Skocz do zawartości

Zakup przyczepy w Niemczech


polka0305

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 30
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

1 minutę temu, necik napisał:

A jak wygląda sprawa z gwarancją przyczepy kupionej w Niemczech? Czy w Polsce ktoś naprawia w ramach takiej 2- letniej gwarancji na wszystko lub 10-letniej na szczelność?

Każde miejsce z autoryzacją Knausa powinno wykonać test szczelności (wymagany przy utrzymaniu gwarancji na szczelność) oraz naprawy gwarancyjne.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

On 6/6/2022 at 8:57 AM, necik said:

A jak wygląda sprawa z gwarancją przyczepy kupionej w Niemczech? Czy w Polsce ktoś naprawia w ramach takiej 2- letniej gwarancji na wszystko lub 10-letniej na szczelność?

Nasi dealerzy niechętnie mówią o tym, że jak najbardziej można. Ich narracja z reguły jest taka aby kupić w PL bo nie będzie problemów a przeglądy gwarancyjne u nich jako sprzedawcy.

Inna kwestią jest czy warto te przeglądy robić w PL (bo wychodzi drożej) czy nie lepiej przy okazji wyjazdu zagranicznego u zachodnich czy południowych sąsiadów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Eastnomad napisał:

czy nie lepiej przy okazji wyjazdu zagranicznego u zachodnich czy południowych sąsiadów.

Może i lepiej, ale z czasem może się to stać dokuczliwe, aby np. z Knausem jechać zagranicę o tym samym czasie przez 10 lat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, necik napisał:

Ile mniej więcej kosztuje przegląd gwarancyjny przyczepy w Polsce, a ile w Niemczech?

Ostatnio pytałem mojego dilera Knausa z Niemiec i powiedział 142,80 euro wraz ze środkiem do konserwacji podwozia. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TUV (okresowe badanie techniczne ) na przyczepy kempingowe zameldowane w Niemczech kształtuje się następująco:

TUV Sudpfalz - 50 € ,   Dekra - 53 €  ,   GTU - 50 € ,   KUS - 50€.   - ważny 2 lata od dnia wykonania. Przeciągnięcie o 3 miesiące nie skutkuje żadną karą. Jednakże , wykonać trzeba.

Gasprufung G607 ( TUV - badanie szczelności instalacji gazowej w przyczepie ) - kosztuje wszędzie 30 €

Dichtigkeitsprufung ( sprawdzanie szczelności przyczepy - często połączone z inspekcją okresową) - kształtuje się od 60 € do 200 €. Przykładowo Fa. Frey dla przyczep Hobby liczy sobie właśnie 66,40 €, Burstner w Kehl liczy sobie 76,00 € a sprzedawca u którego ja kupiłem swoją przyczepę, liczy sobie 119,44 €, 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 8.06.2022 o 11:11, Helmut napisał:

TUV (okresowe badanie techniczne ) na przyczepy kempingowe zameldowane w Niemczech kształtuje się następująco:

TUV Sudpfalz - 50 € ,   Dekra - 53 €  ,   GTU - 50 € ,   KUS - 50€.   - ważny 2 lata od dnia wykonania. Przeciągnięcie o 3 miesiące nie skutkuje żadną karą. Jednakże , wykonać trzeba.

Gasprufung G607 ( TUV - badanie szczelności instalacji gazowej w przyczepie ) - kosztuje wszędzie 30 €

Dichtigkeitsprufung ( sprawdzanie szczelności przyczepy - często połączone z inspekcją okresową) - kształtuje się od 60 € do 200 €. Przykładowo Fa. Frey dla przyczep Hobby liczy sobie właśnie 66,40 €, Burstner w Kehl liczy sobie 76,00 € a sprzedawca u którego ja kupiłem swoją przyczepę, liczy sobie 119,44 €, 

Czyli oprócz obowiązkowego corocznego badania technicznego wszystko w Niemczech jest tańsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, golob napisał:

Czyli oprócz obowiązkowego corocznego badania technicznego wszystko w Niemczech jest tańsze.

Niemcy to biedny kraj. Mamy inflację na poziomie 5,4 % i jak byłem teraz w Polsce, to się dowiedziałem, że grozi Niemcom głód. Stąd zapewne te ceny.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
W dniu 8.06.2022 o 11:29, Tomii napisał:

Ostatnio pytałem mojego dilera Knausa z Niemiec i powiedział 142,80 euro wraz ze środkiem do konserwacji podwozia. 

Ja pytałem swojego dealera i u niego koszt przeglądu szczelności to aktualnie 98Eur ale nie wiem czy to zawiera też konserwację podwozia. 
Jak mu powiedziałem, że w Polsce kosztuje to +-200Eur to nie mógł uwierzyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach



Ja pytałem swojego dealera i u niego koszt przeglądu szczelności to aktualnie 98Eur ale nie wiem czy to zawiera trż konserwację podwozia. 



Musi zawierać bo to czynność obowiązkowa do wykonania podczas przeglądu. Takie ma wymogi grupa Knausa i robi się to we wszystkich budach z grupy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 hours ago, jacek00 said:

Musi zawierać bo to czynność obowiązkowa do wykonania podczas przeglądu. Takie ma wymogi grupa Knausa i robi się to we wszystkich budach z grupy.

W takim razie ze znanych mi i tez tych które były wymieniane na forum ten mój dealer bierze najmniej ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.