czy na Lovcen chyba i tak z budą się nie wybierasz :) 

W dniu 27.11.2019 o 19:38, MARKON napisał:

Mam kilka pytań jeszcze co z przewozem przez granicę wędliny, mięsa w puszce, pieczywa, alkoholi 

Tu sprawdź - obiło mi sie o uszy że są zmiany i restrykcje w związku z ASF - pewnie bardziej bedą dotyczyły powrotów do UE z krajów trzecich ale jeszcze nie sprawdzałem

Edytowane przez smok_wawelski (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, maarec napisał:

Przejazd magistralą na południe to setki przejść dla pieszych, ronda, turyści w drodze na plażę i lokalni kierowcy. Raz czy dwa warto się przejechać raz, jednak w tranzycie jechać za jakieś 180 zł autostradą.

Ja mam odwrotnie, setki kilometrów ciągnę autostradami do Chorwacji a jak wlecę na cudowną magistralę to w końcu czuję, że jestem na urlopie :swiety:

Za nic nie oddałbym tej przyjemności, nawet kosztem dodatkowych kilku godzin :drive:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raz można przejechać autostradami i Jadranką ale ja tak jak pisałem  gdzieś Koledze na początku wątku ale generalnie mam gdzieś zarówno autostrady przelotowo jaki i Jadrankę  -   jeśli do MNE to przez Serbie a Adriatyk to mam w MNE  :)  i to nie chodzi o te 180zł - po prostu tak wole

Edytowane przez smok_wawelski (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 8.01.2020 o 18:26, MARKON napisał:

Po namyśle, przemyśleniach, postanowiliśmy przesunąć wyjazd na połowę maja a nawet na czerwiec jeśli znalazłoby się towarzystwo i słońce na plaży, a w maju chcemy jechać gdzieś w naturę by wypróbować czy wszystko działa i jak co i z czego korzystać. 

20191215_104918.jpg

Patrząc na to zdjęcie jakoś nie bardzo ta przyczepa wygląda mi na 765 DMC, proponuję zważyć ile jest realnie żeby mieć świadomość jaki ciężar za sobą ciągniesz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, cosik3 napisał:

Patrząc na to zdjęcie jakoś nie bardzo ta przyczepa wygląda mi na 765 DMC, proponuję zważyć ile jest realnie żeby mieć świadomość jaki ciężar za sobą ciągniesz

tak jest w dowodzie masa własna 765 masa całkowita 1035, plus auto zostaje mi ok 300kg do 3500

20200110_142028.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Mam takie pytanko nie mam paszportu, żona tez nie i córka 9lat też, a ogólnie czytam że do Czarnogóry jest zbędny paszport jedynie dziecku trzeba dowód wyrobić, czy to prawda

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

55 minut temu, gusia-s napisał:

Prawda.

Prawda dla wjazdu i pobytu do 30 dni  - ale nie cała prawda bo w pewnych okolicznościach brak paszportu może być utrudnieniem np. przy opiece medycznej
Dowód chyba musi mieć 3 miesiące ważności powyżej daty wjazdu

Cytat

https://www.gov.pl/web/dyplomacja/czarnogora

Zwrotna opieka medyczna przysługuje polskim turystom w ograniczonym zakresie - tylko w nagłej sytuacji, jako pierwsza niezbędna pomoc (wypadek, zabiegi ratujące życie). Chcąc skorzystać z zwrotnej pomocy, należy okazać polski paszport oraz udowodnić fakt posiadania ubezpieczenia na terytorium RP. Opłacić pobyt w szpitalu, uzyskać potwierdzenie w PIO w Podgoricy i na podstawie tych dokumentów złożyć wniosek o zwrot do właściwego urzędu w Polsce.

Ale nawiasem mówiąc EKUZtkę to prawie na całych Bałkanach możesz w kibel spuścić - a odzyskiwanie kosztów leczenia to dłuuuugi proces weź sobie rodzinną Wartę Travel lub inne podobne i masz spoko


Sprawę paszport/dowód dla dziecka masz wyjaśniona tutaj

Edytowane przez smok_wawelski (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.