Skocz do zawartości

Prostownik, panel fotowoltaiczny a akumulator ADRIA Unica B502


wmoszczenski

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 9.11.2019 o 06:05, wmoszczenski napisał:

Bez problemu zarobie końcówki, polutuje kable i zmierze napięcie multimetrem, ale to czasami za mało. Jak człowieka chwyta przeziębienie to łyka witaminę C, pije herbatkę i gotowe. Ale wyrostka już sam sobie nie wytnie emoji39.png

A dlaczego masz sobie tego wyrostka sam nie wyciąć? Przecież możesz... Problem w tym, że Ci się nie chce - i to jedyny problem. Skoro potrafisz zmierzyć napięcie, polutować kable i zarobić końcówki , to możesz całkowicie przerobić instalację w przyczepie. Trzeba tylko chcieć. Oczywiście można nie chcieć i płacić za wszystko, tylko pamiętaj o tym, że po zrobieniu wszystkiego przez obcą osobę Ty będziesz się głupio patrzył na całość i dalej nie będziesz wiedział o co w tym wszystkim chodzi. A jak zrobisz wszystko sam, to przy każdej awarii będziesz wiedział co nawaliło i jak to szybko naprawić. Do każdego dzieła trzeba mieć plan - w elektryce to się nazywa schemat, a tego na tym forum jest ci dostatek. Cóż więcej Ci w takim razie potrzeba? Chyba tylko jak już pisałem chęci i tyle.

Wystarczy Ci ten jeden schemat i możesz budę przewrócić do góry nogami i mieć wszystko w pełni automatyczne:

1115195578_Schematnaprzekanikachsam..thumb.jpg.213aa7c328d8659fbe4d90c7e651f15a.jpg

 

Jeżeli to skończysz to możesz sobie dorobić ładowanie akumulatora w czasie jazdy, albo np. zasilanie lodówki w czasie jazdy - i na to są schematy na forum. Jednym słowem zakasać rękawy i do dzieła. A jeżeli nadal będziesz mówił, że nie potrafisz ( w moim mniemaniu lenistwo), to weź pod uwagę to, że na tym forum wielu zrobiło sobie elektrykę samemu mimo, że z elektryką wcześniej nie mieli kompletnie nic do czynienia. Sam tak miałem...

U mnie w przyczepie na początku miałem tylko jedną puszkę z kabelkami i jeden zasilacz pod łóżkiem - nic więcej. Teraz wygląda to tak :

IMG_20190518_150325.thumb.jpg.fd60392fd2cb8effe9a8ba5191d2c2e5.jpg

 

Czyli jednak jak ktoś chce to można sobie ten wyrostek samemu wyrąbać :)  Ale trzeba chcieć...  Do tego solar na dachu, cała buda w ledach, zamontowany kibel ze spłuczką elektryczną oraz mover. A skąd to wszystko? A zrobiłem se... :)  mimo, że elektryk ze mnie jak z koziej dupy trąba :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 30
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.