Jump to content
mirmar

Ferie zimowe 2020 w Hiszpanii

Recommended Posts

mirmar

nomadka, dzięki za link.

Pojawił sie lekki problem ws wynajęcia kampera. Jadąc w lutym w dużym stopniu nastawiamy się na przejażdżki rowerowe i zwiedzanie w ten sposób bo raczej temperatury będą uniemożliwiały smażenie się na plaży a tym bardziej kapiel. Lecąc samolotem i wynajmując kampera na miejscu nie mamy swoich rowerów. O ile wypożyczenie na miejscu rowerów dla dorosłych może nie byc trudne o tyle dla dzieci już tak. Starsze dzieciaki mają swoje rowery dopasowane do swojego wieku a najmłodszy jeździ w dodatkowym siodełku przymocowanym do roweru mamy i obawiamy się, że znalezienie, zwłaszcza w lutym czyli poza sezonem, wypożyczalni która spełni nasze wymagania może graniczyć z cudem. Zwiedzanie rowerami mamy najbardziej "przećwiczone" i nie chcielibyśmy pozbawiać się takiej możliwości.

chris_66

Z rowerami dla dzieci to nie przeskoczysz tematu

Voku

Mirmar chce jechać przyczepa a wy mu wciskacie wszystko, byle by nie jechał przyczepa 😀

jacekzoo
W dniu 30.09.2019 o 09:50, mirmar napisał:

Lipa będzie jak zsumujemy koszta i wyjdzie porównywalnie jak za 2 tygodniowy wyjazd do Egiptu w lutym

@Voku właśnie niekoniecznie, rozważa też wyjazd samolotem, przynajmniej ja to tak zrozumiałem

mirmar

Rozważam różne opcje na spędzenie 2 tygodni (ewentualnie lekko rozszerzonych) ferii zimowych a jako, że moja rodzina nie bardzo lubi zimy i żadnych zimowych szaleństw to szukam kierunków gdzie będzie cieplej. Ostatnio 2 lata z rzędu ferie spędzaliśmy w Egipcie ale bardzo bym chciał teraz tego uniknąć tego kierunku. Chętnie bym pojechał do Hiszpanii ze swoja budką no ale daleko jak na 2 tygodnie ferii, więc racjonalność takiego wyjazdu jest "na granicy". Wariant lotu samolotem i wynajęcia na miejscy kampera jest jakąś opcją, ale ma ogromna wadę tj. brak rowerów, zwłaszcza dla dzieciaków, a jednak temperatury jakie będa w lutym w Hiszpanii będą dobre na przejażdżki rowerowe ale już nie na kąpiele i opalanie się na plaży lub otwartym basenie. Wątek ten traktuje w jakimś sensie jako burze mózgów by do lutego znaleźć jakieś optymalne rozwiązanie, choć korci mnie jechać z budką do Hiszpanii. :)

Voku

Każdy będzie miał swoje zdanie, dla mnie wyjazd tak daleko to minimum 3tyg zważywszy że na podróż zejdzie nam 6dni. Kierunek fajny ale jak dla mnie za mało czasu. A Włochy jak wyglądają zimą? Zawsze to bliżej.

mirmar

Swoją wiedze nt temperatur w lutym opieram na podstawy strony ventusky gdzie sa dostępne dane historyczne i w zasadzie tylko Hiszpania i Portugalia daje największa gwarancje temperatur. Drugie źródło informacji to filmiki na YT "Kikiego" i "PodrużoVanie", którzy byli w zimie w Portugalii i pogodę mieli całkiem przyjemną. Ani Włochy ani Grecja, mimo, że sa na podobnej szerokości geograficznej nie gwarantują takich temperatur jak półwysep Iberyjski. Tak na marginesie to we Włoszech ruch turystyczny odbywa się tyko na północy Włoch. W tym roku zwiedziliśmy wschodnie i zachodnie wybrzeże Włoch do wysokości Neapolu i byliśmy z nasza przyczepa jak kosmici z innego świata. Setki albo i tysiące kamperów (głównie Włochów) i tylko my z naszą przyczepą. ŻADNEJ innej przyczepy nie spotkaliśmy dopóki nie zbliżyliśmy się do wysokości Wenecji. Bardzo rzadko widywaliśmy na południu jakichkolwiek innych Europejczyków niżli tylko Włochów.

tomekk
Swoją wiedze nt temperatur w lutym opieram na podstawy strony ventusky gdzie sa dostępne dane historyczne i w zasadzie tylko Hiszpania i Portugalia daje największa gwarancje temperatur. Drugie źródło informacji to filmiki na YT "Kikiego" i "PodrużoVanie", którzy byli w zimie w Portugalii i pogodę mieli całkiem przyjemną. Ani Włochy ani Grecja, mimo, że sa na podobnej szerokości geograficznej nie gwarantują takich temperatur jak półwysep Iberyjski. Tak na marginesie to we Włoszech ruch turystyczny odbywa się tyko na północy Włoch. W tym roku zwiedziliśmy wschodnie i zachodnie wybrzeże Włoch do wysokości Neapolu i byliśmy z nasza przyczepa jak kosmici z innego świata. Setki albo i tysiące kamperów (głównie Włochów) i tylko my z naszą przyczepą. ŻADNEJ innej przyczepy nie spotkaliśmy dopóki nie zbliżyliśmy się do wysokości Wenecji. Bardzo rzadko widywaliśmy na południu jakichkolwiek innych Europejczyków niżli tylko Włochów.
Witam

Na półwyspie Gargano roi się od Niemców z przyczepami, no i od Polaków.

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka

mirmar

Dotarliśmy do Lido Campomarino i byliśmy tam kilka dni zanim pojechaliśmy na drugie wybrzeże do Neapolu. Żadnego roju Niemców i Polaków tam nie widziałem a tym bardziej żadnej przyczepy ani polskiej ani niemieckiej. Ani na miejscu ani po drodze.