Skocz do zawartości

Zakup przyczepy w Niemczech


polka0305

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Wypatrzyłam sobie przyczepę w Niemczech z roku 2017. Czy ktoś ostatnio sprowadzał z Niemiec przyczepę i może mi podpowiedzieć jakie formalności trzeba załatwić w Urzędach. Udałam się do Urzędów i nic nie wiedzieli , nie dali mi jasnej odpowiedzi co mam mieć jakie dokumenty ...masakra. Bardzo dobrze wiedzieli jak zarejestrować motorower :-) , samochód a z przyczepą tylko nie jasne i nie pewne informacje otrzymałam.

Przejrzałam posty wstecz i nie jestem pewna czy posty z 2009 roku są nadal aktualne. Proszę o podpowiedź.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 30
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

6 minut temu, polka0305 napisał:

Witam,

 

Wypatrzyłam sobie przyczepę w Niemczech z roku 2017. Czy ktoś ostatnio sprowadzał z Niemiec przyczepę i może mi podpowiedzieć jakie formalności trzeba załatwić w Urzędach. Udałam się do Urzędów i nic nie wiedzieli , nie dali mi jasnej odpowiedzi co mam mieć jakie dokumenty ...masakra. Bardzo dobrze wiedzieli jak zarejestrować motorower ? , samochód a z przyczepą tylko nie jasne i nie pewne informacje otrzymałam.

Przejrzałam posty wstecz i nie jestem pewna czy posty z 2009 roku są nadal aktualne. Proszę o podpowiedź.

 

A wystarczy wejść na taki serwis obywatel.gov.pl i tam masz wszystko napisane:
https://obywatel.gov.pl/kierowcy-i-pojazdy/rejestracja-samochodu-motocykla-lub-innego-pojazdu

A tu masz to samo dla Warszawy:
https://warszawa19115.pl/-/rejestracja-pojazdu-uzywanego-sprowadzonego-z-zagranicy

W każdym urzędzie w PL są takie same procedury. 

Edytowane przez jacek00 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, jacek00 napisał:

A wystarczy wejść na taki serwis obywatel.gov.pl i tam masz wszystko napisane:
https://obywatel.gov.pl/kierowcy-i-pojazdy/rejestracja-samochodu-motocykla-lub-innego-pojazdu

A tu masz to samo dla Warszawy:
https://warszawa19115.pl/-/rejestracja-pojazdu-uzywanego-sprowadzonego-z-zagranicy

W każdym urzędzie w PL są takie same procedury. 

tak jest napisane i za to dziękuje ale pytanie jest jeszcze na przykład czy do urzędu komunikacji muszę mieć jakiś dokument że przyczepa kempingowa jest zwolniona z opłaty akcyzowej i Vatu ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, polka0305 napisał:

 czy do urzędu komunikacji muszę mieć jakiś dokument że przyczepa kempingowa jest zwolniona z opłaty akcyzowej i Vatu ?

Ale kto ma Ci takie dokumenty wystawić? Przecież przyczepa nie jest w ogóle objęta opłatą akcyzową, więc niby czemu masz mieć na to jakiś kwit?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po przywiezieniu przyczepy do Polski musisz zrobić przegląd techniczny, zrobić tłumaczenia dokumentów zakupu i dokumentow rejestracyjnych niemieckich. z tymi dokumentami udajesz się do wydziału komunikacji i rejestrujesz przyczepę i to wszystko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już raczej nie trzeba robić tłumaczeń jeśli pojazd jest z kraju w ramach EU.
Przy pierwszej rejestracji w Polsce przedstawiłem w Wydziale Komunikacji w Poznaniu duński dowód rejestracyjny tłumaczenia nie wymagali. To samo z motocyklem z Niemiec.
Zakupy realizowalem w Polsce w komisach (faktura VAT-marża była dowodem zakupu).
Trzeba zapytać w lokalnym urzędzie.


Wysłane z mojego MI 9 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, MichuP napisał:

Już raczej nie trzeba robić tłumaczeń jeśli pojazd jest z kraju w ramach EU.
Przy pierwszej rejestracji w Polsce przedstawiłem w Wydziale Komunikacji w Poznaniu duński dowód rejestracyjny tłumaczenia nie wymagali. To samo z motocyklem z Niemiec.
Zakupy realizowalem w Polsce w komisach (faktura VAT-marża była dowodem zakupu).
Trzeba zapytać w lokalnym urzędzie.

Pytałam o wszystkie szczegóły w "lokalnym urzędzie" komunikacyjnym i skarbowym i jak usłyszeli przeczepa kempingowa to niewiele mi powiedzieli. Odpowiedź była bardziej w kierunku jak już Pani będzie miała przyczepe to niech  Pani sobie sama radzi z zarejestrowaniem a my wtedy ocenimy co Pani załatwimy.

Wysłane z mojego MI 9 przy użyciu Tapatalka
 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziwne... Jeden telefon do WK w Rybniku i wszystko wiem co im trzeba przywieźć. Dla nowej (bo taką planuję kupić w DE) to nawet nie trzeba przeglądu robić- przywieźć fakturę zakupu, homologację, dowód i blachę rejestracyjną i jedziemy z tym koksem. Pani coś wspomniała o tłumaczeniach dokumentów ale tego się dowiem już na miejscu po przedstawieniu wszystkich dokumentów... Gdyby ktoś chciał swoją prywatną rejestrację to koszt do przyczepki 550zł ale ustawowy termin oczekiwania to 30 dni bo wysyłają zapytanie do akceptacji czy taka rejestracja może być.

Powodzonka!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No .... Tak różowo to nie wyglądało. W lutym przywiozłem nową przyczepę kupioną u dealera w Niemczech (zamawiana na targach). Żeby zarejestrować: po pierwsze musiałem zrobić tłumaczenia, po drugie musiałem robić przegląd w celu ustalenia dodatkowych danych technicznych. Konkretnie na homologacji i na fakturze nie było roku produkcji, a to jest wymagane w naszych wydziałach komunikacji i jest wpisane w DR. Diagnosta musiał to ustalić po VIN ie. Dodatkowy problem miałem z tym, że Niemcy, z bliżej nie znanych mi powodów, nie chcieli wpisać nr VIN na fakturze i musiałem ściągać od nich dodatkowe oświadczenia. Ale może Wydział Komunikacji w Będzinie ma szczególne wymagania. Wszystko do załatwienia, ale nie tak od ręki.

Wysłane z mojego SM-T725 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Czy za zakup nowej przyczepy w Niemczech płaci się w Polsce jakieś dodatkowe podatki typu cło, akcyza, VAT? 

Pytam, bo w Polsce nowa Weinsberg CaraOne 390 QD kosztuje 86 900 zł brutto (70 650 zł netto). Z kolei w Niemczech taka przyczepa jest np. za 57 000 zł netto:

https://www.mobile.de/pl/Samochód-kempingowy/Weinsberg-CaraOne-390-QD-2022-mit-Paket/vhc:motorhome,srt:price,sro:asc,mke:25400,mld:caraone+390/pg:vipmotorhome/343938036.html

Różnica 13 650 zł to marża dealera w Polsce?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, necik napisał:

Czy za zakup nowej przyczepy w Niemczech płaci się w Polsce jakieś dodatkowe podatki typu cło, akcyza, VAT? 

Płaci się większy vat od kwoty netto. I tyle. 

Cytat



Pytam, bo w Polsce nowa Weinsberg CaraOne 390 QD kosztuje 86 900 zł brutto (70 650 zł netto). Z kolei w Niemczech taka przyczepa jest np. za 57 000 zł netto:

https://www.mobile.de/pl/Samochód-kempingowy/Weinsberg-CaraOne-390-QD-2022-mit-Paket/vhc:motorhome,srt:price,sro:asc,mke:25400,mld:caraone+390/pg:vipmotorhome/343938036.html

Różnica 13 650 zł to marża dealera w Polsce?

 

Witany w Polsce. Ale porównaj jeszcze wyposażenie. Bazowo Weinsberg jest bardzo słabo wyposażony.                                         

Edytowane przez jacek00 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyczepa w Polsce z dodatkowym pakietem Advance, Ambiente, włazem serwisowym 100 x 40,5 cm i przedłużeniem blatu kuchennego, alusami kosztuje 70 650 zł netto = 86 900 zł brutto.

https://www.otomoto.pl/oferta/weinsberg-caraone-390-qd-od-reki-mala-przyczepa-weinsberg-dla-4-osob-krakow-ID6EmE5e.html

Odpaliłem konfigurator producenta, cena startowa 13.149 €. Dodałem wspomniane wyżej dodatki i wyszło 15.668 €. To cena z niemieckim VAT-em 19%. Czyli przeliczając na złotówki według katalogu przyczepa WEINSBERGCaraOne 390 QD kosztuje za Odrą 13 166 euro netto = 60 408 zł netto. Czyli w zaokrągleniu 10 000 zł taniej. Czy gdzieś się pomyliłem w wyliczeniach?

https://konfigurator.knaustabbert.de/configurator/weinsberg/de/configuration/ePl5DB_SK0M12C3c1NDEwMjU2MgIux1KhgYGZoZGugaWQHlDU0MDQwMYwxTKMAGJWAIZxmZARpBrgAEImCrhdh5xhuL2BADi9jQD?lang=de&modelYear=2022&section=U2002

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyczepa w Polsce z dodatkowym pakietem Advance, Ambiente, włazem serwisowym 100 x 40,5 cm i przedłużeniem blatu kuchennego, alusami kosztuje 70 650 zł netto = 86 900 zł brutto.
https://www.otomoto.pl/oferta/weinsberg-caraone-390-qd-od-reki-mala-przyczepa-weinsberg-dla-4-osob-krakow-ID6EmE5e.html
Odpaliłem konfigurator producenta, cena startowa 13.149 €. Dodałem wspomniane wyżej dodatki i wyszło 15.668 €. To cena z niemieckim VAT-em 19%. Czyli przeliczając na złotówki według katalogu przyczepa WEINSBERGCaraOne 390 QD kosztuje za Odrą 13 166 euro netto = 60 408 zł netto. Czyli w zaokrągleniu 10 000 zł taniej. Czy gdzieś się pomyliłem w wyliczeniach?
https://konfigurator.knaustabbert.de/configurator/weinsberg/de/configuration/ePl5DB_SK0M12C3c1NDEwMjU2MgIux1KhgYGZoZGugaWQHlDU0MDQwMYwxTKMAGJWAIZxmZARpBrgAEImCrhdh5xhuL2BADi9jQD?lang=de&modelYear=2022&section=U2002
Sam widzisz dlaczego między innymi@Tomii zdecydował się na zakup w DE. Było taniej
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, necik napisał:

Czyli w zaokrągleniu 10 000 zł taniej. Czy gdzieś się pomyliłem w wyliczeniach?

Nie pomyliłeś się. W temacie do którego linka masz poniżej opisałem jak wyglądał u mnie zakup za granicą i z czym to się wiązało. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.