Skocz do zawartości

Podgrzewana podłoga DIY


Bob Duży

Rekomendowane odpowiedzi

3 godziny temu, madmir napisał:

Oryginalna podgrzewana podłoga w przyczepie Avento 395 TLH Avance Esclusivo jest firmy Ebeco a jej zasilacz  42V.

 

 

100_8312 (Kopiowanie).JPG

100_8336.JPG

W mojej przyczepie też mam ogrzewanie podłogowe ebeco tylko bez takiego sterownika do włączania jak u Ciebie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 54
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Zaryzykowałem i zakupiłem zestaw u Chińczyków - 5 metrów maty o szerokości 50 cm, prosty włącznik z termostatem i pokrętłem, konektory zaciskowe i jeszcze izolacja. Całość 180 zł o ile mi na cło tego nie wrzucą .

 

 

ogrzewanie.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pójdzie na to chyba tania i cienka wykładzina podłogowa. Ja wiem że położenie wykładziny na coś takiego jest jak owijanie grzejnika kocem :D, ale chodzi głównie o odczucia przy chodzeniu na bosaka. 

Założenie jest takie że na lato będę to zdejmował z podłogi. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Są takie wykładziny które kupuje się na ogrzewanie podłogowe. One podobno lepiej przepiszczają ciepło. Może coś takiego?

Myślałem o czymś takim do naszej przyczepy ale ostatecznie skończyło się na braku wykładziny. 

Edytowane przez vrs (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@vrs mam takie wykładziny zastosowane u siebie w domu - tzn. jest to podkład pod panele podłogowe na podłogę z ogrzewaniem podłogowym - Arbiton Multiprotect 1000. Generalnie na niego trzeba by było coś położyć bo jego wierzchnia warstwa to takie niby lustro. Jest drogi (około 20 zł m2) i ciężki. Jak dla mnie się nie nada <_<

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Tomii

Nie, nie o to mi chodzi. Chodzi mi o tę warstwę dywanową. Nie jestem ekspertem od wykładzin ale jak kupowałem wykładzinę do poprzedniej przyczepy to niektóre wykładziny były opisane jako kompatybilne z podłogami na których zastosowano ogrzewanie podłogowe. Facet w sklepie tłumaczył nam że one mają jakby rzadszą warstwę którą stykają się z podłogą w związku z tym lepiej przepuszczają ciepło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Pogoda jest bardzo łaskawa 8C w dzień do 2C w nocy. 3 noce, 2 i pół dnia grzania. Podłogówka chodzi praktycznie non stop. Na wyjścia z przyczepy gasimy Trume. W przyczepie jak jesteśmy utrzymujemy 20C. Jak nas nie ma, przy wyłączonej Trumie spada do 15C. Do tej pory ogrzewanie zjadło 3,5 kg propanu.

Podłogówka jako wspomaganie sprawdza się ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o termostat. Jeśli będziesz miał potrzebę zdjęcia ramki (tak jak to u mnie w filmie) to pokrętło po wszystkim zakładasz trochę "na czuja". Nie wiem jaka jest dokładność odczytu czy histereza tego termostatu ale po budowie nie spodziewałbym się jakichś dokładnych wyników.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 15.11.2019 o 15:26, vrs napisał:

@Tomii

Nie, nie o to mi chodzi. Chodzi mi o tę warstwę dywanową. Nie jestem ekspertem od wykładzin ale jak kupowałem wykładzinę do poprzedniej przyczepy to niektóre wykładziny były opisane jako kompatybilne z podłogami na których zastosowano ogrzewanie podłogowe. Facet w sklepie tłumaczył nam że one mają jakby rzadszą warstwę którą stykają się z podłogą w związku z tym lepiej przepuszczają ciepło.

To prawda

https://budujemydom.pl/wykanczanie/podlogi-i-posadzki/porady/10422-wykladziny-dywanowe-nad-ogrzewaniem-podlogowym

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.