Skocz do zawartości

Podgrzewana podłoga DIY


Bob Duży

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, ostatnio naszło mnie żeby zrobić podlogowe ogrzewanie. Grzebałem coś w budzie i zimno w nogi a staram się nie włazić w buciorach.

Czy ktoś montował takie coś u siebie? Chodzi mi o własne metody, nie o fabryczne ogrzewania.

Znalazłem takie cos: https://allegro.pl/oferta/ogrzewanie-podlogowe-mata-folia-grzewcza-140-w-m2-8298590120?bi_s=ads&bi_m=listing%3Adesktop%3Aquery&bi_c=ZTliNjcwZjMtMmFlOC00YjE5LWE5OWEtOTIyZjMwODM4M2Y5AA&bi_t=ape&referrer=proxy&emission_unit_id=7f1b2462-4e5e-4422-9ba8-9d503ad3218c  Jest to 230v mata  i na CAMPER TEAM opinie ma podzielone.

Albo taki zestaw: https://allegro.pl/oferta/mata-grzejna-grzewcza-ds2-20-2m2-regulator-t510-8385136867?fromVariant=8385088192

 

Lub tego typu zestaw: https://allegro.pl/oferta/folia-mata-grzewcza-podczerwien-220w-zestaw-2m2-6949247878?bi_s=ads&bi_m=showitem%3Aactive&bi_c=ZTliNjcwZjMtMmFlOC00YjE5LWE5OWEtOTIyZjMwODM4M2Y5AA&bi_t=ape&referrer=proxy&emission_unit_id=5a7a9244-d8dc-4dbf-87b5-ef7991ff5ed9

Cena jaką chce przeznaczyć to maks 1200zł, na matę pójdzie linoleum czy tam gumoleum. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 54
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Było na forum.

Ja mam w kolejności;

-  Styropian 2 mm + folia aluminiowa  ( mata za grzejniki )

- Folia grzewcza 12 V  (  łącznie 3 kawałki, razem 320 W )

- Wykładzina dywanowa

W zimie mogę chodzić boso.   Moim zdaniem linoleum lub gumoleum to zły pomysł - boso nie będzie przyjemnie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, AdamH napisał:

Było na forum.

Ja mam w kolejności;

-  Styropian 2 mm + folia aluminiowa  ( mata za grzejniki )

- Folia grzewcza 12 V  (  łącznie 3 kawałki, razem 320 W )

- Wykładzina dywanowa

W zimie mogę chodzić boso.   Moim zdaniem linoleum lub gumoleum to zły pomysł - boso nie będzie przyjemnie.

 

Wiem, chciałem dać wykładzine ale żona twierdzi że z dzieciakami będzie syf nie do ogarnięcia. MOżesz podlinkować folie grzewczą? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam odkurzacz i wnuki. Da się.  Sklep w którym kupiłem nie istnieje. Ściągał ją ze Stanów.  Specjalnie szukałem 12V,  w poprzedniej cepce była 230V ale się boję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale te instalacje seryjnie montowane w przyczepach też są na 230v tzn sama podlogowka jest np na 24v ale zasilana jest przez transformator 230/24v. Czyli w czasie jazdy / postoju, bez prądu 230v, korzystać się z tego nie da. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie jestem po rozmowie z gościem który montuje te podczerwone ogrzewania na 230V. Chyba faktycznie skusze się na to, chcialem uniknąć 230V ze względu na dzieci ale tak przemyślałem sprawę i malutka nie raczkuje jeszcze a Piotrek nie siedzi na podłodze więc chyba będzie to jedyny wybór.Znalazłem kilka na 12V mat grzewczych ale z rozmowy z gościem od instalacji powiedział że ciężko dobrać sterownik który je obsłuży. Zostaje zamówić i montować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.