Skocz do zawartości

Łóżko piętrowe


Irek3

Rekomendowane odpowiedzi

No to jeszcze moje łóżko piętrowe - hamakowe - w razie potrzeby można je złożyć.

Własny wyrób - konstrukcja, stare łóżko piętrowe, pasy bezwładnościowe, troszkę śrubek i wkrętów oraz z 2dni zabawy :-)

 

100_4312.JPG

100_4314.JPG100_4315.JPG

100_4316.JPG

100_4318.JPG

Na pięterko wychodzi się po składanej drabince z Castoramy (jak wspomniałem nie mogę odnaleźć zdjęcia jej w przyczepce - za to tutaj na niej siedzi mój syn na zewnątrz)

drabinka_8430.jpg

 

Jak coś mam dodać to proszę o pytania :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 71
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

  • 2 tygodnie później...

Macie jakiś patent jak obczaić gdzie znajdują się drewniane elementy konstrukcyjne? Chodzi mi o to żeby nie przykręcać elementów nośnych pięterka do styropianu tylko do czegoś bardziej stabilnego.

 

Witam Wszystkich,

to mój pierwszy post na tym forum, ale mam nadzieję że będzie pomocny. Ten wątek w szczególności śledziłem ponieważ musiałem zamontować dodatkowe łóżko dla dziecka. Zrobiłem tak:

  • Kupiłem oryginalny hamak N126n (jest do 40 kg)
  • Ponieważ posiadam przyczepę FENDT Saphir wiedziałem, że na szerokość będzie hamakowi brakowało parę centymetrów.
  • Zrobiłem konstrukcję z profili BOSCH REXROTH (może nie jest to najtańszy sposób, ale na pewno solidny).
  • Konstrukcje musiałem zrobić ze względu na to, że nie wiem gdzie są profile nośne w przyczepie, no i zawsze mogę to dodatkowe spanie zdemontować bez zniszczeń we wnętrzu przyczepy (profile stoją na podłodze przyczepy). Od dołu są ze sobą złączone (profilem) - tworzą ramkę.
  • Zrobiłem drabinkę z uchwytami przyczepianymi do rurki hamaka.
  • System przetestowany - dziecko mówi że śpi się bardzo dobrze :)
  • Jedyne co jeszcze można dorobić to zabezpieczenie przed spadnięciem (mam już pewien pomysł). Sama drabinka też zabezpiecza.

post-5048-0-72822000-1304586415_thumb.jpg

 

post-5048-0-78107600-1304586449_thumb.jpg

 

post-5048-0-93556400-1304586541_thumb.jpg

 

post-5048-0-82781900-1304586565_thumb.jpg

 

post-5048-0-38509200-1304587057_thumb.jpg

 

Mam nadzieję, że komuś się to przyda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piękna robota. Wygląda jak fabryczne. Gdzie kupowałeś te profile?

 

Profile BOSCH REXROTH kupiłem tutaj: http://www.andrzejew...miniowe,19.html (katalog do pobrania: http://www.andrzejewski.pl/index.php?of=Profile%20aluminiowe ).

Używałem profili z rowkiem 6mm (20x20 oraz 20x60). No i oczywiście elementy łączące z tego systemu: kątowniki, śruby młoteczkowe, itp. Tanie to to nie jest - ale porządne i praktyczne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy okazji - widzieliście coś takiego? Łóżko 3-piętrowe (z angielki):

 

zarąbiste.. :) ja mam zamiar zrobić inny patent jak mam wielkie łóżko z przodu to nad nimi chcę zrobić po każdej ze stron zrobić łóżka piętrowe a pomiędzy przejście.

ale na tyle wysoko aby można było spokojnie usiąść przy rozłożonym stole.. Chęci są wielkie ale czy czasu starczy??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam ciągle w fazie projektu łóżko piętrowe. U mnie na pewno musi być 2-osobowe. Chcę wykombinować materac składany na pół i z niego będzie oparcie na przednim łóżku (taka kanapa).

Na razie prace są wstrzymane, bo muszę położyć rurę spustową od POŚ w domu..... :niewiem: . Jak to skończę to wtedy sie biorę za budkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 lat później...

Witam. 

Wiem że stary wątek ale odświeżę i pochwalę się że również  zrobiłem u siebie w przyczepie łóżko piętrowe. Oczywiście pewnie większość mnie skrytykuje że zwiększam masę przyczepy ale zależało mi żeby łóżko wytrzymało moje 105 kg. Zrobiłem tak jak jeden z kolegów. Czyli kantóweczki 4x4 ( tak jak w piętrusie moich dzieci w domu), przyklejone i przykręcone kołkami do ścian i do tego pospawana rama z pfofila 20x30 z maskującą deską z przodu i z tyłu przykręconymi śrubami zamkowymi. Jeszcze muszę dorobić zabezpieczenie przed "spadaniem" i drabinkę. Szerokość łóżka to 66 cm. Masa łóżka myślę że nie więcej niż 13 kg (8,5 kg profil +waga kantówek, desek, wkrętów, śrubek i cieńkiej sklejki jako "podłoga" łóżka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy okazji - widzieliście coś takiego? Łóżko 3-piętrowe (z angielki):
post-2768-0-48158500-1304799704_thumb.jpg


Widziałem w tym roku na żywo, trochę inaczej ale też chyba fajniej -trzy łóżka na tyle przyczepy z trzema oknami. A z boku duże drzwi jak do garażu w kamperze, z moskitierą .Najwyższe łóżko na stałe, a dwa dolne składane na płasko w minutę ? pyk i mamy garaż

Witam. 
Wiem że stary wątek ale odświeżę i pochwalę się że również  zrobiłem u siebie w przyczepie łóżko piętrowe. Oczywiście pewnie większość mnie skrytykuje że zwiększam masę przyczepy ale zależało mi żeby łóżko wytrzymało moje 105 kg. Zrobiłem tak jak jeden z kolegów. Czyli kantóweczki 4x4 ( tak jak w piętrusie moich dzieci w domu), przyklejone i przykręcone kołkami do ścian i do tego pospawana rama z pfofila 20x30 z maskującą deską z przodu i z tyłu przykręconymi śrubami zamkowymi. Jeszcze muszę dorobić zabezpieczenie przed "spadaniem" i drabinkę. Szerokość łóżka to 66 cm. Masa łóżka myślę że nie więcej niż 13 kg (8,5 kg profil +waga kantówek, desek, wkrętów, śrubek i cieńkiej sklejki jako "podłoga" łóżka.

Daj jakieś fotki dla potomności.



Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk Pro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.