Skocz do zawartości

Testowy listopadowy wyjazd na 3 dni


Łza Włóczynutka

Rekomendowane odpowiedzi

A może Dolny Śląsk - Kotlina Kłodzka - zamki, twierdze, kompleks Riese, kopalnie złota i uranu a trochę dalej CZ - Adrspach/Teplice n/Metuji i Skalne miasta

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 42
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

12 minut temu, smok_wawelski napisał:

A może Dolny Śląsk - Kotlina Kłodzka - zamki, twierdze, kompleks Riese, kopalnie złota i uranu a trochę dalej CZ - Adrspach/Teplice n/Metuji i Skalne miasta

ale na trzy dni to tylko się zdenerwuje, że był i prawie nic nie zobaczył :bzik:

to region na miesiąc pobieżnego zwiedzania

i większość atrakcji na wolnym powietrzu co w połączeniu z krótkim dniem nie komponuje się dobrze

ale pomysł zacny :ok:

Edytowane przez chris_66 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu ‎2019‎-‎10‎-‎09 o 09:26, Łza Włóczynutka napisał:


Najbardziej się obawiam ograniczeń kilometrażowych, solo to sobie mogę przez noc nawet do Słowenii/Włoch dojechać, a z przyczepką.. pewnie nie. Trochę klops, bo blisko od domu, to już wszędzie byłem. A myślicie że do np. Berlina by dało radę? To jest jakieś 600km, ale cały czas autostrada. Ile realnie czasu trzeba z przyczepką żeby pokonać taki dystans?

taka średnia jest możliwa na autostradzie bez korków.

WP_20191010_10_08_47_Pro.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz racje @chris_66 - na wszystko czas za krótki
Miałem na myśli żeby wybrać coś podanych  - wszystko tak jak piszesz jest na miesiąc - wiem miałem 17dni i zrealizowałem tak ca 50-60% z tego co bym chciał

No niekoniecznie na wolnym powietrzu - np. w 3 dni niepogody idzie zrobić
1 dzień  - Riese 2 obiekty (z 4-rech) proponowałbym Rzeczkę i Osówkę 
(Włodarz odpuścić słabo przygotowana trasa miejscam mokro i błoto ale choć w sumie też atrakcyjna z krótkim spływem łodzią i to przełażenie do drugiego obiektu w deszczu to fuj,  w Książu podziemia  - robią wrażenie ale ten turystyczny przerób mnie tam odrzuca no tu jeszcze mamy zamek ale jakoś dziury to bardziej mój klimat
obiekt pokrewny Arrado w Kamiennej kicha - zwiedzanie miejsca martylologi w stylu show - dla mnie nie do przyjęcia - do odpuszczenia)
2-dzień - Kopalnie  złota Złoty Stok i uranu Kletno - dobrze gdyby była pogoda bo jest ciekawa Osada Górnicza na wolnym powietrzu przy kopalni złota
3-dzień luz na pól dnia  - Podziemia twierdzy to raczej Srebrna Góra  - podziemia w twierdzy Kłodzko są słabawe

Dojazd z Kraka - b. dobry z wyjątkiem rozrytej A-4 katowickiej ale w 4,0-4,5h zrobi spoko

Edytowane przez smok_wawelski (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 minut temu, nomadka napisał:

taka średnia jest możliwa na autostradzie bez korków.

Bez sikania i kawy to tak - 85 przelotowa to trza sadzić miejscami 110 żeby zrobić :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Łza - jak zobaczyłem ten temat i Twój nick, to byłem pewien, że sobie jaja robisz.

Jeżeli nie, to tak jak koledzy pisali - krótki odcinek max 200 - 300 km i rozkładanie się za dnia jak na pierwszy raz. Po ciemaku zawsze jest trudniej z manewrami i ogarnięciem wszystkiego.

Choć według mnie, patrząc na Twoje dotychczasowe wojaże, bliżej Twemu sercu będzie mały kamper/blaszak niż cepka ;)

 

Wpadaj do Kozienic - będzie parę fajnych doświadczonych ekip z kamperami i przyczepkami. Niektórzy migrowali z cepki do kampera. A i fajnie będzie się poznać w realu :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak ma być fajnie i blisko to Sprawdź camping nad Stradomką - Szczyrzyc. Fajne miejsce na pierwszy wyjazd. Nie wiem tylko czy będzie jeszcze czynne. manewrów tam zero, blisko masz.

Też uważam, że camper van będzie lepszy dla Was.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za wszelkie sugestie, przemyślę. 

(też myślę że dla mnie najlepszym wyborem byłby seryjny kamper w obudowie blaszaka, albo jakiś sprinter/iveco daily do samodzielnej przeróbki), ale chciałbym się upewnić ;) 
 

Edytowane przez Łza Włóczynutka (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Też jak przeczytałem się uśmiechnąłem :D

 

Wydaje mi się że też dobrze jest pojechać do "Ludzi"...

W ten weekend jest kilka imprez...moim zdaniem spokojnie z  zasięgiem przyczepowym...

My niestety jedziemy ciut dalej...wiec nie proponuję...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, Łza Włóczynutka napisał:

chyba zarzucimy temat bo 2/3 dni ma padać  no i trzeba wyłożyć prawie tysiaka na taki weekend, więc chyba poczekamy jednak do wiosny.

Nie poddawaj się :]

jak będzie padać to będziecie robić to co prawdziwi fani przyczep robią jesienią czyli będziesz siedział w środku i delektował się tym domkiem na kołach.

a tak na poważnie to pamiętaj że nie ma złej pogody, są złe ubrania ;)

Jakbyś nie miał pomysłu na wypożyczalnię to daj znaka na PW - coś Ci doradzę. Co prawda nie do końca w Twojej okolicy ale powiedzmy że po drodze...

Teraz jest po sezonie, ceny są do negocjacji. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.