Skocz do zawartości

Budowa przyczepki XS – czyli łóżko na kółkach


Skwarek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam kolegów. Postanowiłem dołączyć do forum Karawaningu gdyż może niedługo uda mi się ponownie coś przyczepić do swojego auta. Aktualnie podróżuję starawym kamperkiem ale rozpocząłem budowę malutkiej przyczepki kempingowej na krótkie wypady z rowerkiem.

Zainteresowałem się przyczepami teardrop a szczególnie wpadła mi w oko rosyjska przyczepka sandtrekkerXS i w swojej budowie zamierzam się na niej trochę wzorować.

Wymiary budki to 2,3m długości 1,3m szerokości i wysoka na 1,5m. Oczywiście nie będzie to budka mieszkalna lecz spanie i małe przygotowanie posiłku (jak w namiocie ;) )

 

Ale do rzeczy co zrobiłem do tej pory: wyremontowałem podwozie starej przyczepki towarowej, zgromadziłem większość materiałów i sprzętu (lodówka, ogrzewanie, okno dachowe, zlewik itp. Podłoga ma być tradycyjna, dwie sklejki, styrodur, listwy. Ściany z płyt warstwowych 24mm. Tylna klapa od „kuchni” z drzwi kamperowego garażu. Dużą trudność stanowiło zdobycie dwojga drzwi wejściowych ale ten problem rozwiązałem przerabiając typowe dzielone drzwi przyczepy. Okna w drzwiach wykonałem samodzielnie w formie bulajów oczywiście z podwójnymi szybkami, można kupić gotowe ale wymiary mi nie pasują i mają zwykłe szyby. Aktualnie szukam lekkiej estetycznej okleinowanej sklejki ok 8mm na wewnętrzne szafeczki, może ktoś ma jakiś namiar?

Parę zdjęć z aktualnego stanu wytłumaczą więcej i liczę na pomocne sugestie w czasie postępu prac.

sandrekker xs.jpg

IMG_20191009_165242_resized_20191009_051526945.jpg

IMG_20191009_165133_resized_20191009_051528029.jpg

IMG_20191009_165124_resized_20191009_051527473.jpg

budka 1.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 445
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

@Skwarek Nie wiem czy już czytałeś, ale może to Ci pomoże .

 

https://forum.karawaning.pl/topic/19042-budowa-przyczepki-biwakowej-na-bazie-towarowej/

 

Życzę powodzenia. Opisz całą budowę jak możesz. Pomoże to innym i fajnie takie rzeczy czytać.

 

Wysłane z mojego SM-G531F przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za linka, przeczytałem już ten wątek w całości, fajna budowa. W mojej przyczepce będzie trochę mniej stolarki ale niektóre rozwiązania napewno odgapię ?.

Edytowane przez Skwarek (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za podpowiedź. Mały 30l zbiornik na czystą wodę będę miał wewnątrz zabudowy ale na szarą to raczej pod ramą. Choć myślałem by szarą wodę wypuszczać "pod siebie" do składanego wiaderka. Tak miałem w małej przyczepce  Kip kompakt. Czy w przyczepach robi się zbiorniki szarej wody?

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy robi to ciężko powiedzieć pewnie są które mają. Podoba mi się Twój projekt i mega kibicuje. Przemyśl sprawę z zbiornikami. Ja osobiście dałbym nawet dwa, nie musisz  z nich korzystać ale mieć warto takie zbiorniki. Raptem stracisz 2-3kg a zyskasz kiedyś pojemniki na wodę. Uwierz.. ale to istotne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 9.10.2019 o 18:42, Skwarek napisał:

Aktualnie szukam lekkiej estetycznej okleinowanej sklejki ok 8mm na wewnętrzne szafeczki, może ktoś ma jakiś namiar

Może taki hdf byłby dobry do naklejenia na sklejkę?  Albo sklejka i na to okleina. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, PolariS napisał:

Może taki hdf byłby dobry do naklejenia na sklejkę?  Albo sklejka i na to okleina. 

Dzięki za podpowiedź ale ten link coś nie tego, kieruje mnie do moich postów, może uda się Tobie coś poprawić.

12 minut temu, vrs napisał:

Zrób oba zbiorniki pod ramą. Ten na czystą wodę przed osią a ten na szarą za osią. Moim zdaniem szkoda miejsca w środku...

Jednak małe zbiorniki zmieszczą się spokojnie w zabudowie pod kuchenką i pod wyrkiem będzie sporo miejsca na płaskie zbiorniki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.