Skocz do zawartości

(Relacja) Włochy i jezioro Garda


Wegrzyn

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 50
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

W dniu 1.12.2019 o 18:59, lbuster napisał:

cała "akcja" filmów działa się gdzieś tam (namiary GPS na filmie z kamery samochodowej), gdzieś tam jest punkt widokowy, do którego chcieliśmy dojechać - bez powodzenia :(

Takich punktów jest kilka na trasie ale pewnie chodziło Wam o ten ;) https://goo.gl/maps/ZmdBHHkkZ9Sz9HAj9

IMG_20190502_110407.thumb.jpg.c6f89ba3e1f9c6d14813f8eee7e5f149.jpg

 

IMG_20190502_110130.thumb.jpg.febf9c364534e5a83f28d19d2530545f.jpg

Świetny jest również ten https://goo.gl/maps/o1TR9cN8df4DKCaX9

IMG_20190502_115040.thumb.jpg.777a3f1fe83183ca5ecca135214fdfda.jpg

IMG_20190502_115455.thumb.jpg.747c2028277f2483b19a3c96d29f37e6.jpg

IMG_20190502_115458.thumb.jpg.65785bc94fcc842a5a969a7376d6bdde.jpg

IMG_20190502_114951.thumb.jpg.9e706c4318a06941e4fade3fb6e58388.jpg

IMG_20190502_115737.thumb.jpg.022c9669635729c1045a88c99f395377.jpg

 

:)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, lbuster napisał:

Ooooo. No to tam nie dojechaliśmy :( Rozumiem, że to twoje zdjęcia Gusia :) Fajne :ok:

Tak, moje z majówki tegorocznej :)

 

W dniu 2.12.2019 o 09:19, lbuster napisał:

Bez tych świateł to musiała być niezła jazda :look:

I nadal jest gdzieniegdzie ;)

Mieliśmy taką niespodziankę :D 

 

Nad Gardą polecam jeszcze ścieżkę spacerowo-rowerową w Limone. 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, gusia-s napisał:

Mieliśmy taką niespodziankę :D 

Fajnie :) Jak widać, driver dał radę :ok: Po prostu "miszcz" kierownicy :P

29 minut temu, gusia-s napisał:

Nad Gardą polecam jeszcze ścieżkę spacerowo-rowerową w Limone.

Kolejny powód, by tam wrócić. I tak jak wcześniej pisaliście, ja także bym wybrał północno-zachodnią cześć na bazę do wypadów. Choć południowo-wschodnia też nie jest zła - mi się tam bardzo podobało ;) Choć na wschodzie były największe korki :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam wszystkich. To mój pierwszy post na tym forum, nie znalazłem działu powitalnia więc postanowiłem się chociaż tutaj przywitać.

Nad Gardę jeżdżę regularnie od kilku lat i ciągle odkrywam coś nowego. Najbardziej lubię przełom kwietnia i maja.  Jest spokojnie, mało turystów, pogoda jak dla mnie idealna. Od nas to tylko 500km więc chętnie odwiedzamy te rejony w długie weekendy. Omijam szerokim łukiem miesiące letnie. Jest drogo i nadzwyczaj tłocznie. Ogólnie rejon jest bardzo zadbany, kto podróżuje trochę po Włoszech ten wie że nie wszędzie tak to wygląda.

Nad Gardą mogę doładować akumulatory. Góry, woda, wielokilometrowe ścieżki rowerowe i niezliczone szlaki dla lubiących piesze wędrówki. Pyszne jedzenie i dobre wino to jedne z wielu powodów aby tu wracać. Wczesną jesienią organizowane są festyny winne, polecam każdemu smakoszowi tego trunku jak i niepijącym podróżnikom.  Czasami jedziemy kamperem, czasami osobowym a czasami wyskakujemy z kolegami na motorkach. W rejony górskie lepiej jechać motorkiem lub małym osobowym, ale większym naturalnie też się da. Aby wypożyczyć łódź której moc nie przekracza 40 koni mechanicznych wystarczy nam zwykłe prawo jazdy, z czego chętnie korzystam.

Nie mam tam ulubionego miejsca, wszędzie mi się podoba. Wszystko zależy od tego po co tam jadę. Południe jest raczej płaskie i ma więcej atrakcji dla młodzieży. Parki rozrywki, kempingi z wszystkimi wygodami, dobra komunikacja miejska (przydaje się po degustacji miejscowego winka). Północ jest górzysta, widoki zapierają dech w piersi. To tam wybieramy się z synem aby pojeździć na rowerach. Ogólnie temat rzeka... 

Pozdrawiam wszystkich :banan:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć @mischka, witamy na forum :hej:

Fajnie opisałeś okolicę :ok:

2 godziny temu, mischka napisał:

Północ jest górzysta, widoki zapierają dech w piersi. To tam wybieramy się z synem aby pojeździć na rowerach.

Rozumiem, że syn jest już co najmniej w wieku młodzieżowym, bo jazda po tamtych górkach z dzieciakami to raczej nieporozumienie ;) Zresztą sam wolę jazdę po płaskim - nie ta kondycja co kiedyś :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Syn niedawno skończył 8lat i ma bzika na punkcie roweru. Oprócz hardkorowych ścieżek rowerowych są jeszcze takie dla przeciętnych?

Wystarczy wybrać się od Rivy w kierunku Arco i podziwiamy widoki nie męcząc się. Po drodze place zabaw tak że jest git. Teraz buduje się szlak dookoła jeziora więc już lepiej być nie może. Za kilka lat pewnie dopną wszystko na ostatni guzik i tym bardziej będzie się chciało tam jeździć. 

Wesołych Świąt ? 

Edytowane przez mischka (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 23.12.2019 o 19:35, mischka napisał:

Najbardziej lubię przełom kwietnia i maja.  Jest spokojnie, mało turystów

Np to zachęciliście mnie mocno - czuję że następna jazda do przyjaciół będzie troszkę dłuższą drogą
W sumie lecąc do przyjaciół do Gaveny (40km Pisa) to nie nadrobię dużo  więc jakaś majówka zapewne będzie nad Gardą, podobnie jak rok temu tez była dłuższą drogą  bo przez Milstatter see w Karyntii :) 
Martwi mnie tylko te wspominane 2,0m bo  auto mi trochę podrosło na 2,52 - ale widziałem na filmiku kol. @lbuster Ducato w H2 więc chyba przynajmniej kawałek Waszej trasy da się przejechać Vanem choć niektóre mijanki faktycznie mogą być problemem  dla vana - osobówką jednak łatwiej sie przytulić do skośnego czy łukowatego zbocza skał.

Edytowane przez smok_wawelski (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, dudek_t napisał:

parkingi, często mają belke zamontowaną na 2 lub 2.10 ograniczająco spanie na dziko.

To normalne w Makaronii i nie tylko :)   2,10 to nawet Ducato-2ka w H1 zawadzi 

 

W dniu 1.12.2019 o 22:04, lbuster napisał:

Z ogonem niewykonalne - chyba było jakieś ograniczenie wysokości do 2 metrów, więc przykro mi kamperowcy :(

O tym myślałem - sądziłem że info o ograniczeniu 2,0 dotyczy pokazywanej na filmach trasy

Edytowane przez smok_wawelski (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, smok_wawelski napisał:

O tym myślałem - sądziłem że info o ograniczeniu 2,0 dotyczy pokazywanej na filmach trasy

@smok_wawelski, nie wiem, jak jest w innych miejscach, najlepiej jest to samemu sprawdzić. Według mnie jest dojazd do większości miejsc - czy we wszystkie - wątpię. Tak czy inaczej, warto się wybrać w tamte okolice.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.