Skocz do zawartości

Rejestracja nowej przyczepy w Polsce zakupionej na firmę w UK


TomJ

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Posiadam nowa przyczepę szybowcową Cobra zakupioną w Niemczech na fakturę Vat firmy angielskiej.

Za 2 lata wracam do PL i chciałbym zarejestrować przyczepę w kraju już teraz - póki jest nowa.

Faktura vat zero jest na firmę, która nie jest moją - kolega pomógł mi zaoszczędzić Vat.

Może mógłbym uzyskać potwierdzenie lub zmianę nazwy w fakturze.

Posiadam dokumentację techniczną tj. COC (Certificate of Conformity), broszury  AL-KO do zaczepu i osi z hamulcami, jest tabliczka znamionowa i nabity VIN.

Przyczepa stacjonuje w UK.

Jak ogarnąć rejestrację w PL w UK nie trzeba jej rejestrować stanowi zespół z samochodem?

Da się obejść bez przyjazdu do stacji diagnostycznej? Może będę dopiero w sierpniu.

Pozdrawiam

Tomek

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

On 10/2/2019 at 1:38 PM, lucas_ka said:

Fv z anglii lub umowa z anglikiem, tłumaczenia, przegląd w polsce iwydział komunikacji. Bez papieru ze stacji kontroli pojazdów się nie obejdzie.

Lucas_ka piałem, że faktura jest z niemiec do UK - właścicielem firmy jest polakiem. o jaki przegląd chodzi? Już nie ma przeglądów zero

Przyczepa jest nowa, czy rejestrując nowy samochód kupiony u dealera z niemiec tez trzeba zrobić przegląd?

Mam COC (Certificate of Conformity), który potwierdza zgodność z normami EU.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

48 minut temu, TomJ napisał:

Lucas_ka piałem, że faktura jest z niemiec do UK - właścicielem firmy jest polakiem. o jaki przegląd chodzi? Już nie ma przeglądów zero

Czyli nie jesteś właścicielem przyczepy, bo właścicielem jest osoba która widnieje na FVAT zakupu. Możesz zarejestrować przyczepę na kolegę, jeśli udzieli Ci pełnomocnictwa. Jeśli chcesz zarejestrować przyczepę na siebie to musisz mieć jakiś akt własności na siebie - umowa, fvat, darowizna itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

On 10/4/2019 at 5:14 PM, jacek00 said:

Czyli nie jesteś właścicielem przyczepy, bo właścicielem jest osoba która widnieje na FVAT zakupu. Możesz zarejestrować przyczepę na kolegę, jeśli udzieli Ci pełnomocnictwa. Jeśli chcesz zarejestrować przyczepę na siebie to musisz mieć jakiś akt własności na siebie - umowa, fvat, darowizna itp.

Przelew poszedł z mojego konta, wszystkie emaile odnośnie specyfikacji były między mną i producentem, przyczepę odparłem osobiście i na mnie jest.

Oczywiście, posiadam też fakturę wystawioną z wymienionym moim nazwiskiem pod nazwa firmy ( w UK nikt z dupy nie strzela jak brakuje kropki nad i)

Głównie chodzi mi o to czy muszę ciągnąć ja do PL wcześniej niż mój planowany powrót (2-3 lata)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 4.10.2019 o 17:24, TomJ napisał:

Mam COC (Certificate of Conformity), który potwierdza zgodność z normami EU.

 

10 minut temu, TomJ napisał:

Głównie chodzi mi o to czy muszę ciągnąć ja do PL wcześniej niż mój planowany powrót (2-3 lata)?

Po pierwsze primo, czy aby na pewno będzie to aktualne po 31 października 2019 roku? Tego chyba nikt nie wie, nawet niesamowicie przebojowy i wszystko umiejący i wiedzący (zdjęcie poniżej).

Po drugie primo @jacek00 dobrze prawi, bo mówisz że "na Ciebie jest" a na początku napisałeś, że na kolegę kupiłeś...Więc wytłumacz rozbieżności, to łatwiej będzie pomóc. 

 

b..jpg

Edytowane przez Gość (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, TomJ napisał:

Przelew poszedł z mojego konta, wszystkie emaile odnośnie specyfikacji były między mną i producentem, przyczepę odparłem osobiście i na mnie jest.

Szczerze to nic nie rozumiem. To z czyjego konta dokonano płatności nie będzie mieć znaczenia dla ustalenia tego kto jest właścicielem. Właścicielem jest ten kto widnieje na dokumencie zakupu. Twoje ustalenia między sprzedawcą a producentem też znaczenia żadnego nie mają. 

Cytat

Oczywiście, posiadam też fakturę wystawioną z wymienionym moim nazwiskiem pod nazwa firmy ( w UK nikt z dupy nie strzela jak brakuje kropki nad i)

Nie rozumiem. 

Cytat

Głównie chodzi mi o to czy muszę ciągnąć ja do PL wcześniej niż mój planowany powrót (2-3 lata)?

Też nie rozumiem. 

O co pytasz? Chcesz zarejestrować pojazd nowy zakupiony za granicą (chociaż za 2 lata to już nie będzie pojazd nowy, a używany)? Więc do tego przede wszystkim potrzebujesz dowód własności pojazdu (faktura VAT potwierdzająca nabycie pojazdu, umowa sprzedaży, umowa zamiany itp). Dowód właśności pojazdu musi być wystawiony na Ciebie, a nie na kolegę czy na firmę trzecią. Nikt Ci nie zarejestuje w PL przyczepy jeśli w dokumencie potwierdzającym własność będzie wpisany ktoś inny - jak sobie to w ogóle wyobrażasz?

Edytowane przez jacek00 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

On 10/4/2019 at 5:14 PM, jacek00 said:

Czyli nie jesteś właścicielem przyczepy, bo właścicielem jest osoba która widnieje na FVAT zakupu. Możesz zarejestrować przyczepę na kolegę, jeśli udzieli Ci pełnomocnictwa. Jeśli chcesz zarejestrować przyczepę na siebie to musisz mieć jakiś akt własności na siebie - umowa, fvat, darowizna itp.

W uk faktura vat nie określa właściciela, można mieć np samochód z dowodem rejestracyjnym (V5C) na siebie nie będąc jego właścicielem.

Żeby nie komplikować - mam już fakturę na moje imie i nazwisko i potwierdzenie przelewu z mojego konta - JESTEM WŁAŚCICIELEM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, TomJ napisał:

potwierdzenie przelewu z mojego konta

Tak jak pisał @jacek00 to nie ma żadnego znaczenia dla tytułu prawnego ruchomości.
Chcesz zarejestrować przyczepę w kraju,  to musisz wykazać że jest Twoja własnością w rozumieniu prawa cywilnego, czy polskiego nie wiem, możliwe że jest jakieś rozporządzenie UE w tym zakresie, choć to może być bez znaczenia wobec brexitu i Twoich zamiarów. 
Jeżeli możesz spisać jeszcze umowę z pierwotnym sprzedawcą, zrób to, napewno nie zaszkodzi. W urzędzie pokażesz tylko umowę i nie powinno być lipy.
Faktura podpisana może stanowić, podstawę do założenia że jesteś właścicielem. Dokładniej będą wiedzieć co i jak, inni koledzy z forum ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minutes ago, Kevin said:

Tak jak pisał @jacek00 to nie ma żadnego znaczenia dla tytułu prawnego ruchomości.
Chcesz zarejestrować przyczepę w kraju,  to musisz wykazać że jest Twoja własnością w rozumieniu prawa cywilnego, czy polskiego nie wiem, możliwe że jest jakieś rozporządzenie UE w tym zakresie, choć to może być bez znaczenia wobec brexitu i Twoich zamiarów. 
Jeżeli możesz spisać jeszcze umowę z pierwotnym sprzedawcą, zrób to, napewno nie zaszkodzi. W urzędzie pokażesz tylko umowę i nie powinno być lipy.
Faktura podpisana może stanowić, podstawę do założenia że jesteś właścicielem. Dokładniej będą wiedzieć co i jak, inni koledzy z forum ?

Już pisałem, że mogę otrzymać i mam już fakturę na siebie - imienną. Żeby ułatwić wątek - tak jestem właścicielem w polskim prawa rozumieniu.

Dalej nie rozumię, czemu mieszasz brexit w tę sprawę? Nie jest to powodem mojego powrotu (bo planuje go za 2-3 lata), brexit nie zmienia certyfikatu CoC przyczepy, nawet jakby ta była wyprodukowana w uk zgodnie z normami EU to brexicie dalej ma certyfikat!

Pytam o procedure rejestreacji i czy da się obejść bez przyjazdu do stacji diagnostycznej?

Za 2-3 lata to już nie będzie nowa przyczepa i wtedy na pewno bez wizyty w stacji się nie obejdzie

Edytowane przez TomJ (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@TomJ, nawet jeśli w UK siedzisz od 50-lat, to nawet wówczas w urzędach państwowych w Polsce były aparaty telefoniczny zainstalowane. I to się nie zmieniło.

Jak widzę korzystasz z sieci internet więc wpisujesz: www.google.com  a w okienko które Ci wyskoczy wpisujesz" wydział komunikacji w...... W miejsce kropek wpisujesz nazwę miejscowości. 

Szukasz napisu "kontakt". Tam znajdziesz numer telefonu. Dzwonisz. Kierunkowy do Polski 48.

Tam zadajesz pytanie. Aczkolwiek jak powiesz że przyczepa jest kolegi ale jednakTwoja, że on tylko mataczy na vacie ale ty mu tylko mpomagasz itp. to urzędnik może nie zrozumieć. 

I nie trzeba się rejestrować na forum karawaningowym mając i nie mając jednocześnie przyczepę szybowcową.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Cathay napisał:

Tam zadajesz pytanie. Aczkolwiek jak powiesz że przyczepa jest kolegi ale jednakTwoja, że on tylko mataczy na vacie ale ty mu tylko mpomagasz itp. to urzędnik może nie zrozumieć.

?

15 minut temu, TomJ napisał:

w uk zgodnie z normami EU

UK już nie będzie zgodne z normami UE po 31 października ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 hours ago, Kevin said:

?

UK już nie będzie zgodne z normami UE po 31 października ;) 

Gównoburza jak to na polskim forum gdy zima się zbliża - brak słów.

Przyczepa wyprodukowana w Niemczech, nie w UK, już nawet nie pytam jaki ma to związek z brexit czy normami EU tylko ty jeden to rozumiesz

Pozdrawiam, miało być szybkie pytanie:)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.