Skocz do zawartości

najlepiej Hobby 460 DMC do 1250 kg


Zawias21

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

sezon wyjazdów w naszym przypadku już zakończony. W tym roku zabraliśmy naszą poczciwą n126n w pożegnalną podróż - Hajduszoboszlo - było super!!!

w związku z tym że jest nas pięcioro - dzieci 5, 3, 1 - zaczynamy poszukiwania nowej przyczepki, w której jakoś się pomieścimy, nie zależy nam na tym żeby na wyjazdy zabierać ze sobą salony tylko żeby dało się fajnie przespać i pobiwakować ....

w Niewiadówce zawsze było super ale w tym roku ledwo daliśmy radę się pomieścić :)

Przyczepa, której szukamy może mieć maksymalne dmc 1250 kg (ograniczenie holownika i jednocześnie limit na PJ kat. B)

Chcemy żeby miała 2 łóżka (najlepiej jedno rozkładane i jedno nierozkładane)

Rozważamy markizę zamiast przedsionka - w tym temacie chętnie poznam Wasze doświadczenia

Na chwilę obecną najbardziej podoba się nam  Hobby 460 UFe

Najchętniej od poprzedniego użytkownika a nie z komisu

Budżet ok 25 tys.

Proszę Koleżanki i Kolegów o jakieś podpowiedzi i porady. Chętnie rozważymy propozycje innych marek i układów wnętrza.

Edytowane przez Zawias21 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 31
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Najbardziej ogranicza DMC i ciężko będzie coś znależć. Najwięcej modeli spełniających Wasze ,,wymagania'' to niestety made in england np. https://www.otomoto.pl/oferta/chateau-lunar-470-dmc-1200kg-kategoria-b-ID6CAysk.html#d973215f62 . Osobiście przemyślałbym możliwość większej masy przyczepy wówczas znacznie zwiększa się ilość modeli. https://www.otomoto.pl/oferta/caravelair-ambiance-style-460-ID6C3Wb6.html  ta cepka chyba leżała na boku. Może Adria ?https://www.olx.pl/oferta/przyczepa-kempingowa-adria-unica-461-zarejestrowana-CID5-IDzM1AN.html#668677a1fa

Edytowane przez Jerzy i Beata
dodany link (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, Zawias21 napisał:

Cześć,

sezon wyjazdów w naszym przypadku już zakończony. W tym roku zabraliśmy naszą poczciwą n126n w pożegnalną podróż - Hajduszoboszlo - było super!!!

w związku z tym że jest nas pięcioro - dzieci 5, 3, 1 - zaczynamy poszukiwania nowej przyczepki, w której jakoś się pomieścimy, nie zależy nam na tym żeby na wyjazdy zabierać ze sobą salony tylko żeby dało się fajnie przespać i pobiwakować ....

w Niewiadówce zawsze było super ale w tym roku ledwo daliśmy radę się pomieścić :)

Przyczepa, której szukamy może mieć maksymalne dmc 1250 kg (ograniczenie holownika i jednocześnie limit na PJ kat. B)

Chcemy żeby miała 2 łóżka (najlepiej jedno rozkładane i jedno nierozkładane)

Rozważamy markizę zamiast przedsionka - w tym temacie chętnie poznam Wasze doświadczenia

Na chwilę obecną najbardziej podoba się nam  Hobby 460 UFe

Najchętniej od poprzedniego użytkownika a nie z komisu

Budżet ok 25 tys.

Proszę Koleżanki i Kolegów o jakieś podpowiedzi i porady. Chętnie rozważymy propozycje innych marek i układów wnętrza.

Z takim budżetem będzie to Hobby z około 2002 roku +/- Hobby 460 (miałem taką :D)  z tych roczników ma standardowo jeśli się nie mylę DMC 1350kg (może można je obniżyć ale kosztem ładowności) i jest przewidziana na 4 osoby, Chyba Hobby 450UF miała DMC 1250KG ale trzeba sprawdzać dla danego rocznika. 
Jeśli wyjazdy weekendowe lub częsta zamiana miejsca to mogę polecić markizę najlepsze rozwiązanie.

Albo jak kolega pisał, inna marka może coś z łózkami piętrowymi będzie lepszym rozwiązaniem do 5 osób? Z Hobby najlepszym modelem byłby dla was model 495UK ale DMC 1400

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytam o markizę bo bardzo podoba mi się to rozwiązanie - chciałbym mieć dodatkowo ściany do podpięcia. Z moich kempingowych obserwacji wynika, że to patent dużo wygodniejszy i szybszy do obsługi niż tradycyjny przedsionek.

Limitu dmc na razie nie przeskoczymy. Ale jest wybór w przyczepach opisanych gabarytów i z dmc ok 1200-1250.

Przeglądam ogłoszenia ale do tej pory nie zwracałem uwagi na hobby 450UF  a to też ciekawa propozycja!

Muszę koniecznie poszukać jak te fabryczne oznaczenia przekładają się na faktyczną wielkość przyczepy i szerokość łóżek...

Generalnie szukamy 4 osobowej z przeznaczeniem dla naszej 5 więc to mnie nie zraża.

Angielek nie biorę pod uwagę, inne marki rozważamy ale np LMC, wilk czy knaus w tych gabarytach to zwykle większe dmc

 

Proszę o ocenę:

https://www.otomoto.pl/oferta/hobby-450-1200-kg-warszawa-ID6z3iyr.html?requestFromAd=1&track[message_sent]=1&id_at=90230226

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, Zawias21 napisał:

Przyczepa, której szukamy może mieć maksymalne dmc 1250 kg (ograniczenie holownika i jednocześnie limit na PJ kat. B)

To w końcu kwestia holownika czy prawka?

Rozumiem że zmiana auta może być kłopotliwa, ale dorobienie prawka może nie było by złym rozwiązaniem. Obawiam się że minimalnie ale zabraknie Ci masy. 1300, 1350 pewnie da radę coś znaleźć. No chyba że pójdziesz w przyczepę Angielską, czego nie polecam. 

My jeździmy w takim samym składzie, dzieciaki 8, 4 i 3 i naszym zdaniem układ TK z piętrusem to minimum i na to bym Cię namawiał. 

Przykład:

https://www.otomoto.pl/oferta/burstner-530-tk-ventana-z-solarem-i-przedsionkiem-isabella-gazowy-podgrzewacz-wody-ID6Cusub.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem 495ufe 1300 dmc i się mieściłem, jak dołożyłem mover to podniosłem o 50kg. Także 460ufe z 1250 da radę. 

 

Jak dla mnie za ciasna na 5 osób ale jak się przesiadacie z niewiadki to i tak będą salony. Zadzwoń do białogardu, u P. Oli można ,,zamówić,,  jak się pojawi to będą dzwonić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Zawias21 napisał:

Hokownik ogranicza do 1250 ale wówczas dmc zestawu 3410... 

Ogranicza więc Hokownik ale te 90 kg rezerwy może być cenne przy zmianie holownika na inny... 

Co to za holownik? On ma w polu O1 1250 kg wpisane?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

4 minuty temu, jacek00 napisał:

Co to za holownik? On ma w polu O1 1250 kg wpisane?

Mondeo, Dmc przyczepy 1250

Kolego jak oceniasz https://www.otomoto.pl/oferta/hobby-450-1200-kg-warszawa-ID6z3iyr.html?requestFromAd=1&track[message_sent]=1&id_at=90230226

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Zawias21 napisał:

Moim zdaniem, nie powinieneś się ograniczać jedynie do Hobby. Takie założenie to możesz przyjąć przy kupnie nowej przyczepy, a nie używanej. Masz określony układ, a więc szukaj tego układu u wszystkich producentów. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, Zawias21 napisał:

Te niebieskie meble w rzeczywistości są tak oczojebme że masakra

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam przyczepę Burstner 390TK sam takową posiadam i użytkuję 2 + 2, ale przyczepa pomieści nawet 6 osób, u mnie w tym sezonie przez kilka dni 4 dorosłe i 2 dzieci. DMC 1000. Trochę większa niż Niewiadówka ;) Burstnery są stosunkowo lekkimi przyczepami i mają fajne układy. Myślę że spokojnie znajdziesz większą i zmieścisz się w DMC 1250.

Edytowane przez Marcino81 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dawno temu miałem Knausa i nie pamiętam modelu ani DMC, ale była to niewielka przyczepka z opuszczanym dodatkowym  łóżkiem + drabinka [ po złożeniu była imitacja szafek]. W wolnej chwili poszukam w google, bo to by był strzał w 10-tkę. ooooooo mam https://www.otomoto.pl/oferta/knaus-eifelland-460tk-dmc-1200kg-5os-lozko-pietrowe-ID6BNZOW.html

Edytowane przez Jerzy i Beata
dodałem link (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Adria Unica 461ub  też może być dobrym rozwiązaniem i czasem są z tym dmc i do tej kwoty...

Edit. Ale patrzę że tylko jedna w Bedlnie stoi , a ja zakupów tam  nie polecam :-]

Edytowane przez Pierzasty (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.