Skocz do zawartości

Cena przyczepy


Przemysław

Rekomendowane odpowiedzi

12 godzin temu, Przemysław napisał:

Teraz pytanie, za ile wg Was miałbym wystawić żeby sprzedać ją tak jak niektórzy piszą "w dwa dni

Zadzwoń do Klai niech się określa za ile mogli by ja odkupić od swojego klienta, będziesz wiedział jaka jest realna cena takiej przyczepy. Jak dla laika cena Twojej przyczepy jest bardzo wysoka, zaporowa (raczej coś koło 30 tys wzbudziło by jakiekolwiek zainteresowanie ). Sam szukam nowej - starej i można znaleźć sporo podobnych przyczep dużo tańszych. Z drugiej strony tabert to świetne przyczepy i o ile jest w dobrym stanie to Twoja oferta dla człowieka obeznanego w karawaningu nie jest bardzo zawyżona (paradoks) ciężko wytłumaczyć potencjalnemu nabywcy, że wydaje pieniądze na dodatkowe wyposażenia, opinię marki itp. Obniżanie ceny o 1-2 tyś nic nie da, ja trzymał bym cenę sztywno albo nie sprzedał bym wcale. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 43
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

12 godzin temu, Przemysław napisał:

Marek chyba nie chcesz napisać że jakość Tabberta jest taka sama jak innych przyczep wyprodukowanych w 2006 roku.

 

 

Powiem Ci tak, nie mam wielkiego porównania do innych przyczep z tych lat, do tabberta mojego przyczepiłbym się do jakości okleiny - tak tandetny papier na frontach, meblach itd - że w kilku miejscach miałem solidne obtarcia, nawet dotknięcie taśmą izolacyjną przy robocie z elektryką powodowało odklejenie koloru drewna  i był biały papier.

Natomiast w 10 lat młodszej adrii mam przyklejone dodatkowe haczyki na ręczniki itd - wszystko trzyma 4 sezon a to przecież budżetowa marka i to z nowej produkcji czyli badziew.

28 minut temu, Thomas napisał:

Zadzwoń do Klai niech się określa za ile mogli by ja odkupić od swojego klienta, będziesz wiedział jaka jest realna cena takiej przyczepy. Jak dla laika cena Twojej przyczepy jest bardzo wysoka, zaporowa (raczej coś koło 30 tys wzbudziło by jakiekolwiek zainteresowanie ). Sam szukam nowej - starej i można znaleźć sporo podobnych przyczep dużo tańszych. Z drugiej strony tabert to świetne przyczepy i o ile jest w dobrym stanie to Twoja oferta dla człowieka obeznanego w karawaningu nie jest bardzo zawyżona (paradoks) ciężko wytłumaczyć potencjalnemu nabywcy, że wydaje pieniądze na dodatkowe wyposażenia, opinię marki itp. Obniżanie ceny o 1-2 tyś nic nie da, ja trzymał bym cenę sztywno albo nie sprzedał bym wcale. 

to akurat nie jest mądra opcja. Zaniżą mu minimum 5.000zł, które będą chcieli na niej zarobić. Co ciekawe od takiego poważnego dilera ktoś ją kupi za te 45.000zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To że najdroższa to nie problem, ja hobbitke też jak sprzedawałem to też była najdroższa a poszła w tydzień. Tylko że była w cenie do magicznych 30k. Zauważcie że najczęściej są zapytania w budżecie 25-30k. Powyżej 40 to już jest duża różnica

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, jacekzoo napisał:

W obce przypadkowe, z olxa

tak jak mój smax, najdroższy w ogłoszeniach, było 10 chętnych, nie upuściłem nic z kasy. Tylko, że to podobno najbardziej poszukiwany model forda. Poszedł za 20.000zł więcej niż okazje z zachodu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, jacekzoo napisał:

To że najdroższa to nie problem, ja hobbitke też jak sprzedawałem to też była najdroższa a poszła w tydzień. Tylko że była w cenie do magicznych 30k. Zauważcie że najczęściej są zapytania w budżecie 25-30k. Powyżej 40 to już jest duża różnica

No ale trudno aby @Przemysław dawał znacznie niższą cenę, aby zmieścić się w przedziale 25-30k. IMO można dać ciut mniej niż na zachodzie. Wybebeszyć z dodatkowych gratów, bo te niekoniecznie podnoszą wartość - na przykład nie każdy wie do czego jest mover.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, jacekzoo napisał:

Oczywiście że tak, nie chodzi mi o to żeby tak obniżał cenę tylko zwróciłem uwage na możliwy powód małego zainteresowania

Problem jest jeszcze myśleniu. Ludzie patrzą i widzą, ze 15 letnia przyczepa za tyle kasy - nie mają pojęcia, że produkt taki wcale nie musi tracić tyle na wartości. A jak po drugiej stronie stoi angielka za 10/15/20k złotych, gdzie wcale nie jest starsza, to odpowiedź jest prosta. Kupujący popuka się w głowę. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, chris_66 napisał:

z drugiej, nie sprzedasz towaru wartego 40000 za pół ceny bo przyjdzie janusz biznesu i stwierdzi, że taka samą widział w necie za 20000

Już dzwonił taki jeden klient i mówi że jedzie oglądać takiego samego Tabberta za 30 tyś. i jak zejdę poniżej 30 tyś. to przyjedzie do mnie :D

5 godzin temu, Thomas napisał:

ja trzymał bym cenę sztywno albo nie sprzedał bym wcale. 

Tak zrobię, zejdę z ceny jak nie sprzedam, nawet poniżej tych magicznych 30 tyś. ale to dopiero za kilka sezonów. Teraz już nie mam zamiaru nawet wystawiać jak skończy się ogłoszeni bo szkoda kasy na to.

 

5 godzin temu, Pjoter napisał:

Też z ciekawości przejrzałem wszystkie z rocznika 2006/07 i twoja jest najdroższa więc co się dziwisz że nikt nie dzwoni

A czy gdzieś napisałem że dziwię się że nikt nie dzwoni, oglądało ją nawet dwóch klientów i dla jednego cena nie była zaporowa tylko układ mu się nie spodobał, a widziałem że wie co robi oglądając ją. Po drugie nie spieszy mi się ze sprzedażą także nie dziwię się niczemu i mam czas na sprzedaż a może i zrezygnuję ze sprzedaży za jakiś czas jak nie sprzedam w cenie która będzie mnie zadawalać.

 

5 godzin temu, maarec napisał:

Powiem Ci tak, nie mam wielkiego porównania do innych przyczep z tych lat, do tabberta mojego przyczepiłbym się do jakości okleiny - tak tandetny papier na frontach, meblach itd - że w kilku miejscach miałem solidne obtarcia, nawet dotknięcie taśmą izolacyjną przy robocie z elektryką powodowało odklejenie koloru drewna  i był biały papier.

Natomiast w 10 lat młodszej adrii mam przyklejone dodatkowe haczyki na ręczniki itd - wszystko trzyma 4 sezon a to przecież budżetowa marka i to z nowej produkcji czyli badziew.

A u mnie nic takiego się nie dzieje, i też miałem haczyki na ręczniki poprzyklejane na taśmę, które już wiele razy się odkleiły, z tego powodu zmieniłem też haczyki czy tam wieszaki na inne.

 

5 godzin temu, Pjoter napisał:

Ale nawet na stronie Klaji nie ma takich wysokich cen

Bo Klaja nie ma żadnego Tabberta jak mój, stąd pewnie i ma trochę niższe ceny przyczep :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To po co ten temat założyłeś, co chciałeś od nas usłyszeć ?

Sam napisałeś że od jakiegoś czasu nie możesz sprzedać.

Nie możesz bo jest za droga i tyle w temacie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przykro mi to pisać, ale ta cena jest zdecydowanie za duża. Właśnie u Klaji stał identyczny Tabbert również z mooverem z różnicą taką że 2008 rocznik. Przyczepa ta była 100% sucha, ponieważ się nią interesowałem i oglądałem ją na żywo 2 krotnie. Stała ona u nich wiele miesięcy i jeszcze po tym jak kupiłem swoją aktualną, dalej stała. Pczątkowo stała za 41, po czym zeszło do 39000.

Bardzo fajny , zgrabny i solidny model , jednak moim zdaniem trochę za drogo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • szary11 zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.