Skocz do zawartości

Ferie zimowe 2020 w Hiszpanii


mirmar

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 2.03.2020 o 08:20, Mandrol napisał:

@mirmar, a możesz coś napisać o dojeździe na miejsce i powrocie? Ile jechaliście, jaką trasę wybraliście i gdzie po drodze spaliście?

W opisie profilu masz L3 a na fotkach jest Touran... Jak się sprawował Twój brygadier bo DMC Twojej Adrii chyba na granicy (mój stary Touran miał 1500kg). Ile Ci spalił z tymi rowerami na dachu? Napisz coś więcej jeśli możesz...

Trasa typowa, czyli przez Niemcy, Francję i do Hiszpanii. Z Wawy do Barcelony ok 2400km. Nie chce tego zbyt głośno mówić ale my dość szybko jeździmy i to nie chodzi o prędkość, tylko po prostu jedziemy prawie jednym ciągiem. Z domu ruszyliśmy w piątek ok godz. 13, a pod Barceloną byliśmy w nocy z soboty na niedziele, chyba ok godz. 4. Wolałbym taką trasę pokonywać "na luzie" w 4 dni ale zawsze się kończy na takim długim ciągu. Jeden typowy nocleg na ostatnim niemieckim MOPie przed granica GER/FRA w okolicy Fryburga oraz bodajże dwie przerwy posiłkowo-drzemkowe gdzieś na terenie Francji no i oczywiście tankowanie paliwa.

Zestaw prowadził się wyjątkowo dobrze i stabilnie. Touran ma dopuszczalne DMC przyczepy 1800 kg, choć to raczej dość ambitna wartość bo bardziej stosowne byłoby 1600kg. Adria jest dość lekka. Jej masa własna to ok 1050kg (choć jej jeszcze nie ważyłem) a DMC 1300kg. Poza tym z każdym wyjazdem człowiek jest co raz mądrzejszy i zwłaszcza przed tak druga trasą starałem się maksymalnie dociążyć samochód na rzecz odchudzenia przyczepy. Wszystko co najcięższe znalazło się w samochodzie, włącznie z rezerwową, pełną butlą gazową. Nacisk na hak to niespełna 80kg. Prędkość jazdy to najczęściej tempomatowe 100km/h. Spalanie było bardzo wysokie. Zwłaszcza po wyjechaniu z domu do granicy GER/FRA i wyszło ok 13l/100km. Nie wiem czy to kwestia wiatru bo potem spalanie wyszło k 11,5l co jest i tak duże, bo podczas wczesneijszych wyjazdów spalanie oscylowało w ilości 9,5 l.

Wracając mieliśmy założenie, że będziemy wracać 3 dni, tj wyjedziemy w piątek rano i w domu będziemy w niedziele po południu. Plany zweryfikowaliśmy podczas czwartkowego śniadania. Niestety rejon Katalonii w lutym jest jeszcze uśpiony, więc stwierdziliśmy, że  co mieliśmy juz zwiedzić i "użyć" to już użyliśmy. Druga rzecz to uprzejmość kempingu Bellsol, który nie wymagał wyjazdu w oficjalnych godzinach (do godz. 12) tylko w czasie niskiego sezonu pozwalał wyjechać z kempingu nawet wieczorem, więc uznaliśmy że to wykorzystamy, wyjeżdżając ok godz. 17-18 i spróbujemy dojechać gdzieś do połowy Francji. Ostatecznie wyjechaliśmy ok godz. 18 i jechało się bardzo miło, sprawnie i przyjemnie, że udało się przejechać cała Francję i zatrzymaliśmy się na MOPie już na terenie Niemiec chyba ok godz. 4 nad ranem. W piątek przejechaliśmy całe Niemcy i ok godz. 20 byliśmy w Zgorzelcu. Tam dłuższa przerwa i przed północą ruszyliśmy dalej do domu w którym byliśmy ok godz. 4-5.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 71
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

jaki silnik masz ? 2.0 TDI ?

wg mnie spalanie normalne. u mnie też z reguły średnia z wycieczek ok 3000km oscyluje w granicach 10/100 ale kilka razy jadąc pod wiatr przy tempomatowym 100/h nie spadało poniżej 13/100 .  Wiec średnia 11,5 z budą i rowerami to nic dziwnego.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@mirmar, szacunek za tyle km w jednym ciągu. Co takiego wciągasz, że dajesz radę? Daj namiary na dilera:D

Dzięki za rzetelne dane o spalaniu. Teraz wiem, że 11-12l w moim poprzednim Orlando z cepką 1350kg to nie było aż tak dużo przy podobnych prędkościach +-10km/h.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Mandrol napisał:

@mirmar, szacunek za tyle km w jednym ciągu. Co takiego wciągasz, że dajesz radę? Daj namiary na dilera:D

Dzięki za rzetelne dane o spalaniu. Teraz wiem, że 11-12l w moim poprzednim Orlando z cepką 1350kg to nie było aż tak dużo przy podobnych prędkościach +-10km/h.

Bo tyle palić musi. U mnie to samo. Z przyczepą po autostradzie wychodzi do 11 litrów. Chciałbym mieć spalanie jak u niektórych rzędu 8l ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po kupnie jechałem S5 250 km z prędkością 90-100 i spalanie na kompie 7,5l. Ale jak się zapakuję na wakacje to spalanie pewnie wzrośnie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Silnik 2,0 TDI 150 KM z DSG. 

Jadąc spokojnie krajówkami uzyskiwałem średnie spalanie 8,5-9,5 ale jednak jadąc setkę autostradą wynik jest "mocniejszy". Solo w spokojnej jeździe miejsko-podmiejskiej łatwo schodzę poniżej 5,0 l.

 

P.S. Dziś właśnie odebrałem pamiątkową przesyłkę z Włoch z rejonu Wenecji za poprzednie wakacje. Za 89 km/h na 70-tce (gdzieś przeoczyłem) jeśli zapłacę w ciągu 5 dni to niespełna 140E, czyli ok 600 PLN +prowizja banku chyba ok 50zł. Cała rodzina się szczerze ucieszyła z tej przesyłki -nikt nie pozostał obojętny. Taka pamiątka i jednocześnie zaproszenie do ponownego odwiedzenia tego kraju...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przynajmniej wiesz, że płacisz za przekroczone 29km/h.

A co ma powiedzieć gość, który ma zapłacić 56EUR za przekroczone 1km/h po uwzględnieniu przepisów o zaniżeniu o 5km/h. Nie wiedziałem też, że wysokość mandatu zależy od godziny wykroczenia...

1550989632_Adnotacja202020-03-0320101920.thumb.png.0278f6347db665203398f65cbb147ff4.png

2039291517_220Adnotacja202020-03-0320101920.thumb.png.2424e571c5a34acbb387bb6f72d0c8ed.png

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To już moja druga pamiątka z Włoch za tamten wyjazd. Wtedy jednak zauważyłem, że mnie "złapało". Teraz to niespodzianka. Wtedy po skorygowaniu i czymś tam jeszcze wyszło przekroczenie o ok 3km/h a mandat bodajże 110 E.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.