Skocz do zawartości

Piecyk nie podaje gazu


MARKON

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 11.10.2019 o 22:32, chris_66 napisał:

Dłuższa idzie do dużego palnika, krótka do świeczki

Termoparę dostaniesz oryginał od trumy bez problemu. To jest to samo. Tylko dobierz dobrą długość.

 

Co prawda po niecałych 2 latach ale rozebralem piecyk od dołu i miałem inaczej jak piszesz dużą dysze do startera a małą  na palnik ale już zmieniam 

10 minut temu, MARKON napisał:

Co prawda po niecałych 2 latach ale rozebralem piecyk od dołu i miałem inaczej jak piszesz dużą dysze do startera a małą  na palnik ale już zmieniam 

I coś nie tak mała kończy się w tunelu do startera ma jeszcze trochę a jest przerwa czy przez nią nie będzie gaz uciekał? 

20210430_180650.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 40
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

  • 2 tygodnie później...


Może zrobiłem błąd w opisie. Patrząc na fotkę będzie odwrotnie


Wysłane z telefonu


Dłuższa do świeczki, krótsza do głównego palnika
Zresztą widać różnicę w wielkości dyszy
5f3b790171ea9a8474bc2e19e39b5911.jpgb5611e3e11a6f2320972fe81fe7b5a8c.jpgfea4c8c42ed59b5bb504685163b4fe59.jpg

Robota zrobiona, na dwa lata pewnie mam spokój. Syfu sporo zebrało się na uszczelkach i elementach mających styczność z gazem. Sądzę że od nowości nie było to czyszczone
Czas zabawy 3 godziny z modyfikacją mocowania pieca, kontrolą szczelności i wyciszeniem całości czerwonym silikonem


Wysłane z telefonu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Mam też taki piec Carver 3000S ale gałka z prawej strony.

Jak go odpalić?IMG-20210604-WA0002.thumb.jpg.6cb7a3b19d88f393acd5230743560771.jpg

Naprawiłem zamontowany iskrownik który był do góry nogami zamontowany.

U mnie gałka chyba w odwrotną stronę się kręci.

Jak wciskam iskrownik to muszę pokrętło dać w lewo bo w prawo nie idzie.

 

 

 

Fotka przedstawia odwrotnie zamontowany iskrownik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic nie widać na tym zdjęciu , zrób jaśniejsze i z dalszej odległości. My sobie powiększymy, a w moim wygląda to tak.

Też mialem problem z uruchomieniem, główny błąd jaki popełniłem, to nie odkręcony  zawór na 3 fotce. On jest od piecyka i w takiej pozycji ma być. W końcu po wielu próbach odpalił , był pewnie zapowietrzony układ. W nocy zobaczysz w okienku czy iskrownik daje iskrę. Ja mam nadal problemy ale juz inny. Piecyk działa cały czas na malym płomieniu , na dużym tylko 10min i gaśnie całkowicie.

IMG_20210423_140412_1.jpg

IMG_20210421_201017.jpg

IMG_20210421_223417.jpg

Edytowane przez DarekSłupsk (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Załączam fotki.

Widać, że iskrownik jest odwrotnie zamontowany, nie wiem jak ktoś na to wpadł1622835987007.thumb.jpg.c714244444b717d0f2cb0dfebf62c7e5.jpg i to połączył.

Odwróciłem go i pasował w oryginalne miejsca w pokrętle i dolne sterowanie.

Ale nie wiem jak zapalać iskrownik i w którą stronę pokrętłem.

Załączam widok pokrętła i opcji.

1622835920237.jpg

1622836286631.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pokrętło powinno dać sie wcisnąć tylko w tej pozycji do otwierania dopływu gazu i uruchomienia iskrownika. Dopiero po tym można regulować płomień. Wyciskanie w innych pozycjach nie uruchomi piecyka bo nawet jeśli będzie działał iskrownik , nie otworzy dopływu gazu. Tą pozycję można wyczuć , pokrętło wchodzi głębiej niz na innych pozycjach. Jeśli nie wchodzi głębiej w tej pozycji co zaznaczyłem na zdjęciu , jest odwrotnie włożone na pręt. 

IMG_20210604_230238.jpg

Edytowane przez DarekSłupsk (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 1 rok później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.