Jump to content
lbuster

Mi-Light - sterowanie oświetleniem

Recommended Posts

chris_66
Według mnie szkoda, że tylko dwa sterowniki. Fortuny to nie kosztuje a zastosowanie wcześniej czy później się jakieś znajdzie. Wystarczy przeczytać propozycję Smoka :devil:

Można dokupić. Szkoda ryzykować kolejne urządzenia na półkę.

smok_wawelski
5 godzin temu, chris_66 napisał:

:ee: nie będę jakiego HU... do domu wpuszczał :lol::lol:

i bardzo dobrze bo jeszcze byś mu musiał zapłacić trochę za  to wejście i temu z ikei też
Kol. witus przemilczał fakt o relacjach cenowych - tego z ikei nie znam owszem ten z philipsa jest bardziej rozwiniętym pseudo inteligentnym systemem który może dużo więcej niż MiLight - tylko pytanie czy te wodotryski sa potrzebne dla średnio wymagającego użytkownika, pytanie kolejne czy średnio zaawansowany amator będzie umiał wydusić z niego te wodotryski 

Edited by smok_wawelski (see edit history)

witus
i bardzo dobrze bo jeszcze byś mu musiał zapłacić trochę za  to wejście i temu z ikei też
Kol. witus przemilczał fakt o relacjach cenowych - tego z ikei nie znam owszem ten z philipsa jest bardziej rozwiniętym pseudo inteligentnym systemem który może dużo więcej niż MiLight - tylko pytanie czy te wodotryski sa potrzebne dla średnio wymagającego użytkownika, pytanie kolejne czy średnio zaawansowany amator będzie umiał wydusić z niego te wodotryski 

Nie jest pseudo inteligentnym, tylko dojrzałem systemem oświetlenia do domu/mieszkania.

To nie tylko pilot z jakimś odbiorniczkiem i plątaniną kabli ale:

- inna temperatura światła w zależności od pory dnia i czynności jakie robisz
- wyłączenie światła w całym domu jednym przyciskiem, lub porostu opuszczeniem domu
- czujniki ruchu które włączają w nocy w przedpokoju światło na 5% tak żeby bez stresu dojść do toalety, a nie rozbudzić się zbyt mocnym światłem
- wyłączenie/włączenie światła w dowolnym pomieszczeniu komendą głosową, pilotem, telefonem
- przy remoncie można zamurować włączniki światła, a piloty bezprzewodowe położyć powiesić gdzie się chce

Tylko wyobraźnia nas ogranicza.

O cenach nie pisałem każdy może sprawdzić w internecie.

Używane mostki philipsa są od 50 zł.

W ikea zestaw startowy pewnie 200 zł, za żarówki płacę od 33zl, piloty, czujniki ruchu, 50 zł (pilot włącza, wyłącza, ściemnia, zmienia kolory czy schematy świecenia).

Wrzuciłem bo jak raz to użyłem już nie wyobrażam sobie inaczej. System jest na tyle dojrzały ze w czasie ostatniego remontu w części mieszkania wywaliłem kontakty na ścianach.

9b1e9fff0831365dc38924ebb3e2311d.jpg

smok_wawelski
W dniu 6.11.2019 o 06:57, witus napisał:

Nie jest pseudo inteligentnym, tylko dojrzałem systemem oświetlenia do domu/mieszkania.

Być może  - każdy jednak ma prawo do własnego zdania i własnej oceny - oczywiście możliwości techniczne są rzeczą ścisła 

To nie tylko pilot z jakimś odbiorniczkiem i plątaniną kabli ale:

Tego nie negowałem - wręcz napisałem że toto ma duuuużo większe możliwości  a tej plątaniny kabli przy radiowym sterowaniu to tak wiele nie ma - raptem zasilanie i to trudno nazwać jakąś straszną plątanina kabli.  De facto Philips też z powietrza energii nie bierze.

System jest na tyle dojrzały ze w czasie ostatniego remontu w części mieszkania wywaliłem kontakty na ścianach.

To również  możesz również zrobić na MiLight 

O cenach nie pisałem każdy może sprawdzić w internecie.

OK - napisałem tylko że pominąłeś ten temat a żeby porównywać to trzeba porównać i możliwości systemu  i cenę bo dopiero wtedy porównanie jest pełne

Wrzuciłem bo jak raz to użyłem już nie wyobrażam sobie inaczej.    ........     w przedpokoju światło na 5% tak żeby bez stresu dojść do toalety, a nie rozbudzić się zbyt mocnym światłem

I bardzo dobrze że wrzuciłeś, jest jeszcze na pewno więcej tego typu systemów i też nie zaszkodzi ich wrzucać - ktoś przeczyta poduma porówna możliwości i ceny i wybierze to co mu odpowiada :) 
Ty "zakochałeś" się w tym Philipsie mi wystarczają najzwyklejsze wyłączniki  czy najprostsze systemy a wodotryski Philipsa są dla mnie nic nie warte i do kibla w nocy mogę dreptać w pełnym świetle wcale się nie stresując :) - to nie znaczy że Ty czy ja jestem gorszy - po prostu każdy wybiera to co mu pasuje i co lubi :) 

Edited by smok_wawelski (see edit history)